Ariana Grande

Ár:   12 000 Ft, 15 000 Ft és 18 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Douglas   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: fanniG., az összetevőket feltöltötte: Sterc, Módosítva: 2020. szeptember 21.

Ár:   12 000 Ft, 15 000 Ft és 18 000 Ft
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Douglas

Megjelenés éve: 2020.

Illatcsalád: virágos-gyümölcsös-gourmand

Fejjegyek: birs, füge, só, karamell, zefír (orosz mályvacukor)

Szívjegyek:  körtevirág, levendula

Alapjegyek: tonkabab, pézsma, szantálfa

Ariana Grande R.E.M. Edp - új, bontatlan
Ár: 2900Ft , Eladó: Edina1313
Állapot: Új, bontatlan, Helyszín: Szolnok, fizetés: Banki előre utalás után posta vagy foxpost

AgiVillo

2021. március 25.

Update:
Imádom , de egyszerűen nem működünk . Amikor pillecukor vattacukorral is le van hintve és karamellel nyakonöntve... istenien néz ki, de ha meg kellenne ennem, nem biztos hogy megtenném. Vagy csak kinőttem már belőle...:)

Eredetileg Cloud-ot szerettem volna beszerezni, azt is vakon, mert a nálunk lévő Douglasban a teszterét kifosztották, mire eljutottam. Mellette csillogott a R.E.M., ebben a törvénytelenül szép, mert mégiscsak giccses üvegcsében, ami a 100 ml-s kiszerelésben inkább keltett bizarr benyomást, mint nyers kristály képzetet. Nagykabátban bénáztam vele- mert hát marokra nem lehet fogni- spricceltem a mandzsettámra- habár a csuklómra szerettem volna célozni, a mutatvány után pedig kimenekültem az üzletből. Megállapítottam, hogy szintetikus pancs, és nem kell többé foglalkozni vele.
Este azért kihalásztam a pulóveremet a szennyesből- nem hagyott nyugodni- és rákerestem itt is. A bolti árához képest kihagyhatatlan ajánlat volt a Dórié, így megvettem tőle 30 ml-ben- utólag is köszönet érte!
Édes kis üvege van, ebben a kiszerelésben a tükörasztalom egyik éke.
Szerencsés vagyok, mert nekem nincs összehasonlítási alapom a többi A.G. parfümmel, mert eddig nem keltették fel az érdeklődésemet, tehát nem voltak prekoncepcióim.
Kifújáskor nem érzek szúrósságot, inkább a friss vaníliás habkarika illata jut eszembe karácsonyfán- belégzéskor. Kilégzéskor viszont meglepő módon tényleg nagyapám borotvahabja villan be, de csak egy pillanatra, a levendula lehelete miatt, ami szépen visszabújik a kompozícióba, hogy kibuggyanjon a karamell.
A Shay& Blue Salt Caramel-je után persze nem számottevő a jelenléte, tehát aki erre utazik, valóban csalódni fog. Mellette viszont meghatározó a púderes jegy, ami az elemek összességének köszönhető- körtevirág, füge, birs, tonka, szantál- , de mégsem nevezném tucatillatnak, méghozzá az enyhén sós csavarnak köszönhetően, mint ahogyan az a valódi csokoládékészítés során is szükséges.
Ez a sósság emlékeztet P.R. Olympea-ra, amit megjelenésekor nagyon szerettem, ahhoz képest viszont ez az illat sokkal bohémebb, színesebb, és nehezebb is. Száraz púderesség helyett azonban ( pl. JHG Citizen Queen, amit szintén imádok) ez egy krémes, szinte “kenhető” változat. Ahogyan tisztul, egyre frissebb és üdébb, aztán jön egy enyhe orrbapöckölés.:)
Mindezek után ismét előjön a levendula, karonöltve a pézsmával. Ez a leszáradás rajtam YSL Libre-jére emlékeztető, furcsa, maszkulin illat. Csak mintám volt belőle, azt is elajándékoztam, számomra érdektelen volt, pedig nagyon vártam a megjelenését. Többek közt ezért tettem le róla, nem szeretem, ha valami fel van hájpolva, aztán dugig van kompromisszumokkal. Nos, talán erről a parfümről is elmondható ugyanez, de tudván, és annak ellenére, hogy nem niche- kategória, és nem egy nagy parfümház agyonreklámozott terméke, alaposan meg tud lepni a leszáradás minden szakaszában.
Ugyanis a vége nem tetszik, viszont emlékeztet az avar illatára egy erdei séta során, ősszel, a párommal kézenfogva...
Nos, ez annyira sajátos élmény, az élményem ezzel a parfümmel pedig abszolút szubjektív. Én nagyon szeretem az ízlésesen édes illatokat, nekem ő pont a határon van, komfortillat. Utánanéztem, elvileg Cruelty Free és vegán, szóval semmilyen szempontból nem bántam meg, hogy ideköltöztettem. Szeretni fogom.:)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 25.

Update:

Édes kis üvege van, ebben a kiszerelésben a tükörasztalom egyik éke.

Burgundy.Dahlia

2021. február 10.

Egy barátnőmmel szagoltuk meg a Douglasban, nem mertem volna az összetevői alapján megrendelni (meg akkor még nem is lehetett máshonnan, csak a Douglasból). Nagyon megtetszett, és nosztalgikus volt, valamire nagyon emlékeztet az illata, de nem akartam megvenni (a többihez képest elég borsos még az ára), de végül megkaptam a páromtól. Nem tudom eldönteni, hogy anyukámnak vagy nekem tetszik jobban, ő is "rájár", és már kérte apukámtól.
Nem hittem volna, hogy egy felnőtt nőnek is tetszhet ez az illat, de ez volt az első Ariana parfüm, ami elég "komoly" volt neki. Tényleg nem olyan édes, mint a gömb alakúak, felnőttesebb, talán egy kicsit uniszex is, a többi illathoz hasonlóan brutál tartós rajtam, emiatt mindennapi parfümnek is el tudom képzelni, hogy használjam, bár nincs meg olyan régóta.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 10.

Serpentina

2021. január 4.

Ez már a sokadik véleményem róla, de ahogy egyre többet használom, úgy alakul a hozzá társított viszonyom is.
Viszont mielőtt bővebben kifejteném az illatról alkotott véleményemet, leszögezném, hogy ez biztos, hogy NEM EDP! Az összes többi Ariana Grande illathoz képest sokkal haloványabb és bőrközelibb a hatósugara. Ez egy EDT díszcsomagolásban, és még DRÁGÁBB is a többi parfümnél... Amíg a többi 13 ezer körül van, ez majdnem 17 rongy... Ez egy kis kellemes lepkefing kategóriához képest konkrétan RABLÁS!
Amikor kijött, az összetevők alapján talán a legizgalmasabb kombinációnak ígérkezett a sorozatból, szóval tűkön ülve vártam.
Kecsegtető volt a sós karamell, levendula, füge, birsalma és a zefír nevű orosz házi mályvacukor, amit előtte még nem láttam egy parfüm komponensei között sem.
A csomagolása gyönyörű. Annak ellenére, hogy egy plasztik kristályt formáz a tartókája és a kupakja, valódi ékkőként tündököl a polcomon. A design csillagos ötös, - bár ez nem mindig egyenesen arányos az illat minőségével. Viszont a Cloud-dal és a Thank U, Next-tel ellentétben kissé lötyög benne a parfüm, de sokkal egyszerűbben kivehető, szimpla egy kezes mozdulat.
A magas elvárásaim után az első találkozásunk nagy csalódás volt. Kezdetben hasonlít a Cloudra, utána pedig fokozatosan kezd besavanyodni, és teljesen más lesz belőle, amit hol egy értelmezhetetlen katyvasznak éreztem, hol egy elfogadható, de semmi extra illatocskának, hol pedig egy finom kombinációnak, ami bár nem egyezik a róla alkotott elképzelésemmel, és azzal a képpel, amit én társítottam volna az összetevők keverékével, mégsem mondanám rossznak.
Ami fix: Teljesen más illata van bőrön, mint ruhán! Az én bőrömön szó szerint BORZALOM. Karcos, szúrós gusztustalanság lesz belőle.
Ruhára fújva viszont már sokkal viselhetőbb. Messze nem annyira édeskés, mint a többi Ariana illat. Karamellt pl. egyáltalán nem érzek benne, ahogyan kimondottan levendulát sem, csak valami sós, gyógyvizes vonalat, azt viszont nagyon.
A háttérben megbújik egy leheletnyi füge, a birsalma ad hozzá egy kis enyhe, savas gyümölcsösséget, amit a porcukorral alaposan beszórt puha, édes zefír ellensúlyoz. Ez a fajta mályvacukor MÁS, mint ami az Ariban és a Sweet Like Candy-ben van. Nem annyira 3 dimenziós, kevésbé harsány, ellentétben világosabb, egyszerűbb szerkezetű, kevésbé kidolgozott.
Szerintem a legtalálóbb jelző rá, hogy “gyógyfürdő” illata van, nem tudnám máshogy leírni.
A Moonlightra is emlékeztet egy kicsit, mert abban is vannak kissé karcosabb komponensek.
Sokat kellett barátkoznom vele, mire objektív véleményt tudtam róla formálni.
Nem mondanám kifejezetten rossznak, de az Ariana parfümök között garantáltan a gyengébb oldal vége felé kullog.
Nem rabolta el a szívemet, ellentétben még ennek ellenére is szívesen használom ahogy képest, hogy vakon rendeltem be, és lehetett volna sokkal rosszabb is. Nem rossz, nem rossz, számomra abszolút viselhető, de nem került be a kedvenceim közé.
Sajnálom, hogy egyáltalán nem tartós, és ezt figyelembe véve van több tucatnyi olyan illat ebben az árkategóriában, ami sokkal jobban megéri, ár-érték arányban MESSZE leveri.
Szívem szerint 3,5 csillagot adnék. Már most várom a következő illatot, ami remélem, már közelíteni fog az Ari, a Cloud és a Sweet Like Candy aranyhármas szintjéhez.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. január 4.

Sokat kellett barátkoznom vele, mire objektív véleményt tudtam róla formálni.

fdrvtt

2020. december 23.

Nagy Ariana rajongó vagyok szóval alig vártam, hogy kipróbálhassam. Amint megláttam a douglasban célirányba vettem. Gyorsan kifújtam a teszterre, háát eleinte csak alkohol illatot éreztem. Páromra is néztem kikerekedett szemekkel, hogy ez még is mi? Ezután elkezdtem érezni valami illatot ami emlékeztetett valamire.. hát ahogy az előttem lévő írta, borotvahab illatra emlékeztet. Ráfújtam a bőrömre is, kíváncsi voltam később milyen lesz az illata, a tesztert pedig elraktam. Az én bőrömön nagyon szúrós illata van. Teszteren elkezdtem érezni azt a sós karamellás, fügés vonalat de sajnos még most sem nyerte el a tetszésemet. Inkább férfiakon tudnám csak elképzelni ezt az illatot. Nagyon nagy csalódás volt ez számomra.
Az illat egy csillagot érne meg de az üvege miatt adok 3 csillagot.

UPDATE: Nem bírtam ki, hogy ne próbálgassam ki újra és újra. Nem akartam elhinni, hogy ez a parfüm rosszul sikerült volna. Egyre jobban kezdett megtetszeni így megvettem.
Szóval, legelső kifújásnál tényleg nagyon alkoholos, férfi parfümnek éreztem de ez csak egy pár percig tart. Utána elkezdtem érezni a levendulás vonalat, ami viszont nagyon tetszik mert imádom a levendulát (számomra nagyon erősen érződik benne, szerintem ezért is szúrós picit eleinte az illata). Majd a levendula után édeskésebbnek érzem, a végén pedig megmarad ez a sós-karamellás, levendulás illat.
Tényleg sokkal másabb az előző illataitól de viszont ebben is van valami, mint a cloudban ami nagyon megfog. Tesztelgettem mind a kettőt magamon és igazából tényleg olyan, mint a cloud de inkább a fás változata.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. december 23.

Az illat egy csillagot érne meg de az üvege miatt adok 3 csillagot.

Cathi

2020. október 13.

hatalmas csalodas... Vagy 10x fujtam magamra, es 5 perc mulva hült helye volt az illatnak. (Edp???? Biztos hogy nem az...
Egyebkent abban a 2 percben, amig lehet erezni, erösen hajaz a regi borotvahabok illatara, vagyis nekem ez biza unisexnek hat.
Nem veletlen, hogy miert nem veszek mar celebparfümöket...
ariana grande kollekcioja (kb 3-4 fajtat szagoltam) nem az en korosztalyomnak keszült. Fiatal tinilanyoknak valo illat.
Emlekszem, regen milyen jok es tartosak voltak naomi campbell parfümjei... sajnos a regi parfümöket 'atalakitjak', es a regi illatra aligha emlekeztetnek.

Ariana, thank u, but NO!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 13.

Nem veletlen, hogy miert nem veszek mar celebparfümöket...

Ariana, thank u, but NO!

Serpentina

2020. szeptember 28.

Pár hónappal ezelőtt volt egy olyan periódus, amikor pont arról filozofáltam, hogy Ariana “illatsereglete” eléggé sokszínű, így is teljes, de ha még valami jól illene ebbe az édesség-kavalkádba, az vagy egy csokis, vagy valami meleg karamellás kreáció lehetne.
Erre pár hónap múlva mit látok: Ariana Grande új parfümöt dob piacra.
Szóval az egyik összetevő stimmelt a jóslatomból. Persze, ez sós karamell, ami azért csak extrábban hangzik, mint a jól ismert mezei, nem? Mellé pedig olyan jegyek társulnak, amik már önmagukban is igen érdekesen hangzanak, együtt pedig haláli izgalmas kombináció lehet: levendula, birsalma, füge. Birsalmát ezelőtt még csak Britney Spears Fantasyjában szagoltam, a levendula-mámor pedig mindig jól hangzik. Aztán még ott van az a bizonyos zefir, ami mint megtudtam, orosz házi mályvacukor. Nos, mint tapasztaltam, ha az énekesnő parfümőr csapata bármibe mályvacukrot tesz, az már jó pont.
Amint megérkezett hozzám, kibontottam, megcsodáltam az egyébként gyönyörű plasztik kristály tartókában lévő parfümöt, és magamhoz emeltem.
Rövid időn belül AHA-élmény fogadott: DE HISZEN EZ A CLOUD! 😳
Nos, igen. Ugyanaz az ózonos, “esőfelhős”, lágy “vegán kókusz joghurtos” beköszönés, csak lágyabban, jóval enyhébb intenzitással és kevésbé cukrosan.
Nem sokkal később megérkezik egy leheletnyi levendula, nem különösebben számottevő mértékben, csak pár “szállal” van több benne, mint a Cloud-ban, vele egy időben az édes füge, ami olyan hamar érkezik, ahogy el is illan, végül pedig a hosszabb távon is megmaradó jegyek, mint a vanília és karcosabb, babapúderre hajazó jegyek, illetve egy keresnyésebb növényi jegy, mint pl. a Sí Passione Intense-ben.
Kicsit olyan, mintha a Cloud, a Moonlight és egy leheletnyi Thank U, Next szerelemgyereke lenne.
Cloud, mert az alapjuk abszolút azonos, Moonlight, mert abban is hasonlóan viselkedik a vanília, és abban is van egy fajta karcosabb púderesség, és végül a Thank U, Next, mert ez volt az első olyan illat, ami már kevésbé édes.
Viszont ebben a púder hosszabb távon JÓVAL karcosabb, mint bármelyik másikban. És ez számomra már ZAVARÓ.
Ha bárki lélegzetelállítóan finom levendulás csodát keres: NEM, ez sajnos nem az.
Műanyag, karcos púderbe mártogatva.
Úgy tűnik, Ariana elkanyarodott attól a friss, Viva La Juicy-s gourmand vonaltól, ami az illatait népszerűvé tette és oly’ sokan szerették - érzékeltetve, hogy innentől kezdve (valószínű, hogy) egy teljesen más célközönséget akar megszólítani. Az újabb alkotásai bár kellemesek, már rég nem érzem bennük azt a varázst, amikor pl. először megszagoltam az Arit, és AZONNAL eldobtam az agyam. Mai napig a legjobban sikerült alkotás szerintem a Sweet Like Candy-vel egyetemben.
Őszintén elmondom, nagyobb durranásra számítottam. Pedig még többe is kerül, mint a korábbi felhozatal. Erre kaptam még egy Cloud-ot, amit bár nagyon szeretek... kesernyés babapúderbe mártogatva és harmatgyenge intenzitással. Simán keresztelhették volna “Cloud Light” névre, ez a jelző pedig a tartósságára és az édes jegyek nem létező intenzitására egyaránt vonatkozik.
Karamell??? Zefir??? Gyümölcsök??? Mégis HOL? Kifejezetten csalódott vagyok, hogy egyiket sem érzem. 😕
Bőrön sem a legjobb a tartóssága, de ami felettébb meglepő, hogy RUHÁN rekord idő alatt elillan! ☹️ Az igazság az, hogy visszasírom a pomponos érát. A “Chanel üveges” verzióban már nem érzem azt a friss, pézsmás, egyedi vonalat. Édes, összedobált “celeblötyi”, mint a kollégái felhozatala, - ennyi.
A R.E.M. név így találó, egy kellemes, alvó parfümnek (???) tökéletes, de ha az ember napközben is szeretne érezni valamit az illatából hosszabb távon, szólok, hogy erre nem lesz alkalmas. Akkor már inkább keverem az említett három illatot.
Kellemes-kellemes, ez kétségtelen, de egyrészt: (számomra) nem taszította le a trónról az eddigi felhozatal egyik darabját sem, másrészt: a gyenge tartósság és aZ ehhez társuló magasabb ár felettébb indokolatlan.
Ha felfedezek még bármit, majd jövök.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. szeptember 28.

Erre pár hónap múlva mit látok: Ariana Grande új parfümöt dob piacra.
Rövid időn belül AHA-élmény fogadott: DE HISZEN EZ A CLOUD! 😳
Műanyag, karcos púderbe mártogatva.
Ha felfedezek még bármit, majd jövök.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Octinoxate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Coumarin, Linalool, Benzyl Benzoate

Részletesebb információ a smartskincare-en.