Aromatica

Ár:   $16   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: BLili, Módosítva: 2019. október 21.

Ár:   $16
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Vízhiány

Nehezen kezelhető bőrre zéró irritáló összetevőt tartalmazó 95%-ban biogazdaságból származó aloe vera gél.

• bőrnyugtató
  • mélyen hidratáló

Nekono

2020. április 22.

Rögtön az 500 ml tesóját vettem meg, mifelénk az aloe vera gél úgy fogy, mint a pálinka... (igaz, csak én fogyasztom - mármint a gélt)
Reggel este használok egy nagy pumpányit, kb. 7 hónapja használom, most van már csak egy hüvelykujjnyi a flakon alján. Vastagon felkenem, kb. 2 perc alatt beszívódik, és ugyan önmagában kevés, hozzá csapok általában még valamilyen hialuronsavas krémet, de nyáron tökéletes a meleg miatt meghurcolt bőrömnek.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. április 22.

Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Extract
Hidratálók: Propanediol

Hártya képző (film forming), zselésítő, emulzió stabilizáló segédanyag.

Egy Japánban őshonos fűszer- és gyógynövény, a japán vagy sanshō bors kivonata. E szerint a forrás szerint az E-vitaminhoz hasonló antioxidáns hatással bír, viszont Paula Begoun szerint irritáló hatással lehet a bőrre. Az INCIDecoder szerint viszont leggyakrabban antibakteriális és természetes tartósító hatása miatt használják, és része egy Koreában népszerű, Euro-Napre néven futó három növényi kivantból álló (Usnea Barbata és Pulsatilla Koreana-val kombinálva) tartósítószernek.

A virágos szakállzuzmó kivonata. Hatékony baktérium- és gombaellenes szer, emiatt elsősorban dezodorokban használják, illetve különféle kozmetikumok természetes tartósítására is alkalmas. A trutinanging információi szerint gyulladásgátló hatással is bír. Az összetevővel elsősorban krémekben, fogkrémekben, szájvízekben, dezodorokban és fényvédő termékekben találkozhatunk.

Egy hagyományos koreai gyógynövény, a koreai kökörcsin kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerin bőrkondícionáló hatású összetevő. E szerint a kutatás szerint gyulladáscsökkentő hatása révén hatásosan lehet vele különféle gyulladásos megbetegedéseket kezelni (pl. a szepszist), e szerint a kutatás szerint pedig a kivonat egy igen széles antimikrobiális spektrummal rendelkező szer.