Bioderma

Ár:   2203 Ft és 3945 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   200 ml és 400 ml   Bőrtípus:   Normál
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Radam, Módosítva: 2018. március 20.

Ár:   2203 Ft és 3945 Ft
Kiszerelés:   200 ml és 400 ml
Lelőhely:   patikák
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Normál
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Megújúlt összetétel!

Kímélő sampon érzékeny fejbőrre, amely megóvja a hidrolipid réteget, és meggátolja a fejbőr kiszáradását. Csecsemők, gyermekek, felnőttek számára egyaránt ajánlott. Illatosított, nátrium-lauril-szulfátot nem tartalmaz. Brazil hajegyenesítéshez is megfelelő.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Futureline

2021. november 11.

Elhasznaltam par flakonnal es a vegere nagyon meguntam. A hajam sem volt mar olyan szep tobb havi hasznalat utan, inkabb sorvadt, szaraz. Biztosan nem veszem ujra. Talaltam helyette sokkal de sokkal jobb SLS mentes sampont.

Korabban irtam mar a Node A-rol ami nem jott be nekem. Ennek a samponnak nagyon hasonloak az osszetevoi, megis az a kis elteres sokkal jobba teszi. Ettol van volumene a hajamnak nem lapul le. Nem korpas tole a fejborom. Balzsammal hasznalom es gyonyoru puha toredezesmentes a hajam. Nekem habzik rendesen, mondjuk en locsolom is boven. Van akit zavar a vizszeru allaga. Nekem meg pont ez tetszik benne. Olyan mint egy felhigitott sampon ami enyhen kimos minden szennyezodest lakkot a hajambol. Hetente 2 alkalommal hasznalom a tobbi napon mast.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 11.

Cofi1234

2021. október 16.

Nem venném újra. Jól tisztit, második samponként jól is habzik, de nagyon drága. Az állaga miatt elég könnyű szétlocsolni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. október 16.

vhsz

2021. szeptember 26.

A gyerekeknek kerestem egy jó minőségű sampont. Erre esett a választásunk. Kellemes illatú sampon, és a haj is szép tőle. Nekem kicsit furcsa volt, hogy olyan az állaga, mint a víznek...

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. szeptember 26.

cickibty

2021. július 7.

Elég ritkán kell hajat mosnom alapból is, de ez a sampon még tovább kitolta anélkül, hogy szárítana. Egyébként azután vettem, hogy az Olaplex samponja szétcsapta a fejemet. Tényleg hozza, amit ígér, nyugtat, kíméletes. 2x használom, másodszorra már egészen habzik is. Valami más adagolót kell neki keresni, mivel nagyon folyós az állaga és állandóan attól félek, hogy kiömlik az egész a zuhany alatt, de ettől függetlenül jól használható. Minimális illata van, de ami van az kellemes. A mínusz 1 csillag kizárólag a csomagolásnak szól. Ehhez az állaghoz lehetne valami praktikusabb, de maga az anyag benne szuper.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 7.

ddoriii

2021. január 20.

Borzaszto sampon! Mar a hajmosast koveto napon csopogo zsiros tole a hajam, es a fejboromet sem javitja, ugyanugy viszket! Szerencse hogy csak a kisebbik kiszerelest vettem, de meg igy is 2000 ft kidobas volt erte.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 20.

nkata

2020. november 23.

update: Néhány használat után nekem is elkezdett borzasztóan viszketni tőle a fejbőröm és rettenetesen kiszárította a hajamat, biztos nem veszem újra. :(

Ha az ember megszokja ezt a folyós állagot, akkor nagyon szerethető ez a sampon. Kétszer mosom meg egymás után vele és így már felhabzik másodszorra rendesen. Szép tiszta lesz tőle a hajam, ami sok szulfátmentes samponról nem mondható el. Nem viszket tőle a fejbőröm és nem is hámlik. Az új formulában már nincsen parabén sem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 23.

ursuska

2020. november 23.

Viszkető fejbőr miatt kezdtem el használni és bár nem csodaszer elsőre, mégis évek óta az első sampon, amit újraveszek, ha elfogyott. Szerintem fontos észben tartani, hogy nem lehet összehasonlítani egy tápláló, krémes samponnal (szóval az átlagos samponokkal, amit szerintem mindenki ismer és használ), mert ennek a samponnak egy célja van, hogy tisztítson. Nem csinál ennél többet, szóval szerintem egy ápoló, hidratáló balzsam mindenképpen elkél utána (kb. úgy, mint, hogy kell a hidratáló az arcmosás után :) ). A híg állag megosztja az embereket, kézbe öntögetni nem túl jó megoldás, én a flakonból egyből a vizes fejbőrre szoktam önteni, majd megint vizezem kicsit és így habosítom fel. Mivel nem krémes maga a sampon, ahogy már említettem, ezért senki ne képzeljen el sűrű, krémes habot, ez a sampon driszkréten és "vizesen" habzik és nem is marad meg sokáig (sűrű hajra emiatt lehet nem elég). Szóval meg tudom érteni, hogy másoknak emiatt nagyon nem válik be, de nekem tetszik így: a samponnal csak megtisztítom a fejbőrömet, balzsammal és egyéb kondicionálókkal pedig ápolom a hajam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 23.

e.m.e.s.e

2020. november 22.

2019.05.10. Nehézkes sampon, az elődje (https://kremmania.hu/kremek/bioderma-node-fluid-kimelo-sampon) is kapott hideget-meleget. Az elején nem akartam szeretni, mostanában viszont azon kaptam magam, hogy igencsak gyakran nyúlok utána a zuhanyzóban.

Kb. 10 évvel ezelőtt találkoztam vele, a nővéremnek állandóan viszkető, érzékeny a fejbőre, éveken keresztül kereste az ideális sampont, amitől nem vakarja sebesre a buksiját. A Bioderma Nodéval is próbálkozott anno, de nagyon nem szerette. (Azóta pedig már lassan 5-6 éve csak a Lush Daddy-O samponját használja, és semmi baja a fejbőrének.)

Nekem is érzékeny a fejbőröm, hajlamos a viszketésre, úgyhogy akár én is lehetek a Nodé célközönsége, de nem így jutottam hozzá. Ajándékba kaptam, majd annyira megszerettem, hogy azóta újravásároltam.

Általában az állagát hozzák fel negatívumként. Valóban nehéz lehet megszokni, hogy nagyon híg, azonban én már sok-sok éve úgy mosok hajat, hogy egy kis flakonban rázom fel a sampont vízzel, és az így keletkező habot öntöm a hajamra. Ezzel a technikával egyáltalán nem zavar, hogy híg a sampon.

Kétszer samponozok, bőséges mennyiségre (talán a megszokottnál többre) van szükség ahhoz, hogy tisztának érezzem tőle a hajam. Így viszonylag gyorsan fogy. A sampon nyugtató hatása azonban maximálisan tapasztalható! Ha épp irritált a fejbőröm, hajmosás után már nem érzem a kellemetlen viszketést.

Ami azonban egy csöppet zavar, hogy ugyan kedvelem a francia hölgyekre jellemző "hanyag" frizurákat, néha túlságosan is rakoncátlanul viselkedik a vékonyszálú hajam a hajszárítás után. (Minden alkalommal a Nodé balzsammal párosítom, talán maga a balzsam kevés utána, amit egyébként szintén kedvelek.) Ha fontos tehát, hogy tökéletes legyen a frizurám, nem a Nodé párost használom. Ettől függetlenül egyelőre állandó lakója a fürdőszobámnak.

2020.11.22. Megadom neki az 5. csillagot, hogy javuljon az összpontszáma. :)

Tartok még 1-2 kedvenc sampont a fürdőszobámban, de szinte már csak ezt használom. Ez az egyetlen sampon, aminél nem jelentkezik a mosás utáni 3. napon a viszketés. Ráadásként, (nem tudom, hogy mennyiben járult hozzá, de) 3 nap helyett már 5 naponta mosok hajat. Azért nem biztos, hogy kizárólag az ő érdeme, mert a járvány miatti hosszú-hosszú home office-os időszakban csak akkor mostam hajat, ha épp elmentem vásárolni. :D A hónapok alatt egyre kevésbé zsírosodott a hajam, nagyjából 2 nappal kitolódott a hajmosás szüksége, aminek rettentően örülök.

Összességében azt gondolom, hogy az érzékeny fejbőrűeknek egy áldás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. november 22.

2020.11.22. Megadom neki az 5. csillagot, hogy javuljon az összpontszáma. :)

Összességében azt gondolom, hogy az érzékeny fejbőrűeknek egy áldás.

nagyalexandi

2020. október 9.

Hosszú és sűrű hajam sajnos gyorsan zsírosodik, a fejbőröm viszket. A drogériás samponokat hanyagolom pár éve, próbálom megtalálni a patikai termékek közül a "csodaszert". Ebből a samponból csak egy kisebb kiszerelést vásároltam meg, és jól tettem.
Nem tudtam megszokni az állagát. Túlságosan folyik, nagyon sokat használtam belőle egy-egy hajmosás alkalmával. Kétszer is samponoztam a hajam, mégsem habzott fel. Nem adott teljes tisztaság érzetet. Hajmosás-hajszárítás után voltak olyan részek a hajamban, amiket nem sikerült normálisan megmosnom. Nem tudtam vele kitolni a hajmosásokat. Talán a viszketést mérsékelte. Szenvedve, de elhasználtam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 9.

HardCandy092

2020. április 16.

Viszketős, kicsit korpás, kicsit zsíros hajra vettem, valahogy mostanában egyik sampontól sem érzem, hogy elég tiszta lenne a hajam.
Én szeretem ezt a sampont. Kétségtelen, hogy nagyon folyós, vizes az állaga, de nem kell tőle azt elvárni, hogy annyira felhabozzon, mint egy drogériás sampon, így kevés is elég belőle és nem is fogy olyan gyorsan.Én a hajamra rakom egyből és akkor nem folyik ki a kezemből a fele.
Szerintem nagyon jól tisztít, nem viszket tőle a fejem, kellemes, tiszta érzést nyújt, ki fogom próbálni a termékcsalád többi tagjait is, de szerintem jó darabig most velük fogok hajat mosni.
Barátomnak pedig mindentől viszket a feje, ettől nem, szóval nekünk bevált.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 16.

Barátomnak pedig mindentől viszket a feje, ettől nem, szóval nekünk bevált.

Hidratálók: Lactic Acid, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Propylene Glycol
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid

Methylparaben i I ta I par 0 0