Goutal Paris

Ár:   €130   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Külföld   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: illatvarázs*, az összetevőket feltöltötte: Pajzs, Módosítva: 2021. november 11.

Ár:   €130
Lelőhely:   Külföld

Megjelenés éve: 2004

Illatcsalád: keleti-vanília

Főbb illatjegyek: angyalgyökér, mandula, vanília, pézsma, szantálfa, guajakfa

Annick Goutal Vanille Exquise parfümszóróban
Ár: 5 ml/2500.- 10 ml/5000.- + szállítás , Eladó: illatvarázs*
Állapot: Frissen átfújva, Helyszín: --, fizetés: Csak Foxpost, postán maradó/ Banki àtutalàs

KataD

Korcsoport: >54
2023. december 1.

Tegnap egy francia csoport ment előttem, és az egyik lányon valami elképesztő illatot éreztem. Szó szerint, mintha az orromnál fogva vezettek volna, elvarázsolva lépegettem utánuk, elfeledkezve arról is, hogy rohanásban vagyok. Ismerem ezt. Áttetsző, könnyed, száraz vanília, enyhén púderes, mandulatejes lágysággal, alatta a kissé füstös, fás, elmélyült jegyek. Csodálatosan vonzó, nagyon nőies elegy, de semmi hozzáadott édesség, semmi szintetikus, művi, vagy eltúlzott, semmi parfümszerűség. Összeugrik a gyomrod, ha megérzed, pillangóverdesést, enyhe szédületet, elgyengülést okoz. Hogy is maradhatott a fiókban hetekig? Rohantam haza. Megkövettem. Megbocsátott. Szerelem van.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2023. december 1.

Pajzs

2022. január 14.

Én az EDT-t ismerem.
Annyiféle arca van, ahányszor felfújom. Néha magam sem tudom, hogy tetszik-e olykor maró fássága vagy csak a Goutal-ház iránti csodálatom befolyásol, máskor pedig örömmel és lelkesen burkolózom bele a kecses, vaníliás aurába.
Ami mindig köszönt, az az éles, alkoholos kezdés, majd ezután időrágta, megkopott, fa polcokon sorakozó, gömbölyded üvegekbe töltött, medicinális elixírekre emlékeztet az illata. Szeretem ezt a herbás szúrósságot.
És itt jön a csavar, ami minden viselésnél más élményt nyújt. Lágy, fehér, finoman terülő, tejes-vaníliás testápló. Vaníliás cukorral meghintett, pillekönnyű, puha édesség. Vaníliás porpúder egy édes, pufók angyalkával díszített, kerek, piros dobozkában. Gyermekkorból megmaradt műanyag játékok (Vénusz tündér!). Frissen lakkozott faberakások egy kis cukrászdában. Kevésbé jobb napokon alkoholos vaníliaoldattal kevert, zavaros, vizes ital. Rosszabb napokon mindent elural benne a gajakfa, letaglózza a halk szavú vaníliát, és ekkor már-már túl erős, durva, mintha elfelejtené a saját báját. Édeskés-tiszta emléknyomokat hagy maga után, ami szintén hol pont jó, hol túl sok.
A Vanille Exquise Goutal-módra készült fuvallat, édes lehelet; nem mély, nem sűrű, nem dekadens, nem kalóriadús, hanem fás, száraz, csendes, tollpihe könnyedségű illatkoktél, ami helyenként odaszúr.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. január 14.

Én az EDT-t ismerem.

illatvarázs*

2021. november 13.

Szerk.
Az előző véleményemet 2016. november 7-én írtam. Azóta sok víz lefolyt a Dunán, az életem többször kifordult a négy sarkából, kicsit változtam a történések hatására. Viszont egy dolog még mindig nem változott. Ugyanúgy rajongok a Vanille Exquise illatáért.:-) Hihetetlen, hogy 13 éve nem tudom megunni. Minden ősszel előveszem és tavasz elejéig boldogan fújom és a rajongásom mit sem változik. A sors mindig olyan kegyes hozzám, hogy amikor már azt hiszem nem sikerül több üveggel beszereznem, elém görget egy újabb üveggel.
Annyi változást érzek az utóbbi két évben, hogy már alig érzem füstösnek, inkább a puha púderessége erősödött fel a bőrömön.
Ennyi év rajongás után, talán már kijelenthetem, hogy ez a parfüm életem egyik illata.
4. napja ezt fújom és annyira egyensúlyban vagyok, jó érzés amikor megcsap ez a szépséges, púderes vanília. Most reggel kimentem az udvarra, és a hidegben olyan fantasztikusan felerősödött a csodásan megkomponált illata, hogy gyorsan a klaviatúra elé ültem megosztani az apró boldogságomat.

8 éve az egyik kedvenc őszi-téli illatom. Emlékszem az első üvegem ismeretlenül jött az ebay-ről, mert itthon még nem lehetett kapni, letesztelni sehol sem tudtam, így a rendelésbe belevágtam, mert szinte tudtam, hogy ez az én illatom lesz.. Ó, hogy én milyen jól tettem, hogy hallgattam az ösztöneimre! Ahogy megérkezett az illat és beleszippantottam, rögtön szerelmes lettem és ez azóta is tart. Van mindenféle vanília, de a Goutal féle vanília mindegyiktől merőben más. Számomra egyedi. Fás-füstös-mandulás vanília, mindezek ellenére mégis egy könnyedebb típusú illat, mindezek mellett van mélysége. Rajtam nem édes, hanem inkább szárazabb fás, nagyon enyhén púderes vanília. Perfect!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. november 13.

Szerk.

Frityikum

2020. december 1.

Sziasztok! 2 napja tettem szert egy mintára, azóta kóstolgatom. Nagyon nagyon tetszik az illat, csoda, meg minden, de rajtam még a legkevésbé sem tartós... A Petite Chérie az 6-8 órát is érződik (1 fújás!!!), ez pedig 2 perc múlva finom kis púderes vaníliássá válik, aztán fél óra után már semmi... (3 fújás). Annyira sajnálom.... :( Maga az illat rajtam 5 csillag, a tartóssága sajnos 0. Így 3 csillagot adok neki)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. december 1.

szeliger

2020. november 11.

Sok újat nem tudok hozzátenni az előttem megjelent véleményekhez. Nagyszerű púderes, vaníliás illat, klasszikus, nőies parfüm. Az illat lineáris, sok változást nem mutat, de ennél nagyobb baj ne legyen.
Végig könnyed és melengető, jólesik az ilyen borongós, őszi délutánokon.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. november 11.

Végig könnyed és melengető, jólesik az ilyen borongós, őszi délutánokon.

lvd

2017. október 29.

Rendkívül nőies púderes illat, nem agyon édesített vaníliával. Csere útján került hozzám, először nem is őt választottam, csak felfújtam és vinnyogtam hogy túl édes ez nekem... . Aztán másnap már remegtem érte, egy Istennő illata, csábító, púderes, nem csíkhúzó de egész nap érzem. Kb 6 összetevőkből áll, kevesebb több!!! Imádom!!!!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 29.

bobherceg80

2017. február 20.

Egyelőre csak fufom van. Amit érzek,csodás púderes vanília illat.Rajtam cseppet sem füstös.
Ha valaki olyan púder illatú parfit keres,ami kellemes,egyedi,és cseppet sem fojtogató,akkor ezt érdemes kipróbálnia.(Mondom én,a migrénes,aki alig 3-4 parfümöt viselt el eddig magán,pedig már számtalant kipróbáltam...szóval ez tényleg jóóóó.)

Update:Egyre jobban imádom,végül megrendeltem egy egész üveggel.Csodás.lágy,megnyugtató.Igazi Signature illat,amit büszkén viselhet az ember.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 20.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Benzoate, Coumarin, Linalool

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.