Balzsam Labor

Ár:   2890 Ft   Kategória:   Szemkrémek
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál
Lelőhely:   kozmetika, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Evica, Módosítva: 2014. július 31.

Lelőhely:   kozmetika, online
Kategória:   Szemkrémek
Bőrtípus:   Száraz, Normál

Az ásványi komplexet, speciális hibiscuskivonatot, Q-10 koenzimet tartalmazó készítmény gyorsan és látványosan fejti ki a ráncok mélységét csökkentő, antioxidáns, hidratáló, sejtregeneráló hatását.

Paraffin, ásványi olaj és illatmentes készítmény

Beri

2017. április 11.

Ez egy finom gyógynövényes illatú, géles állagú krém, amit könnyen el tudok oszlatni a bőrömön. Kicsit sokat sikerült első pár alkalommal az arcomra kenni, ami miatt zsíros éreztem az arcom. Így inkább kisebb mennyiséget használok, amit szépen beszív a bőröm. Érezni lehet a jótékony hatását, feszesebb, simább, tömörebb arcbőrt eredményez. Nem mindennap használom, csak heti 1-2 alkalommal, amikor úgy érzem, hogy lökést kell adnom a bőrömnek. Ultrahang készülékkel is kipróbáltam, szépen be tudtam dolgozni a bőrömbe. Szépek az összetevői, hozza azt, amit ígér, elégedett vagyok vele, ha elfogy, újra veszek majd.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 11.

szzh01

2016. november 17.

A képen nem a lakossági kiszerelés látható (ami 30 ml, tehát egy sokkal alacsonyabb a flakon), hanem a professzionális kiszerelés. Személyesen vettem a Balzsam Labor bemutatótermében, de furcsának tartom, hogy a webáruházban (más termékek mellett!) ez sem látható, a létezéséről csak az értesülhet, aki személyesen elmegy a céghez. (Nem igazán értem a márka marketing politikáját - vagy épp annak a hiányát, szerintem szuper termékei vannak, amiket egyáltalán nem reklámoznak, az emberek nagy része még csak nem is hallott róla.)
Otthoni ultrahang készülékemhez vettem ezt a készítményt. Fáradt sárgás árnyalatú, könnyű, krémgél állagú, jól eloszlatható, kissé csúszósan olajos utóérzetű, kellemes gyógynövényes, tipikus balzsamlaboros illatú finom krém. Nagyon szépek, gazdagok az összetevői. Nálam kimondott előny, hogy lassan szívódik fel, így az ultrahang fej 10 perc után is jól siklik rajta. A bőröm szépen beszívta ezalatt az idő alatt, a teljes arcomra kb. 3 pumpálásnyit használtam el, szemkörnyékre is kentem, ami nekem extra érzékeny, azt sem bántotta. Egyelőre csak jó tapasztalatom van, bőröm telítettebb, feszesebb lett a használat után, de mindössze egyetlen alkalommal próbáltam, megelőlegezem a hosszútávú 5 csillagot, később még updatelek. Ultrahang nélkül sima pakolásnak is el tudom képzelni.

UPDATE kb. 1 év múlva: Továbbra is nagyon bevált, és kiadós is volt, most fogyott el a flakon tartalma. Már meg is rendeltem a webáruházban az utánpótlást - úgy láttam egyébként, hogy kicsit változott az INCI-je. Mivel nekem elég vízhiányos a bőröm és elmúltam 45, így gyakran kevertem emellé a szérum mellé pár csepp argán vagy gránátalma magolajat is, nekem így volt teljes a hatás. Fiatalabb bőrre nyilván ez nem szükséges.

Ide másolom a krém új INCI-jét (megnevezése LIFT'UP INTENZÍV RÁNCTALANÍTÓ KOMPLEX-re változott):
Aqua, Avena Sativa Seed Flour, Beta Vulgaris Root Extract, Glycine Soja Oil & Dicaprylyl Ether & Magnolia Grandiflora Bark Extract & Lauryl Alcohol, Camelia Sinensis Leaf Extract, Glycerin, Polyglyceryl-3 Sunflowerseedate / Citrate Crosspolymer & Helianthus Annuus Seed Oil, Glycine Soja Seed Extract, Linoleic Acid & Linolenic Acid, Triethanolamine, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Persea Gratissima Seed Oil, Tocopherol, Beta-Sitosterol, Squalene, Retinyl Palmitate, Kaolin, Acrylates C/10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum, Phenoxyethanol & Ethylhexylglycerin

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. november 17.

Antioxidánsok: Ubiquinone
Hidratálók: Glycerin, Honey

Méhpempő, mely a méhek garatmirigyében termelődő fehéres, tejszerű, sárgás színű, savanykás, szúrós illatú anyag, mely elsősorban a méhanya tápláléka, de élete első három napján minden méhlárva ezt a táplálékot kapja. A méhpempő több mint 150, biológiailag aktív összetevőt: fehérjét, zsiradékot, cukrot, vitamint, ásványi anyagot, nyomelemet, enzimeket és még számos egyéb bioaktív anyagot tartalmaz. Összetétele: víz 70%, protid 15%, glucid 12%, lipid 3%.

Sok féle jótékony hatást tulajdonítanak a méhpempőnek, de a bőrre gyakorolt hatásával kapcsolatos állítások (pl. képes megakadályozni a ráncok kialakulását és gyógyítani az aknés bőrt) Paula Begoun szerint még nincsenek tudományos kutatások által alátámasztva, bár némi feszesítő, vízmegkötő tulajdonsággal valószínűleg bír. Az összetevő az arra érzékenyeknél helyileg alkalmazva kontakt dermatitiszt és az irritációt okozhat, viszont ritkán alkalmazzák akozmetikumokban olyan koncentrációban, hogy az gondot okozzon.

Az összetevő kifejezetten instabil, levegőre, hőre és fényre könnyen lebomlik, ezért a méhpempőt tartalmazó kozmetikumokat érdemes hűtőben tárolni és kerülni a tégenyes, áttetsző csomagolást.

Hidrolizált okra kivonat. Az okra trópusi, szubtrópusi növény. A kivonatban lévő fehérjéket részlegesen hidrolizálják (darabokra tördelik). Az így keletkezett kissebb molekuláknak sok előnyös tulajdonságot tulajdonítanak. Erős ránctalanítónak, izomlazítónak tartják. Antioxidáns tulajdonságait is kimutatták.

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.