Bvlgari

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Laci, Módosítva: 2012. március 24.

Lelőhely:   parfümériák, online

Illatjegyek: grapefruit, tea, petitgrain, neroli, koriander, levendula, bergamot, galbanum, szerecsendió, rózsafa, fenyő, bors, cédrusfa, szantálfa, pézsma, moha, írisz

Ár: 1100 Ft, 1800 Ft , Eladó: zoszt
Állapot: 5ml, 10ml fújós üvegcse, Helyszín: Bp. XI. ker, XII. ker, XIII. ker, XXII. ker, Budaörs, fizetés: Személyes átvétel. Előre utalás után posta, foxpost lehetséges, a postaköltség a vevőt terheli.

Jolti

2021. július 24.

Jó minőségű, friss citrusos nyitású könnyed illat.
Elég old school illat ez is, mondjuk meg is van a kora hozzá.
Hasonló éreztem van vele, mint a Carolina Herrera Chick-el.
(Még egy nagyon picit talán hasonló is a nyitásuk.)
Két old school, jó minőségű, finom illat, amit nem bántam meg, hogy megvettem, szívesen elhasználom őket, de még egyszer nem fogom megvenni egyiket sem.
Érdekes, mert nekem jobban tetszik, mint a csajoknak! Ők nincsenek elájúlva' egyiktől sem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. július 24.

Jó minőségű, friss citrusos nyitású könnyed illat.
Elég old school illat ez is, mondjuk meg is van a kora hozzá.
Hasonló éreztem van vele, mint a Carolina Herrera Chick-el.
(Még egy nagyon picit talán hasonló is a nyitásuk.)

LiztheWiz

2020. május 30.

Fantasztikus kreáció Cavallier-től, azonban mint szinte minden egyedi és kimagasló minőségű régebbi darabnak, sajnos ennek is beszüntették a gyártását nem is olyan régen. Az igazat megvallva eléggé el voltam keseredve, mikor megtudtam a hírt. Tisztán emlékszem rá miután először beszereztem ezt az illatot, mennyire ledöbbentem a kifújás utáni illatélménytől. Nagyon különleges, és szerintem egy cseppet sem hasonlít az utóbbi években piacra dobott aquás jellegű nyári illatokra.

Ami először megfogott, az egy nagyon egyedi, zelleres beütésű illatjegy, ami a koriandermagnak köszönhető. A mainstream, gejl illatokhoz szokott orroknak eléggé meghökkentő lehet, de biztosíthatok mindenkit, hogy az intenzív fűszeresség tökéletes balanszban van a citrusokkal, a zöld/fás tónusokkal, valamint a tipikusan Bvlgari-ra jellemző tea illatjeggyel. Számomra ez teszi a teljes férfi kollekciójuk kiemelkedő darabjává, bár azért a sima Homme és a Soir is kiváló alternatíva.
Erősen férfias, de nem agresszív; intenzív, de nem tolakodó. Klasszikus, de egyben modern és dinamikus, egyáltalán nem idejétmúlt vagy öreguras. Nem szeretek illatokat életkorhoz társítani, de ez inkább egy fiatalabb, 25-35 közötti intellektuális és fizikai teljesítőképessége csúcsán lévő férfi illata.

A 90-es és a 2000-es évek első fele jelentős korszak a parfümgyártásban. Női illatok terén nem vagyok annyira jártas, de férfi fronton ekkor született meg sok olyan modern klasszikus, amiket a mai napig sem sikerült überelni. Gucci Rush, Envy, a Tom Ford regnálása alatti PH I és II, Escada Magnetism, YSL M7 és Rive Gauche, D&G Masculine és még hosszan sorolhatnám. Vannak bizonyos időszakok, amik a levegőben hordozzák az invenció és a fiatalos bizsergés érzületét, az általános nyitottság és szabadszelleműség eufóriáját.

A vasfüggöny lehullása, az elektronikus zene robbanásszerű európai elterjedése és a milleniumhoz kapcsolódó pozitív előretekintés határozta meg ezt a korszakot, ezért nem is csodálkozom azon, hogy az akkori fiatal generáció sokkal potensebb, eredetibb és merészebb volt. A nyájszellem helyett sokkal inkább az egyéni útkeresés, a stabil és reális értékrend volt a jellemző. Nem voltak influencerek, akik a mosottagyú tizenéveseket hülyítik a kezükhöz nőtt telefonjukon keresztül, nem volt internet, ami gyerekkorától kondícionálja a mostani generációt. Jellemző volt az, ami ma már egyáltalán nem, mégpedig, hogy a külcsíny sokkal inkább arányos volt a belbeccsel.

Csak rá kell néznünk a parfüm üvegére és láthatjuk: a megszilárdult kristálycsepp, ami magában hordozza a szilárdság és a likviditást disszonanciáját. Konstancia, ami magába foglalja az állandóan mozgásban lévő játékosságot. Egy letűnt kor egyik utolsó képviselője, aminek sajátja az akkori időszak minden pozitívuma. Akinek még lehetősége van rá, az szerezze be...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 30.

Cilike

2015. augusztus 21.

Lányok,ha kíváncsiak vagytok milyen a nagybetűs FÉRFI illata, lepjétek meg a párotokat ezzel az esszenciával.
Ennél csábítóbb férfiillat nem létezik.....awww.......elolvadok tőle.
Friss-enyhén citrusos, nagyon tartós, enyhén fűszeres csoda, melyet ha megérzek a páromon, úgy bújok hozzá (és nem tudok leszakadni róla), mint a youtube videóban a cica a gitáros gazdájához (remélem ismeritek, akkor érthetőbb lesz az értékelésem)
Ez a parfüm tipikusan azt az elegáns és visszafogott alfahímet testesíti meg, akiről a mondás szól: a nők nem szeretik a bólogató kutyákat, sem az ordító majmokat, azt szeretik, ha csendben lépked mellettük az oroszlán.
Egyértelműen a világ legjobb férfiillata címet érdemli tőlem, maximális ötcsillagot kap*****

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. augusztus 21.

Ennél csábítóbb férfiillat nem létezik.....awww.......elolvadok tőle.

szuperninaa

2013. január 21.

Hmmm,imádom! :-)
A legeslegjobb férfiparfüm.
Volt egyszer egy papírcetli (emlék) amire ráfújtam és beletettem a telefonom hátuljába, majd évekkel később mikor megtaláltam még mindig tisztán lehetett érezni rajta ezt a csodát :-)
Kevés rá az az 5 csillag...! :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. január 21.

Hmmm,imádom! :-)
A legeslegjobb férfiparfüm.
Kevés rá az az 5 csillag...! :-)

Laci

2012. március 5.

Ez az egyik legjobb grapefruitos, citrusos illatom. Fantasztikusan frissítő, könnyed, sikkes és egyedi, nincsenek rá szavak, mennyire csodálatos! :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. március 5.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Lyral, Limonene, Linalool, Hydroxycitronellal, Citral, Citronellol, Geraniol, Isoeugenol