Aritaum

Ár:   $8   Kategória:   Ajakápolók
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Naoto, Módosítva: 2019. október 15.

Ár:   $8
Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Ajakápolók

A sheavaj, cukor, méhviasz és murumuru vaj segítségével hidratáló réteget képez az ajkakon, akár 24 órán át hidratáltabbá téve a bőrt.

Mesterséges színező- és illatanyagokat nem tartalmaz.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Naoto

2020. február 5.

Update: jöttem kicsit felpontozni. Múltkor elég csúnyán kifújta a szél a számat, este jó vastagon bekentem ezzel, és reggelre sokat segített. A használata utáni érzetet reggelente továbbra sem szeretem, de alkalmanként továbbra is használni fogom.

Nem rossz, de nem vagyok elájulva tőle. Tényleg csak estére lehet hordani, mert nagyon ragacsos, fent marad egészen reggelig. Nekem kicsit kellemetlen viselni, mert fura íz lesz a számban tőle, meg annyira nagyon azért szerintem nem hidratál. Elhasználgatom, ami valószínűleg egy örökkévalóság lesz, mert nagyon sok van benne, de újra nem fogom venni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 5.

doritect

2020. január 16.

Nagyon cserepesedésre hajlamos a szám, így minden este használom már jó pár hónapja. Reggelre sokkal puhábbak lesznek az ajkaim tőle és én a ragacsos állagát és az illatát is imádom! Engem a sprite-ra vagy a bitter lemon-ra emlékeztet :D Nem egy csodaszer, egy használat után ne várjunk hatalmas változást, de rendszeres használat mellett szerintem nagyon jó éjszakai ápoló :) Az ára szerintem rendkívül baráti, mert rengeteg van egy tégelyben.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 16.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, BHT, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract
Gyulladáscsökkentők: Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract
Hidratálók: Glycerin, Trehalose
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Emolliens hatású, szagtalan és íztelen észter, mely felületaktív tulajdonságokkal is rendelkezik. Fényes hatása miatt az összetevőt leggyakrabban rúzsokban használják.

A kandelilla viasz egy természetes viasz, melyet Mexikóban őshonos kétféle kutyatej leveléből állítanak elő. A kandelilla viasz sárgásbarna színű, kemény, átlátszó vagy áttetsző anyag. Leginkább szilárd jellegű kozmetikumokban használt (pl. rúzs) sűrítő és emolliens anyagként. Ezen kívül a CosIng besorolása szerint még szövet összehúzó, felületi hártya képző, emulzió stabilizáló és bőrkondícionáló anyag is.

Sűrűség szabályozó segédanyag.

Műanyag féle, melynek számos funkciója van a kozmetikumokban. Leggyakrabban fizikai bőrradírokban használt dörzsölő anyagként. Szintén gyakran használt felületi hártyaképző (film forming), sűrűség szabályozó és stabilizáló anyagként.

A természetben is előforduló paraffin viasz (szénhidrogének keveréke). Emulzió stabilizáló, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó anyagként használt a kozmetikumokban. Főleg stiftes kiszerelésű termékekben (pl. ajakápolókban) használják, hogy az szép és szilárd legyen.

Bőrjavító (skin conditioning) anyag.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag, mely segít sűrűbbé tenni a kozmetikumokat, hogy azok így kevésbé folyjanak.

Emulgálószer, melyet a kozmetikumokban az emulzióstabilizáló (nem válnak szét idővel a az egyébként nem keveredő víz és olaj bázisú összetevők) tulajdonsága miatt használnak. Segíti még az oldhatatlan részecskék szép és egyenletes eloszlatását a kozmetikai formulákban.

Bőrpuhító (emollient), sűrítő anyagként használt zsírsav.

Lipid féle (phospholipid). Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található, manapság napraforgóolajból vagy szójából állítják elő. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos. Olajban és vízben is oldódik, ezért hasonlít a sejtmembránhoz. A Lecithin-t liposzómáknak is nevezik, mivel a dupla oldhatósága, a hatóanyagokat magukkal hordozva, segít mélyebbre és a megfelelő helyre szállítani őket.

Pálmaolajból származó bőrpuhító, emolleins összetevő, melyet gyakran használnak natúrkozmetikumokban a szilikonok természetes alternatívájaként.  A komedogén indexe 5-ből 4-es, így pattanásokra hajlamos bőrrel érdemes óvatosnak lenni az összetevővel.

Gomba és baktérium ellenes hatású tartósítószer, melyet 0.6%-os vagy az alatti koncentrációban használnak. Ecocert és Cosmos jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban.

Természetes eredetű cukorféle. A kozmetikumokban használva újrahidratáló, vízmegkötő és antioxidáns hatást tulajdonítanak neki. Az összetevő helyileg alkalmazva lehetővé teszi, hogy a bőr megtartsa azt a nedvességet, amelyet egyébként elvesztene a kiszáradása révén, vagyis potenciálisan növelné az öregedés látható jeleit. (forrás) Paula Begoun szerint az összetevő ezen kívül antioxidáns védelmet is nyújt a bőr számára.

A gyömbér gumójának a kivonata. A CosIng besorolása szerint maszkoló (kellemetlen illatot, ízt semlegesítő), tonizáló és bőrjavító összetevő, valamint illatanyag. Az összetevő a gingerol nevű biológiailag aktív komponenst tartalmazza, amely erős antioxidáns és gyulladásgátló tulajdonságokkal rendelkezik. Bisaboloolal együtt használva a két hatóanyag erősíti egymás gyulladáscsökkentő hatását (forrás). Paula Begoun szerint a gyömbérkivonat a gyömbér olajjal ennenben nem irritálja az érzékeny bőrt.