La Roche-Posay

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: apolka, Módosítva: 2016. február 16.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők

Loona

2016. március 3.

Ajándékba kaptam két egymást követő nyáron is mintákat ebből a krémből, hogy legyen mit külön a problémás arcbőrömre kennem nyáron, utazáskor, a naptej helyett. Sosem bírtam jól a fényt és utáltam barnulni (általában amúgy is inkább leégtem), de tavaly nyárig, bevallom, valamiféle burokban élhettem, mert egytálalán nem hallottam magas fényvédőfaktorú hidratálóról/arckrémről, így az arcomat is bőszen (vacak drogériás...) naptejjel kentem, mint a kalap-napszemüveg-lenge ruharabok-napernyő alól kilógó testrészeimet. Azelőtt a kapott mintákról is meg voltam győződve, hogy csak egy kímélőbb, ezért arcra is bátran használható naptej termékmintái, és hát... állagra annál sokkal folyékonyabb, könnyebben kenhető volt, de színre és szagra meg tényleg olyan, mint a naptej, meg sem próbáltam hát krémszerűen használni, nyaralásokon krém, korrektor fölé kentem, mint egy naptejet.
Hatásosnak hatásos volt abból a szempontból, hogy le nem égtem/barnultam vele se városban, se vízben, de így felkenve csillogó, fényes réteget hagyott maga után, az alatta levő sminket természetesen elkente, és nem túl kellemes, viszonylag sokáig érződő (naptej)szaga volt.

A fenti, nem megfelelő használat értelemszerűen nem a krém hibája, az eközben tapasztaltakért már csak azért sem pontoznám le, mert ha átlagos naptejként tekintek rá, akkor szuperkönnyű elkenni, és vízben is teljesen jól végzi a dolgát. Nemrég azonban egy vészhelyzetnek köszönhetően ki kellett találnom valami fényvédő arckrém alternatívát így télre, amit pár napig használni tudok, míg a normális arckrém megérkezik, és eszembe jutott, hogy a múlt nyári adagom nem fogyott el teljesen, nincs annyi ideje kibontva, le sem járt, így újra használni kezdtem - ezúttal fényvédő arckrémként, smink előtt.

Fehérít, sápaszt kicsit, amit én személy szerint még szeretnék is, védeni továbbra is jól véd, de sajnos eddig tartott a pozitív rész. A szagát ugyanúgy nem szeretem, sem az olajos, fényes réteget, amit így használva ugyanúgy hagy, és amire sminkelni (korrektort csak) nem lehet normálisan. A fő problémám azonban az, hogy a mostani használat alatt döbbentem rá, hogy a nyári, utazások, hosszabb napon tartózkodások alatti kipattogzásokat nem a más kaja, levegő, hőség, vagy a csökkentett mennyiségű magammal cipelt arcápoló cucc okozta, és nem is "itt jött ki a munkahelyi stressz, amikor végre leereszthetek": délelőtt ezt a krémet felkenve délutánra máris pici pattanások jelentek meg most is, a használat ideje alatt pedig végig meg is maradtak, sőt, később nagyobbak is előbújtak. Előtte most épp nem nagyon voltak, azóta pedig, hogy megint nem használom, nem jött elő újabb. Emiatt, biztos, hogy nem venném újra (látom, hogy már nem gyártják, de nemrég láttam még gyógyszertárban eladó darabot), és ajándékba kapva sem használnám el.

Még egy plusz infó, ami többeknek szempont lehet a használatánál: bár itt nem ez szerepel, az én mintáim dobozán a titánium-dioxid nano összetevőként volt feltüntetve.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 3.

nyusziharcos

2015. június 6.

A fėnyérzékenységemre ìrta fel a bőrgyógyászom.., sajnos nem az én bőrömnek való. Vastag fehér,nehéz filmréteg ami hosszas várakozás után sem szìvódott be csak csúszkált a pofimon ami nagyon zavaró volt. Épiteni fölé egyáltalán nem lehet. Alipikus bőröm van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. június 6.

drzoerose

2015. május 17.

sajnos arcra eyáltalán nem tudom használni,mert szuper zsíros nyomot hagy maga után
ezért kb az arcomon kívül sem nagyon tudom,hacsak nincs kb egy órám,hogy megvárjam,mire méltóztat beszívódni...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 17.

c.ancsa

2012. december 26.

Használok több Anthelios terméket is, véleményeket ott is találtok! :) Borzasztó a bőröm! :( Az egy dolog hogy hófehér és érzékeny, de a fő gond, hogy borzasztó anyajegyes! (csak a lábam az ami még tűrhető) Sok és nagyon durván nagyok is vannak. :(( Muszáj ilyeneket használnom, de azt mondta egy bőrgyógyász, hogy az a tuti ha nem megyek ki a levegőre. :DDDD Ezt is próbáltam... arcra is. De nem. :((( Az arcom semmi hasonló testvérét nem viselte el. :( El kell fogadnom, vagy védem az arcom pattikkal, vagy patti nélkül leszek leégett, anyajegyes, vagy komolyabb dolgokat már nem is említek.... Rosszul vagyok hogy zsíros tőle a bőröm. Tapad rám a ruha amikor felveszem, pedig hagyom egy fél órát szívódni. Érzékenységre utaló (pirosodást, viszketést) nem okozott, de még jó!!! Az azért ettől a terméktől csalódás lenne. Egyszóval, a bőrömnek nem jó, de a nap védelme ellen teljesen oda teszi magát! Az 5*!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 26.

IzabellaRita

2012. július 8.

Egyetlen hátránya hogy nagyon zsíros és órák múlva sem szívódik be, mondjuk ennek érthető oka van, mivel száraz, intoleráns bőrre való és elvileg vízálló is. Plusz pont, hogy parabén-mentes. Amúgy biztos jól véd a Nap ellen, még én sem égtem le a használata mellett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. július 8.

Angi

2012. május 9.

Teljesen jó, nem bántja a bőröm, nem égek le és fehér sem maradok miatta. Teszi a dolgát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. május 9.

anita

2012. március 12.

Szuper termék, speciel én arca is használtam, nem lett zsíros vagy pattanásos tőle a bőröm, nem tömítette el a pórusokat és ami a legfontosabb, hogy nem égett le az arcom sem! Az 50es faktorszám ellenére nem volt eldolgozhatatlanul sűrű, nem lettem tőle fehér. Sajnos hosszútávon nem túl vízálló, de ez megbocsájtható.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. március 12.

csoki

2011. szeptember 4.

Én is nagyon elégedett vagyok vele, könnyen felszívódik, nem zsíros, nem szárít, megbízható... Viszont én ha ezt használom, miután felkenem, a szemem 2-3 órán keresztül könnyezik, tehát valószínűleg valamely összetevője allergiás reakciókat okoz. Meg egy kicsit drága...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. szeptember 4.

richrd

2011. augusztus 21.

én is csak ajánlani tudom, nagyon jó kis napvédő

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2011. augusztus 21.

én is csak ajánlani tudom, nagyon jó kis napvédő

vrozi

2011. augusztus 19.

Én is elégedett voltam vele, ára kicsit húzós, lehet olcsóbban is kapni más kiváló márkát. Ezen kívül próbáltam a színezett verzióját, nem szerettem igazán: akkoriban még a nagyon pattanásos bőrömet mindenáron el akartam rejteni, de nyárra nem ajánlott az alapozó, ezért javasolta a bőrgyógyász. Az kissé híg volt, alapozónak selejtes, rosszul fed, de biztos van akinek beválik. Az eredeti verziót értékelem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2011. augusztus 19.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Caprylyl Glycol

Egy Mexikóban élő, sárga virágú növény levelének a kivonata, amit hagyomásan gomba fertőzéses bőrbetegségek gyógyítására használnak. Gombaellens tulajdonságán túl gyulladáscsökkentő is, és a gyártója szerint megvédi a sejtek DNS szerkezetét a káros UV sugarak ellen. Bővebb infó itt.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.