Goutal Paris

Ár:   20 620 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: debovszkij, az összetevőket feltöltötte: KataD, Módosítva: 2023. december 6.

Ár:   20 620 Ft
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria

Kiadás éve: 2012

Illatcsalád: fás-aromás

Fejjegyek: citrom, narancs, menta

Szívjegyek: fenyő

Alapjegyek: szalmagyopár, tonkabab, angyalgyökér

Ár: 3300 Ft/ 5ml , Eladó: Donovanna
Állapot: 5 ml dekant, Helyszín: Budapest XIV., fizetés: személyes átvétel, postázás, csere

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Liela

2023. június 11.

Ez az illat egy hihetetlen alkotás, amióta ismerem képtelen vagyok napirendre téri felette. Bevallom, nem nagyon érdekelt a parfümök világa, és a Nuit Etoilee volt az, ami ezt megváltoztatta és elindított bennem valamit. Ezért mindig különleges helyet fog elfoglalni a szívemben - és a parfümös polcomon.
A nyitás fantasztikus, szinte orrtisztítóan mentás, friss, nincsenek benne jajcitrusok és éles, savanyú, bántó érzetek. Hihetetlenül tiszta és megnyugvást hozó, egy erdei tisztáson vagyok, üde, növényes és kristálytiszta, de nem harsogó. A leszáradás balzsamos-édes, gyönyörű.
Néha fújtam a csuklómra elalváshoz is, megnyugtató és tisztító, szinte szakrális illat.
Csak szuperlatívuszokban tudok beszélni róla, elképesztő kompozíció.
Sajnos a tartóssága már-már a felháborító cimkét is megérdemelhetné. De be kell vallanom, nekem a régi kék kiadásból van üveges maradékom, így meglehet, hogy az új batchek tovább megmaradnak. Következőleg biztosan beszerzek egyet, bár kicsit aggódom, hogy változtattak a receptúrán. Most nyáron igen hamar elillan, télen azért egy kis frissítéssel napközben egészen estig meg-megcsapott az illata. Finoman bőrközeli, szillázs alig, de mondjuk ez speciel nem zavar, sőt.
Hogy is adhatnék mást, mint öt csillag?…

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. június 11.

Csak szuperlatívuszokban tudok beszélni róla, elképesztő kompozíció.
Hogy is adhatnék mást, mint öt csillag?…

Donovanna

2022. május 7.

Ez egy csodálatos citromos, mentás, fenyős, gyantás, füstölős illat. Szerintem pont olyan illata van, mint a vikingek által épített templombelsőknek fent északon: fenyőfából építették őket (volt, hogy korábbi hajót szétbontva használtak fel alapanyagként), de a fenyőt előtte saját gyantájával "impregnálták", esetenként füstölték is. [Természetesen a folyamat nem ilyen egyszerű, szóval akit esetleg érdekel, az mindenképp nézzen utána, mert ez nagyon érdekes téma amúgy.] Tehát visszatérve az illatra: nagyon különleges, semmihez sem hasonlítható és semmivel sem összemérhető. Egyáltalán nem kimondottan férfias.
Hogy miért pontozom viszont le? Rajtam felháborítóan nem tartós (az EDP változat!) évszaktól függetlenül. Jóindulattal úgy egy félóra amíg érzem, egy óra múlva közvetlenül a felfújás helyét szimatolva sem érzek már semmit belőle és más sem. Amikor valamit ennyire szeretsz, de ennyire "lefolyik" rólad pillanatok alatt, plusz valljuk meg, hogy niche kategóriában van és az ára is, na ezeknek az együttállása bitang mód bosszantó. Haragból adnék neki 3-ast is, de olyan különlegesen jó az illat, hogy kap egy kegyelem négyest, de közben puffogok az elégedetlenségem miatt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. május 7.

Verona5

Korcsoport: >54
2019. július 20.

Rigorózus elemzéssel három fázisa van: 1. citromos borsmentás fenyő 2. párás, gyantás tűlevelű erdő 3. édeskés "honnan jön ez a finom elandalító illat" . Ez a harmadik édesebb szakasz viszonylag hamar elérkezik, de van egy gyanúm, hogy hidegebb időben másképp viselkedne! :) Este fújtam fel párat és a harmadik fázis reggel is érezhető volt a karomon, talán ez a rétege tartott a legtovább, megnyugtató altatós volt az éjszaka. Sok arcát mutatta meg, változékony, kecses, pontosan összerakott illat, ahogy lentebb írják, inkább egy érzés. Most nyáron is nagy fincsiség, kíváncsi leszek rá hidegebb időben is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2019. július 20.

vivia

2019. június 17.

Ó, ez nem illat, ez egy életérzés...úgy vagyok vele, mint Csve Gümjong udvarhölgy Min Csonghó testőrgárda parancsnokkal a Palota Ékkövéből: "talán majd egy másik életben". Vágyam tárgya, elepedek utána, annyira francia és annyira közönyös és annyira entellektüel, megszédít, csupa fenyőtű és gyanta és menta, keserű, vad, szelíd, a mindenem. Mindig elképzelem, hogy veszek belőle egy nagy üveggel, és ezt locsolom literszám magamra ha reprezentálni kell, vagy pl. mélyen a férjem szemébe nézve olyanokat mondok, hogy: "még az idei szezonban el szeretnék jutni Jurmalára". Nagyon öntudatos, már-már magányos, vezetői pozícióhoz, képtárakhoz, esti gyertyafényes kerthelyiségekhez passzol, rendkívül összeszedett, de nem zárkózott, elmélyült, kommunikatív illat. Az előző hozzászólások mindegyikével egyetértek, nagyon jó jellemzéseket kapott. Rajtam erős, kissé karcos, talán dohányfüstöt érzek benne és csendet, művészi hajlamot. Sajna nagyon távol áll a szerepvállalásaimtól, ezért nem lesz nekem belőle drága, nagy üvegem talán soha, hümhüm.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. június 17.

Myrtle

2019. április 10.

UPDATE: még mindig imádom! Esküvői illatnak is őt választottam, a júliusi hőségben is kitűnő volt. :)
Ahányszor ezt viselem, mindig sok dícséretet kapok minkét nemtől és mindne korosztálytól.

Ez az illat maga a csoda, az igazi nyári erdőélmény számomra. :)
Ma érkezett meg, és máris szerelembe estünk egymással.
Valóban unisex, de egyáltalán nem macsó, viszont utánafodulós, eredeti.
Nyitása citrusos-mentás frissítő, amjd elmélyül egy picit gyantás, friss leveleket és zsenge ágakat idéző fás, fenyős irányba, amin egy picit puhít a tonkabab. A vége majdhogynem virágos, bár nincs benne virágos összetevő. Számomra abszolút megnyugtató, meditatív, mindamellett frissítő és üdítő kreáció.
Nagyon sajnálom, hogy a kék üveges változat már nem kapható, de az AG illatok dizájnja így is nagyon bájos és különlges összhatást kelt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 10.

Ez az illat maga a csoda, az igazi nyári erdőélmény számomra. :)
Ma érkezett meg, és máris szerelembe estünk egymással.
Valóban unisex, de egyáltalán nem macsó, viszont utánafodulós, eredeti.

Pajzs

2018. október 28.

Sárgásfehér, szikrázó téli reggelek, amikor harapni lehet a levegőt, és mindent elönt a fény ígérete, egyik árnyék mozdul a másik után.
Befelé forduló, hideg, csendes illat, de nem szívtelen vagy közönyös, csak jól szórakozik magában is. Talán sokat álmodozik...
Az egyik kedvencem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 28.

Az egyik kedvencem.

dobolank

Korcsoport: >54
2017. augusztus 26.

Nekem nem kék, valószínűleg a női parfüm változata, 10 milis mintám van, itt vettem egy kedves lánytól.

Ez a parfüm tipikus Goutal, hozza a ház minden vonását, az illat hangulati erejét, bőrhöz simulását, ami nem csak arról szól, hogy a szillázsa nem túl nagy, hanem arról is, hogy hajlamos az ember saját illataként hatni, nem pedig elválni a testétől. Ugyanakkor hozza a ház hátulütőit is, a szerény tartósságot, a tényleg kicsi szillázst, a nőcisség / a parfümökkel önmagunk szórakoztatásán túlmenő célok totális negligálását.

Egyébként az illat maga tényleg citrusos, mentás és kicsit gyantás, de egyik sem kifejezetten, ezek nem a legjobb szavak rá, Fák között érzi magát az ember, inkább egy kis tisztáson, az erdő közepén, mint nekidőlve valamilyen konkrét fának. Rajtam nincsenek éles kontúrok az illatban, összességében inkább nevezném kellemes impressziónak, mint parfümnek. Mindamellett én szeretem az ilyesmit, az egész dolog közel áll hozzám, kivéve a tartósságát, mert az megbotránkoztató, és nem tudok jó szívvel 5 csillagot adni miatta.Örülök hogy kipróbálhattam, és azért gondolkodom a beszerzésén nagyobb méretben, hátha az üvegből tartósabb - ugyanakkor a Goutalok szokták parfümszóróban tartani az eredeti tartósságukat, szal nemtom, gondolkodom rajta...
Ja, és tényleg vannak aldechidek, az első pár percben jól érezhető, de nem éles az sem, és elég gyorsan csendesedik. Én ezt sem bánnám amúgy, az egész illat nagyon kedves darab.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2017. augusztus 26.

alycethetyger

2016. szeptember 8.

Sokat vártam ezzel az illattal, hogy igazán mély véleményt írhassak róla, de megérte, mert 1 hónap (igaz, inkabb csak alkalmi) használat után az őszies, hidegebb idő hozta meg igazán az erejét.

Nagyon szeretem a ház parfümjeit a finom, igazán érett illatai miatt. Nem vagyok még igazi gourmand és szakértő, de amit ők nyújtanak, arról érzem, hogy magas minőség.

A Nuit Etoilée igazi őszi finomság, unisex frissességgel. Az aldehides felütés utan az első tisztán kivehető illatjegy a menta es a fenyőtoboz igazán különleges kettőse, majd kis idő múltán elmélyül a frissesség - a tonkabab, a narancs és helyenként citrusos hangok is megfigyelhetők. Én személy szerint egy csipetnyi vaníliát is érzek benne, bar lehet, hogy az összetevők között ez egyáltalán nem is szerepel. Az illathoz társított képem határozottan az reggeli, csípős levegő az erdőben, amikor még az illatok is csak ébredeznek álmukból. Elképesztő!

Nem hétköznapi, de nem is nagyvad kategória. A szillázs inkabb finom, mint erős, erőltetett, es a tartóssága is meglepően jó. Nagyon megszerettem.

Bátran ajánlom a kísérletező kedvű, inkabb friss illatokat kedvelőknek, akik nem ijednek meg az illat uniszex jellegétől. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 8.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Hexyl Cinnamal, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Citral, Benzyl Benzoate, Linalool, Amyl Cinnamal, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Eugenol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.