Avène

Ár:   3500 Ft   Kategória:   Dezodorok
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: e.m.e.s.e, Módosítva: 2018. szeptember 26.

Kategória:   Dezodorok
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Alkohol- és alumíniummentes golyós dezodor.

• hatékony védelmet nyújt az izzadás ellen
  • frissességet ad
  • nem irritálja a bőrt

e.m.e.s.e

2018. október 29.

2018.09.17. Évekkel ezelőtt kitartóan próbálkoztam alumíniummentes dezodorokkal, de végül feladtam. (A hatástalanságukat szódabikarbónával szerettem volna legyőzni, de legnagyobb sajnálatomra égető-viszkető érzést okozva kiütötte a hónaljamat.) Visszatértem a kedvenc Garnier Mineral dolyós dezodoromhoz és elfogadtam, hogy a kevésbé káros alumíniummentes termékek nem nekem valók.
Mindeddig! :)
A napokban ismét foglalkoztam egy kicsit a témával, és alumíniummentes dezodor után kutattam online, leginkább külföldi oldalakon. Így találtam rá az Avène termékére, és bár nem terveztem, hogy ilyen drága dezodort vásárolok, végül megrendeltem.
Egyáltalán nem bántam meg, mert ez az első olyan alumíniummentes dezodor, ami tényleg működik nálam. (Nem állíthatom egyébként, hogy nagyon izzadós lennék.)
Nem irritál, a bőrömet még borotválkozás után sem bántja, az illata pedig visszafogott. Nem vettem észre, hogy foltot hagyna a felsőn, bár én mindig igyekszem megvárni, hogy teljesen megszáradjon a dezodor, és csak utána öltözöm fel.
Szeptember lévén a nagy nyári kánikulában még nem volt alkalmam tesztelni a terméket, de egyelőre használom tovább nagy elégedettséggel, s ha valamiért megváltozna a véleményem, jövök frissíteni.

2018.10.29. Eltelt bő egy hónap, mostanra már azt tudom mondani, megtapasztaltam a termék jó és rossz oldalát is. Továbbra is azt gondolom, hogy nem találkoztam még ilyen hatásos alumíniummentes dezodorral, de azért többször cserbenhagyott, a pörgős napokat sajnos nehezebben bírja. Ettől függetlenül nem válnak el útjaink, mert továbbra is az a célom, hogy mellőzzem az alumíniumsó használatát, viszont hozzá kell szoknom, hogy ez bizony nem az a termék, amit reggel felkenek és biztonsággal csinálom végig a napom, hanem vinnem kell magammal, és ha szükséges, meg kell ismételnem a használatát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 29.

Mindeddig! :)

Antioxidánsok: BHT
Hidratálók: Cyclomethicone, Propylene Glycol

Avene termálvíz. Szilícium-dioxidban és nyomelemekben gazdag, nyugtató hatású termálvíz. Az Avené termékek fontos összetevője.

Aminosav, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van.

Sorbitol és zsírsavak keveréke. Emulgeálószer.

Squalane eo 1 0