Atelier Cologne

Ár:   20 000 Ft, 33 000 Ft és 69 500 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 100 ml és 200 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Kata791, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. május 28.

Ár:   20 000 Ft, 33 000 Ft és 69 500 Ft
Kiszerelés:   30 ml, 100 ml és 200 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 2010.

Fejjegyek: vérnarancs, keserűnarancs

Szívjegyek: jázmin, geránium

Alapjegyek: ámbra, tonkabab, szantál

Ár: 14.900 F + Foxpost , Eladó: bobekecske
Állapot: 30 ml / képen látható, Helyszín: --, fizetés: Foxposttal (postai úton nem)

Helia-D Classic Hidratáló Éjszakai Krém (Régi)

Helia-D Classic Hidratáló Éjszakai Krém (Régi)

SPARXS

2021. június 3.

Anno az egyik rendelésem mellé kaptam illatmintaként. Az Orange Sanguine egy könnyed narancsos parfüm. Nekem a fő problémám ott volt, hogy ez a narancs kicsit szintetikusra sikerült! Ha realisztikusabb narancsos illatot szeretnék,akkor inkább a Frederic Malle Bigarade Concentree-re esne a választásom.
Abban az esetben ha valaki a mandarint preferálja,akkor meg ott van a L'Artisan Parfumeur Mandarine,ami viszont szuper realisztikus mandartin illat. Lehet, hogy sajnos már nem forgalmazzák! : (
A másik dolog, ami zavart az Orange Sanguine-ben az a tartósság. Szerintem egy nyári közel 30°C-os időben 3-4 óra alatt elillan és nem igazán fog kitartani délutánig, esetleg a nap végére.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 3.

Nessy

2020. december 8.

Eddig ez a legkevésbé kedvenc az adventi kalendáriumból. A nyitány gyönyörű, lédús narancs, igazi napos, zamatos gyümölcsillat, de aztán rajtam átmegy púderes narancsba (a jázminnak köszönhetően), ami inkább fura mint tetszetős. 3 óra múlva már csak nagyon enyhe narancshéj illat marad utána, de még ezzel is a tartósabb Atelier parfümök közé tartozik. Nem rossz, de kicsit sajnálom, hogy pont ebből volt nagyobb fújós (4ml) a naptárban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 8.

manobeka

2020. november 14.

Hihetetlen hogy ilyen parfümöt sikerült kreálni.Fantasztikus.Az olyanoknak, mint én aki a levegős könnyű illatokat szereti, annak ez a csúcs.
Hasnlóval sem találkoztam még. Cologne, tehát ne is várjuk el, hogy tartós maradjon, nem az a lényege.
Narancs egy diszkrét nehezebb gólyaorr illattal párosulva, amíg tart, addig lenyűgöző.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. november 14.

sammy

2020. július 11.

Én ezzel a parfival kicsit úgy éreztem magam, mintha a gyerek bebüfizte volna a narancslét a nyakamba. Valóban nagyon élethű illat :)) A tartóssága közepes. Aki sokallja az árát, annak figyelmébe ajánlom a 4711 Remix Cologne 2018-as változatát, nekem ugyanaz frissebb, könnyebb, kevésbé tömény narancslés kiadásban, a tartóssága sem rosszabb, sőt talán jobb.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 11.

silence

2020. július 4.

Hatalmas narancs-zabáló vagyok, ha valaki azt mondja, tőlem több narancsot fogyaszt, erősen megkérdőjelezném....
Imádom a narancsot mindenféle formában, a narancslét, az ízét, az illatát!
Úgy vagyok a naranccsal, mint Gombóc Artúr a csokival; ha narancs, akkor jöhet bármiben, bármi mennyiségben!
Így érthető, hogy nyár közeledtével elkezdtem kutakodni a narancsos parfümök közt is.
Ezt az Orange Sanguine-t az itt olvasott vélemények alapján választottam, próba - szerencse alapon rendeltem a Douglas-ból egy 30ml-s üveggel.
Első használatakor kicsit megijedtem tőle, túl fűszeresnek és túl pasisnak tűnt, lehet, hogy mást vártam, édesebb narancsra számítottam.... ez inkább fanyar, grapefruitos narancs, gerániummal fűszerezve.....
A hűvösebb időben szinte más nem is mutatkozott rajtam, csak vérnarancs és keserűnarancs sok-sok gerániummal.
Kicsit elkeseredve gyorsan félre is tettem..... később a kánikula beköszöntével adtam neki még esélyt.... és milyen jól tettem!
Ekkor már teljesen más arcát mutatja. A fanyar, fűszeres-vérnarancsos kezdet megmarad, viszont a meleg hatására a bőrömön az édesebb illatmolekulák is szépen kibontakoznak, a tonkabab és a szantál egy mély, simogató aláfestést ad az egyébként kicsit karcos kezdetű illatnak.
Fantasztikus illat, forró nyári napokon, amikor semmi másra nem vágyik az ember, csak felüdülésre, igazi hűsítőként szolgál!
A tartósságára nekem nem lehet panaszom, 6 órát minimum teljesít!
Nagyon megszerettem, egyik kedvenc kánikulaillatom lett!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 4.

Imádom a narancsot mindenféle formában, a narancslét, az ízét, az illatát!
A tartósságára nekem nem lehet panaszom, 6 órát minimum teljesít!
Nagyon megszerettem, egyik kedvenc kánikulaillatom lett!

Rhodesian Ridgeback

2020. január 31.

Remek illat. Ezt szerintem nem sokan vitatnák. Én sem tetszem. Nincs a piacon olyan illat, ami ennél jobban hasonlít a frissen facsart narancs illatára, viszont nevetséges ár-érték arány. Nem éri meg beruházni rá, mert max. 1-2 óráig tart az illata és ahhoz képest nem olcsó. (kölnivízhez képest különösen.)
1000x jobb ár-érték arányú nyári illatokhoz lehet hozzájutni, ehhez képest; töredékáron. Nem kell tőle performance-ot, sillage-t, se projekciót várni, mert olyanjai nincsenek neki. A leszáradás után már el is illan a bőrről az illata. A friss és kellemes illata miatt adok rá egy nagyon jóindulatú 3 csillagot.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 31.

2019. július 12.

Ez bizony nem más, mint a frissen facsart narancslé illata. Lédús, energiával teli, napfényes narancsillat, mindenféle felesleges sallangoktól mentesen. Imádom. Instant kirobbanó életöröm, boldogság, szabadság.
UPDATE
Évek óta a nyári illatgardróbom alapdarabja. Rajtam tartós is, pedig a hasonló illatok nem szoktak azok lenni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 12.

UPDATE

Laurencia

2019. július 3.

Frissen facsart narancslé a cédrusligetben, ugyanis az utóbbi a bázisa e csodálatos illatnak és ami fent a note-ok közt nincs feltüntetve.
Kalapot emel még egy kis geránium köszöntésként, de mivel ő egy illedelmes úr, ezt oly diszkréten teszi hogy nem töri meg a harmóniát e napsütötte reggeli ébresztő koktélban.
Faék egyszerűségű csodaszép darab, mostanában zavar a komplexitás, a túl sok szín, a túl sok információ, vissza az alapokhoz állapotom tökéletes kiegészítője.
Eszembe jut még róla Agatha Christie Cipruskoporsója és abból is valami ilyesmi:
"Néha áthidalhatatlan szakadék választja el a múltat a jövőtől. Ha valaki megjárta a halál árnyékának völgyét, s újra kilép a ragyogó napfényre... akkor, mon cher, annak számára új élet kezdődik. A múlttal nem tud már mit kezdeni."

Így is van, optimista, életigenlő és ragyogó tisztaságú törékenység potom áron.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. július 3.

Így is van, optimista, életigenlő és ragyogó tisztaságú törékenység potom áron.

Verona5

2019. június 5.

Csodálatos és tényleg lédús naracsillat! Viszont kb csak másfél óra hosszat tart ki ez a része - pedig ezt imádnám benne a legjobban. Utána már csak bőr közlében tudom illatolni a leszáradásban a maradék narancsot sajnos. A fennmaradó édeskés alap is fincsi, de nyárra valahogy hosszabban kívánnám a friss részét. A maradék fufumat gyorsan elhasználom és ennyi volt. A tartósságához képest sokba került, tavaly még újdonságként imádtam, de most újraértékelve csak három pötty.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. június 5.

Phoenix19

2018. december 12.

Az Atelier Cologne parfümök közül ez az egyik kedvencem, ha elfogy biztosan újra megveszem. Nagyon szeretem a narancs illatát, a téli ünnepi időszakban is leginkább narancs illatú gyertyákat, illatosítókat vásárolok.(a fahéjas sült almán kívül) Az illatát jobban szeretem, mint magát a gyümölcsöt, mert manapság nehéz kifogni igazán ízletes, jófajta narancsot. Nahát ez pont olyan mint egy nagyon ízletes, frissen facsart narancslé. Döbbenetesen élethű fűszeres, balzsamos narancsillat, nagyon igazi. Nyáron szoktam használni, ez az egyik nyári illatom, bár a fűszeres narancs illata kapcsolódik a karácsonyi időszakhoz is, ezért el tudom képzelni, hogy valaki téli parfümként tekint rá. Rajtam lineáris, nem igazán változik, tartóssága megfelelő. Van benne egy halovány férfias vonás, de nem is férfiasnak, inkább csak markánsnak mondanám, ami szerintem a gerániumnak köszönhető. A jázmin jelenlétét én nem tapasztalom. Érdekes mennyire finoman egyensúlyoz az édes és a fanyar határmezsgyéjén. A tonka édesíti, viszont maga a főszereplő, a vérnarancs ezt ellensúlyozza keserűségével.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. december 12.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Octinoxate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, D-Limonene, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Coumarin, Linalool, Citral, Geraniol, Citronellol

Részletesebb információ a smartskincare-en.