Byredo

Ár:   47 000 Ft és 67 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Hermione, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2021. március 24.

Ár:   47 000 Ft és 67 000 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria, online

Fejillat: bergamot, citrom, bors, borókabogyó

Szívillat: tömjén, fenyőtű, nőszirom

Alapillat: borostyán, vanília, szantálfa

Byredo Gypsy Water
Ár: 1500 , Eladó: rupililla
Állapot: 2,5 ml-ből kb a fele, Helyszín: Hajdúszoboszló, fizetés: Előreutalással, postánmaradóra tudom küldeni
KERESEM Byredo Gypsy Water EDP
Ár: Megegyezés szerint , Eladó: somesz
Állapot: Saját üvegében , Helyszín: Győr, fizetés: --

Laurencia

2021. április 23.

Ő lesz az új tavaszi-nyári illatom, sokadik körre hatalmas szerelem, csak menjünk végre egyszer 15 fok fölé és akkor majd mesélek bővebben.

No, hogy erre uszkve április végéig kell várni, mármint hogy rendes tavaszi idő legyen, arra nem számítottam, de csak bekövetkezett ez is.
Ebben az egész vírus cirkuszban én azt gondolom, hogy minden bolond parfümán listáján ott van a félelem faktor, hogy post covid szindrómaként behúz magának egy laza 5-6 hónapos szaglásvesztést, tudok ilyen esetet, nem egyet és nem kettőt.
Nem akarok beteg lenni, nem akarok belehalni és kell, szükségem van az orromra, anélkül nekem nincs élet, olyan ez nekem mint másnak a levegő.
Ezermillió érvem volt tehát a vakcinálásra s miután megszúrtak, elsétáltam az ő budapesti lelőhelyére és megvettem a teljes üveget.
Mert vele ünneplem az életet, annyi halál van és volt körülöttem, hogy egyszerűen nincs más választásom és tudom azt is, hogy le fogjuk győzni ezt a nyomorúságot,
Különös, misztikus törékenység,keserű és fás, citrusos lágyság ami körbeölel mint egy védőburok.
Nagyon lázas és elesett voltam az oltás után 48 óráig és valahogyan ez az illat vezetett át azokon a kába órákon.

Gyorsan illanó, szantálos álom, ér túlfújni és megfürödni benne, nekem most már az élet vize.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. április 23.

Lina6

2021. március 5.

Nekem egyik nagy kedvencem. Nagyon szeretem. Tartossaga rendben van. Tisztaságillatok közé sorolnám.Ujravevős

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. március 5.

Rumcajsz

2021. február 11.

Jó minőségű illatról van szó, az illatjegyek közül tulajdonképpen mindent kiérzek egyszerre. citromkrémes, kicsit fenyves-füstös, kicsit teás, vaníliás finomság. EDP létére valóban nem túl erős, ebben az árkategóriában is jobb teljesítményt várna az ember fia. Unisex! Tavasz-nyári illat, de nekem valahogy olyan otthoni hangulata van, lakáson belül télen is jól működhet. Nyugtató jellegű. Csak egy kis mintát rendeltem belőle, de valószínűleg nem rendelném meg a nagy kiszerelést, még ha lenne is rá keretem. Kellemes illat, de nem leszek izgatott tőle, nem vágyom rá különösebben. Azoknak ajánlom, akik egy jó minőségű, meghitt, soft illatot szeretnének, és nem zavarja őket, ha más nem annyira érzi, vagy csak az a különleges valaki, aki közelebbre is kap engedélyt vizsgálódni illatügyileg :) Tényleg finom illat, de a hype-ot nem értem, kicsit azt érzem, mindenkinek azt mondták, hogy ez egy jó parfüm s ezért mindenki jónak érzi és kötelességének gondolja dícsérni (talán a pricepoint miatt is). Őszintén a név alapján én egy bohó, kicsit virágosabb, üdítőbb illatról fantáziáltam, mielőtt megszagiztam volna elsőre. Attól, hogy nem nekem való, tudom értékelni és valóban jó kis illat ez. A tartósság és projekció azonban valóban gyenge (talán direkt?). -------még lehet jövök, miután többet hordtam

szerk: öööh most, hogy szagolgatom csuklómon, ez annyira emlékeztet anyám egy Dove shea vajas kézkrémjére (kb tartósság is megegyezik...). ezért az árért azért különlegesebb illatot várnék, de kinek mi

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. február 11.

Amea

2020. november 19.

Rajtam ez jobban fás-szantálos-fenyős, mint friss citrusos illat. Bőrön ráadásul teljesen átalakul, üvegből szagolva rá sem ismernék. Emlékeztet a Diptique Tam Dao-jára, de annál könnyedebb, jobban uniszex kompozíció. Semmi fullasztó jelleg, ez egy szellős, könnyen szerethető, harmonikus illat.
Akármilyen ikonikus darab, nekem mégsem 5 csillag, mert hatósugara alig van és a tartóssága is hagy kívánnivalót maga után. A mintát szívesen fújkálom, teljes kiszerelés nem lesz belőle, ahhoz szerelem kellene és jobb teljesítmény.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. november 19.

peach

2020. október 19.

Nem vagyok jó illatok körülírásában, de a neve alapján tényleg egy bohém valamire lehet számítani. Ehhez képest nagyon kifinomult, friss de mégsem szúrós illat,én teljesen beleszerettem

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 19.

Rhodesian Ridgeback

2020. június 10.

A neve nagyon félrevezető lehet, de ez a parfüm a Byredo illatház legnevesebb képviselője. Nem véletlenül, hiszen nagyon minimalista, de annál szebb illat. Olyan, mintha egy fenyőerdő közepén állnál és a közeli tópart felől a távoli citrusfák illatát fújná feléd a szél.
Ha lenne Intense változata, az lehetne a tökéletes parfüm. Így is az egyik legszebbnek tartom, amit valaha szagoltam.
Erre rá tudom mondani azt, hogy uniszex, mert nőkön és férfiakon is el tudom képzelni. Egyébként kifejezetten nyári illat, amely a kánikulában rendkívül jól működik. Hűvösben, 25 fok alatt csak pár óráig és hamar bőrközelivé tud válni. Egyébként cseles kis illat, mert bár visszafogott a tartóssága és a projekciója is igen rövidke, mégis hosszú órákon keresztül ott vibrál, nagyon is lehet érezni. Bókokra ne nagyon számíts! Rajtad kívül csak az fogja érezni, aki belemászik az aurádba. Aki olyan illatot vár, amit egy lépcsőház bejáratánál is lehet érezni, miközben a viselője már felment a 10. emeletre, az nyilván csalódni fog. Megadom neki az 5 csillagot. A nyár egyik kedvence lesz nálam.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 10.

Parfuwoman

2020. május 30.

Ez az illat engem rendesen felháborított. A márka felét illatoltam már és szinte mind tartós volt,akadt,ami 5-6 órás volt rajtam,de azért nagy okom nem lehetett panaszra . Hát most van.
Kb. 1 órán át tart ,utána nagyon haloványan érezni ,pedig a tarkómra fújtam és még jól alá is hidratáltam.
Amit érzek ,az a legcsodásabb friss illat,amivel eddig találkoztam .Enyhén édes citrus ,hűsítő és leheletnyit csípős Boróka, frissítő fenyő és krémes szantálos alap. Isteni,harmonikus boldogságillat lehetne,ha nem kellene óránként locsolni . A kis fújósom elfogyott kb.2 nap alatt. Sajnálom,mert tényleg imádnivaló illat és abszolút 4 évszakos lehetne .
3*,de csak az isteni illata miatt,amúgy 2 lenne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. május 30.

3*,de csak az isteni illata miatt,amúgy 2 lenne.

silence

2020. május 25.

Kb. 1 hónapja van meg, vakvásárlás volt, az itteni véleményekre alapozva vettem egy teljes, 50 ml-es üveggel.
Ez az az illat, ami a kifújástól a teljes lecsengésig a legnagyobb átalakuláson megy keresztül rajtam.
Első kifújásnál nagyon megijedtem; egy az egyben férfi arcszesz feelingje volt… 1-2 perc elteltével pedig felsejlik a fenyő tűlevelének illata is.
Nagyon friss, citrusos - fűszeres, kicsit markáns oldalát mutatta az első fél órában….
az járt a fejemben, hogy "egy pasin nagyon szívesen szaglásznám, mert isteni finom, de rajtam semmi feminin tulajdonságát nem mutatja” - vállat rántva ekkor úgy gondoltam, nem baj, majd megkapja a Párom.
Kis idő elteltével azonban már kezd alakulni, először finom friss tusfürdő illat bontakozik.... Tisztaság érzet! Olyan, mint amikor egy forró nyári nap után letusolsz….
A borostyán megtöri az éles citrusokat, egyre balzsamosabbá, sikamlósabbá válik és eltűnik belőle a pasis karcosság.
Majd a szantál és a vanília hatására édesedik, krémesedik..... Ekkor már egyre inkább a nőies oldalát mutatja, hihetetlenül alkalmazkodik viselőjéhez!
Édeskés, de mégis pezsdítően friss, légies, könnyed és éteri varázslat. Hűvös, de egyben meleg is….. elképesztő, amit művel!
Aquás, zölden friss és légies….. viselése közben a Hermés un Jardin Sur le Nil-je ugrik be, amit nagyon imádok a meleg nyári napokon.
Éééééés, Timinek igaza van: nálam is folyamatosan előtör a citromos répa torta illata (ami szintén nagy kedvencem).
Véleményem szerint ilyennek kellene lenni egy mai, fiatalos, modern és öntudatos nő kánikulaillatának! Frissnek, fittnek és ropogósnak! Ez végre nem egy agyoncukrozott trend-illat, amit mostanság a tinilányok viselnek!
Első használatkor azonnal beleszerettem! Bátor húzás volt a vakvásárlás (mert ez sem volt olcsó mulatság), de elmondhatom, hogy életem egyik legjobb vakvására volt!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 25.

sammy

2020. május 20.

Szegényt nagyon megutáltam miután egyszer sikerült túlfújni és napokig a maradványait szagolhattam a kabátomon. Akkor rájöttem, mire teljesen leszárad molecule 01 (iso e super) marad belőle és azt nem szeretem.
A Les Parfums de Rosine Vanille Paradoxe illatának indítása szerintem hasonlít erre, de fajsúlyosabb, őszi-téli illat és kifejezetten vaníliás marad, ugyanez az árszínvonal.

Utazó kiszerelésem van és nagy a kísértés, hogy nagyobb mennyiségben is megszerezzem. Én is inkább hűvös időben szeretem fújni, szerintem van tartóssága csak bőrközeli illat. A legharmonikusabb, amit ismerek. Drágának érzem, de nem látok alternatívát, ha van, ne titkoljátok :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 20.

Verona5

2020. május 10.

Na jövök itt ünneprontónak. Ha tényleg az van a fufuban, mint, ami rá van írva, akkor ez számomra egy "sweet little nothing", sajnos.
Kb 20 percig érzek belőle valamit, azt is akkor ha szorosan szagolgatom a csuklómat. Icipici citromosság és boróka, amit érzek, de minden eddigi nyári kellemes parfümömnél sokkal-sokkal gyengébb, szillázsa szinte nulla, tartóssága meg nincs neki. Felitta a bőröm. A water igaz belőle.
Lehet egyszer majd egy üvegeset is megszagolok, ha a közelébe kerülök, hátha a mintával van valami baj.
Addig is sajnos nagy csalódás, egy niche-nek nem ezt kell adnia szerintem, főleg nem ennyiért.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. május 10.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Octinoxate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Linalool, Citral

Részletesebb információ a smartskincare-en.