Balea

Ár:   1199 Ft   Kategória:   Testápolók

A krémet és az összetevőket feltöltötte: hajni959, Módosítva: 2023. október 23.

Kategória:   Testápolók

• Ápoló olaj testre és arcra
  • 91% természetes eredetű összetevővel*

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

gyongyalis

2024. január 24.

Jó termék, nem használom viszont arca. Az illatát szeretem, puha lesz tőle nagyon a bőröm. Egyik kedvenc olaj, amit használtam. Mindenképpen újravevős.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. január 24.

henczen87

2023. szeptember 15.

Nekem arcra használva, esténként, vált be, úgy viszont ár-érték arányban szuper!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. szeptember 15.

cattitude

2023. április 15.

melléfogtam mostanában a legtöbb testápolóval, a szintén baleás hyaluronos testápoló kivételével egyiket sem szeretem használni azok közül, amik vannak itthon, mert nehezen szívódnak be vagy morzsálódnak vagy nem hidratálnak annyira, amennyire szeretném. a baleás olajos tengeri sós radírtól olyan puha a bőröm, hogy gondoltam egyet és vettem egy ilyet olajat zuhanyzás utánra. egyelőre bevált, 2 pipettányit használok el teljes testre elosztva zuhanyzás után. nedves bőrön könnyen beszívódik, nem ragad és szépen puhít is. az illata finom vadrózsás, de nem erős. pattanást vagy irritációt nem okozott. a pipettás kiszerelés nem a kedvencem, de tudok vele élni.

updtae: azóta kipróbáltam gyanta maradékának leszedésére, arra is tökéletes, és még sminklemosásra is teljesen megfelel, nem csípi a szemet, lehozza a vízálló sminket és szépen le lehet mosni (bár nem annyira egyszerűen, mint a bejáratott Kosé olajos lemosóm, de nem marad ragacsos utána a bőröm). igazi jolly joker termék :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. április 15.

bernatd

2022. június 6.

Jó kis termék, könnyen beszívódik, kellemes az illata. Testapoló alá használom, és igazából szépen ápolja a lábam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. június 6.

15recsike15

2022. április 11.

Ez a termék egy CSODA!!!! Imádom, az arcomra és a mellkasomra használom esténként, vagy ritkán reggelente, de nem marad zsíros egész nap. Pár csepp bőven elég. Nagyon puha és selymes utána a bőröm és persze nem mellékes, hogy nagyon finom illatú.
Kicsit pattanásos az arcom mostanában és úgy érzem, hogy ez segít rajta.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. április 11.

Kicsit pattanásos az arcom mostanában és úgy érzem, hogy ez segít rajta.

Lilla16

2022. március 2.

Bőrgyógyász mondta, hogy érdemes lenne erősebben hidratálnom ott ahol a ruhák jobban dörzsölnek (szóval kb mindenhol..). Igazából eléggé utálom ha valami ragad rajtam, az olajokat pedig max masszázs idején viselem el általában, ennek ellenére a dm-ben ezt kaptam le a polcról, mert kényelmesnek tűnt a kiszerelése és az ára is kedvező. Nekem az illata annyira nem nagy szám, de legtöbbször úgyis testápolóval szoktam keverni. Ami tetszik, hogy könnyen és higiénikusan adagolható, és magában használva is el tudom viselni, nem maradok ragacsos. Viszont abban nem vagyok biztos, hogy jobban hidratál mint egy átlag testápoló.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. március 2.

AEszter25

2021. december 31.

Pozitívumai a csodás rózsaillat (de tényleg), a megfizethetőség, az INCI, hogy nem ragad és hogy könnyen hozzáférhető.
Ami lehetne jobb: táplálóbb olajakkal is találkoztam már, és kicsit macerás a pipettás kiszerelés, ha testre is szeretnénk használni.
Összességében biztos, hogy újra veszem majd, mert arcra, hajra és testápolóként is decens kis darab, de leginkább az illata az, amitől teljesen odavagyok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. december 31.

Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Tocopherol

Növényi olajokból származó emolliens anyag, mely megakadályozza a vízveszteséget. Kellemes és sima utóérzetet kölcsönöz a bőrnek és segít csökkenteni a zsíros érzetet, amelyet a formula más nehezebb olajai okoznak.

Ez a vegyület két természetes molekula természetes kötéssel való összekapcsolásából keletkezett könnyed érzetű emoillens és bőrápoló kozmetikai összetevő. Lehet növényi eredetű vagy szintetikus is. A bőrpuhító hatás mellett ez az összetevő segíthet más kozmetikai összetevők oldódásában is.

Kendermagolaj. A tévhitekkel ellentétben a kendermag, így az olaja sem tartalmazza a kábító hatású delta-D-tetrahidro-kannabinolt (=THC), az ugyanis a növény virágos hajtásainak levelein elhelyezkedő mirigyekben van. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító és bőrkondicionáló hatása van. A  kendermagolaj esszenciális zsírsavakban gazdag: 60-70%-ban linolénsavat (Omega-6), 15-25%-ban alfa-linolénsavat (Omega-3) és 1,7% gamma-linolénsavat (GLA) tartalmaz. Az összetevő a truthingaing és Paula Begoun szerint is kizárólag bőrpuhító hatással bír a bőrre, minden más állítás megalapozatlan (például, hogy képes meggyógyítani ekcémát), bár eszerint a tanulmány szerint GLA tartalma révén helyileg alkalmazva viszketéscsökkentő hatással lehet a száraz bőrre, e szerint a vizsgálat szerint pedig hasznos lehet az atópiás dermatitis tüneteinek kezelésében.

Argán olaj. Más növényi olajokhoz hasonlóan számos a bőr számára hasznos anyag forrása: lipidek, zsírsavak és antioxidánsok (E vitamin, ferulic sav) is találhatók benne. Az egyik legjobb növényi olajként van számon tartva, E vitamin tartalma állítólag 3-szorosa az olíva olajénak.  A benne lévő omega-6 és  omega-9 zsírsavaknak gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van, valamint segítenek a bőr rugalmasságának fenntartásában.

Squalane eo 1 0

A squalene ún. hidrogenizált formája. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban. Minden bőrtípus számára hasznos összetevő, aknés bőrre is használható, mi több, az Incidecoder leírása szerint gombás eredetű bőrproblémák, például seborrhea vagy gomba okozta pattanások esetén is jótékony hatással van a bőrre.