Byredo

Ár:   47 000 Ft és 67 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Heloise, az összetevőket feltöltötte: Rhodesian Ridgeback, Módosítva: 2021. március 25.

Ár:   47 000 Ft és 67 000 Ft

Byredo Rose Of No Man's Land 2ml gyári minta
Ár: 1500 , Eladó: Mangoka
Állapot: új, Helyszín: Budapest, fizetés: --
Ár: 1800 Ft , Eladó: TallodiZsofi
Állapot: 2 ml, Helyszín: Debrecen, fizetés: Személyes átvétel, vagy posta előre utalással

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Tarzicia

2021. október 27.

Letisztult, naturalista rózsaillat. Egyáltalán nem édes, nem meleg. Végig van benne egy enyhén savanykás, fanyar szál. Tiszta, eleinte ici-picit szappanos jellegű, később szárazabb, szinte fás, de nagyon kellemes, egyáltalán nem fojtogató. Semmi zavaró dolog, fölösleges cifraság nincs a rózsa mellett. Modern, minimalista Alkotás, nagy A-val. 100%-ig unisex, én évszakhoz sem kötném. Egyéniség és hangulatfüggő.
Elég sok rózsaillatot megismertem az évek során, de én egyikhez se tudnám hasonlítani. Se Diptyque Eau Rose, se MFK A'La Rose, se Stella McCartney. Ha nagyon muszáj, akkor inkább a JHG Vengeance Extreme-L'Artisan Rose Privée-Gres Cabaret vonal. De az is csak nagyon hunyorítva. Egyik se ilyen művészi és minimalista.
Véleményem szerint ez a legszebb és legkülönlegesebb Byredo illat, és egyértelműen 5 csillagot érdemel.
De parfümként én nem tudom magamon elképzelni. (Ha Byredo rózsa, akkor már inkább a Rose Noir.)
Jó pár éve próbálkozam vele utoljára, akkor meg is akadt a torkomon, gondoltam, kicsi vagyok én még ehhez. A minap felelevenítettem vele az ismeretségemet, és rájöttem, hogy ehhez az illathoz én nem tudok, de nem is szeretnék felnőni. Nem én vagyok, és remélem, nem is lesz olyan korszak az életemben, hogy én ezt az illatot a magaménak érezzem.
Amennyire könnyed, transzparens illat, annyira komoly és befelé forduló. Számomra ez egy törékeny, magányos, melankolikus, szinte szomorú illat.
Az illat háttérsztoriját én is ismerem, de nekem mindig Saint-Exupéry kis hercegének rózsája jut róla eszembe.
"-Tudod.. a virágom...felelősséggel tartozom érte. Hiszen olyan gyenge! És olyan gyanútlan. És csak négy erőtlen kis tüskéje van, hogy megvédje magát a világtól...És én otthagytam egyedül!"

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. október 27.

Evu227

2021. augusztus 25.

Nos mivel van egy 100 ml-s üvegem belőle így van/volt szufla, hogy tesztelgessem a kicsikét 😁 elöljáróban annyit, hogy a rózsás illatokat kezdtem el gyűjtögetni mostanában (könnyed, brit, harmatos, kissé citrusos rózsákat keresek, mondjuk ez pont nem az 🤣😁) és a vélemények alapján megkockáztattam a megvásárlását, mégpedig azért is mivel a nevének a háttér storyja nagyon melengette a szívemet 🥰 na de az illat! Hát ez nagyon nem egy könnyed rózsa, vagyis nekem biztos nem 😅 amikor először fújtam szó szerint utáltam...puffogtam is ,hogy ennyi pénzt ilyenért...olyan volt mint egy kanalas gyógyszer! De mondtam magamban,hogy nem! Nem adod fel Evelin, igenis adj neki lehetőséget! Na hát másodjára is ugyan ez volt a véleményem 🤣 mint egy gyógynövényes kanalas gyógyszer ugató köhögés ellen. Már úgy voltam vele,hogy eladom inkább, hátha más jobban fogja szeretni de befutott a hidegebb idő és BUMM! 180 fokos fordulat! Nem mondom, az első 2-3 percben még mindig köhögés elleni szirupra hajaz na de ami utána jön.. Arab rózsa tenger kicsi málnával ❤❤ Erős arab rózsa, nem egy tingli tangli rózsácska ám, hanem az arab rózsa olaj parfüm üvegbe zárva, kicsi málnával, pici amberrel (NEM ÁMBRA!) , kora tavaszra, késő nyárra, őszre és télre tökéletes rózsa illat. Bónusz, hogy 6 órát gond nélkül kibír bőrön és ruhán, valamint nem egy olyan illat, hogy ha felfújod akkor mindenki elmenekül a közeledből mert annyira nagyon erős. Nem adok rá 5 csillagot mert az a gyógyszeres kezdés a papyrus miatt nem kellene, de egyébként egy csoda 😊

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 25.

silence

2021. március 24.

Ízléses, könnyed és harmonikus, szeretni való szolid rózsaszirom illat.
Nekem ő is az a “tisztaságillat” kategória, mint a Byredo-k többsége.
Nem édes, harsány és feltűnősködő, mint a Delina, inkább Diptyque Eau Rose és MFK A’ la Rose közé helyezném.
Ő is egy friss, harmatos, gyengéd rózsaszirom illat, csak picit összetettebbnek és egyedibbnek érzem a rózsaszín borsnak és a papirusznak köszönhetően.
Hatósugara mérsékelt, irodabarát, tartóssága ennek ellenére kimondottan jónak mondható (kb. 4 - 5 órán át tart, igaz, a vége felé már igencsak bőrközeli)
Igazi tavaszváró, mosolykeltő, kedves illat!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 24.

Ízléses, könnyed és harmonikus, szeretni való szolid rózsaszirom illat.
Nekem ő is az a “tisztaságillat” kategória, mint a Byredo-k többsége.
Igazi tavaszváró, mosolykeltő, kedves illat!

Rhodesian Ridgeback

2020. szeptember 9.

Nagyszerű rózsa illat, ami férfiakon is kiválóan működik. Az ámbra és az enyhe borsosság gondoskodik róla.
A mostani 25 ++ fok a legkedvezőbb a számára. Szépen megmutatkozik, nem lesz tolakodó, nagyasszonyos rózsa szag. A Tartóssága hibátlan és olyan jó a projekciója. Egész nap finoman, szolidan adagolja az illatot a bőrről, miközben leszáradás után sem válik savanyúvá, vagy a 80's évek olcsó, rózsás kölni hatású szaggá.
Ez kérem szépen parfümkreáció a javából. Még akkor is, ha a kifújási illattól a leszáradásig alig történik valami változás.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 9.

Parfuwoman

2020. május 10.

Up:Azóta eltelt jó másfél év,ma ezt a kis mintámat választottam.
Vágytam egy könnyedebb illatra. Valóban egy lágy,de nem túl zöld(mint pl Diptique Eau Rose vagy MFK Á La rose-a) éteri rózsafelhő egy pici szárazsággal a papirusztól ,enyhén savanykás a málnától,a borstól(aminek inkább csak a gondolata van meg) pedig komolyabb. Nem tudom,más hogy van vele,én már 8-10 Byredót teszteltem eddig jó pár alkalommal és szinte mindegyiknél van egy krémes alapillat,amitől úgy érzem ,hogy egy luxus arckrémmel vagyok bekenve. Ezt nem degradálásként mondom,nekem ez kifejezetten bejön . Tartóssága és sillage-a lehetne jobb is. Bal d’ Afrique pl egész nap tart rajtam. Nagyon kellemes érzés viselni,de a minta elég is lesz belőle. Lehetne intenzívebb ,mint pl a Bal d,ami nagy kedvencem. 💞

Ez a második Byredo, ami tetszik. Bár ebből sem hinném, hogy szerelem lesz, de teszek vele még bőrpróbát mindenképpen. Szerintem és számomra ez egy könnyed, de nem súlytalan rózsa, van benne komolyság. Lágy, finom, fiatalos, friss, éteri, de mégis erőteljesen jelen van. Kissé krémesnek is érzem. Engem 95%-ban az Yves Rocher isteni illatú Quelque note d'amour-os testápolójára emlékeztet.Viszont a Quelque note d'amour parfümre nem hasonlít annyira szerintem(se a Byredo, se a testápoló). Sajnos a tartóssága ennek sem a legjobb, 4-5 óra, de még mindig jobb, mint a márka többi illatának.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. május 10.

Up:Azóta eltelt jó másfél év,ma ezt a kis mintámat választottam.

Marcsi66

2019. november 23.

Szerencsésebb lett volna a kezdeteknél,,,,én úgy gondolom ez a márka félúton van még a niche felé,árban viszont ott tapos közöttük,Egy illatuk tetszett csupán úgy igazán,talán mert a szülővárosomban is van egy cigány víz,Ez a rózsa viszont meg azért érdekelt,mert egy hasonlónak hitt parfümön agyalok (FM Portrait of a Lady) Nem sok köze van hozzá sajnos, de lehet attól még szép,jó értékelése is ezt mutatja,bár én még fújóst sem kérnék belőle,Friss új hajtások virága ez a rózsa,könnyed fűszerezés,elég kifinomult is,picit poros,de nem száraz,,,,a papirusz elég jó benne,Ára miatt 3 csillag,illatban elérné a négyet.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. november 23.

Tiziana

2019. január 27.

Nagyon elfogult vagyok ezzel az illattal.Felnézek rá.Pár évvel ezelőtt,
ez volt életem első szippantása egy niche illatba.Millió designer illatélménnyel
a hátam mögött,csak álltam ott, és nem hittem az orromnak,a szememnek.
Létezik ilyen kifinomultság,ennyire más világ, mint a szokásos
parfümériáké???Azóta sok más rózsát megismertem, de ez a szuverén illat-egyéniség
kívül áll minden megszokott körön.
Visszafogott, nagyon finom,de nagyon más.A papírusz fanyar fássága,kicsit távolivá
teszi a rózsát,ahogy írtátok, van benne egy kis porosság, de nem a kellemetlen, áporodott
szobai por, inkább a napsütötte szabad föld illata. Enyhe fűszeresség kíséri halványan,
és érzem azt a hűvös-édes mentolosságot is, ami a szőlőcukorra jellemző.
Modern,letisztult lineáris illat, rajtam bőrközeli,és 3-4 órát bír. Lehet hogy tényleg elfogult vagyok
ezzel az illattal,de mégiscsak ő volt az első niche-m, és az elsőt az ember sosem felejti.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 27.

Nagyon elfogult vagyok ezzel az illattal.Felnézek rá.Pár évvel ezelőtt,
a hátam mögött,csak álltam ott, és nem hittem az orromnak,a szememnek.
Létezik ilyen kifinomultság,ennyire más világ, mint a szokásos
kívül áll minden megszokott körön.
és érzem azt a hűvös-édes mentolosságot is, ami a szőlőcukorra jellemző.

andrea91

2018. október 15.

Nem tudom, nekem ez abszolút nem a könnyed rózsa kategória, az nekem inkább a stella és társai. Persze nem egy arab rózsa, de szerintem azokhoz közelebb áll mint a tingli tangli stella szerűségekhez (no offense, nekem is van:)) - legalábbis érzetre. Persze nem az oud-rózsa kombó, és nem is valami hatalmas egyediség, de valamiért mégis ő a kedvenc rózsám. Szerintem a papirusz miatt, az általában működik nálam. Egyébként ennek speciel tényleg semmi baj a tartósságával, de a többi byredo-ról ez nem elmondható, ilyen téren ő kis kakukktojás. De nem orrbavágós egyáltalán, csak nem tűnik el 2 óra alatt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 15.

Musil

2017. szeptember 16.

Nem kiemelkedő alkotás, de távol álljon tőlem, hogy középszerűnek tituláljam! Egy egyszerű kis komfortzónás illat, de abból viszont egy igazán jól megkomponált darab! Nem az arab parfümökből ismert dög nehéz és tömény rózsaillat, de nem is csupán egy sima mezei rózsavíz. Még csak azt sem mondanám, hogy a kettő közötti arany középút, mert inkább a könnyedebb oldalt képviseli. Nem öreges, hanem friss és üde, a rózsabors és a papirusz egy nagyon sajátságos karaktert ad neki. Bátran ajánlom azok figyelmébe is, akik egyébként ódzkodnak a rózsás illatoktól, mert ez egy igazán szelíd, barátságos illatocska, számukra is jelenthet kellemes meglepetést. Szerintem nagyon szép, bátran tegyünk vele próbát!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 16.

laracroft

2017. június 18.

Általában nem szeretem a rózsás illatokat, gyakran émelyítően szúrós, vagy épp jellegzetesen nagymamaszagúak lesznek rajtam.
Byredoék viszont összerakták úgy, hogy egy friss, finom, tiszta és nőies illat legyen. Nem csak hogy el tudom viselni magamon, hanem egyenesen szeretem érezni. Egyértelműen a rózsa dominál benne borsos-fűszeres háttérrel (papirusz talán? Imádom, ahogy Byredoék fűszereznek!!!), magát a málnát nem érezni, egy kellemes mellékzönge csak, amely felrázza kicsit és könnyedebbé teszi.
Összességében egy egyszerű, friss, fiatalos és könnyen viselhető rózsaillat, nagyon elegáns, finoman érdekes fűszerezéssel. Az általam ismert (és szeretett) Byredokhoz képest egy meglepően egyszerű, lineáris illat, de mondanom sem kell, fényévekkel jobb az összes drogériás parfümnél (a rózsásoknál meg pláne...). Férfiakon nehezen tudnám elképzelni, de persze ez bőrfüggő, kin milyen arcát mutatja.
Hatósugárra és tartósságra ennél a márkánál sokan panaszkodnak, de rajtam mindig jól teljesít, nincs ez másként most sem.
Számomra ő lett a nagybetűs "RÓZSAILLAT".

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 18.

Számomra ő lett a nagybetűs "RÓZSAILLAT".

Antioxidánsok: BHT

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Részletesebb információ a smartskincare-en.