Byredo

Ár:   33 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Heloise, az összetevőket feltöltötte: Rhodesian Ridgeback, Módosítva: 2020. április 23.

Ár:   33 000 Ft
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria

Orientális fűszeres illat

Fej: Török vörös rózsa, Piros bors

Szív: Török vörös rózsa, Málnavirág

Alap: Papirusz, Ámbra

Rhodesian Ridgeback

2020. szeptember 9.

Nagyszerű rózsa illat, ami férfiakon is kiválóan működik. Az ámbra és az enyhe borsosság gondoskodik róla.
A mostani 25 ++ fok a legkedvezőbb a számára. Szépen megmutatkozik, nem lesz tolakodó, nagyasszonyos rózsa szag. A Tartóssága hibátlan és olyan jó a projekciója. Egész nap finoman, szolidan adagolja az illatot a bőrről, miközben leszáradás után sem válik savanyúvá, vagy a 80's évek olcsó, rózsás kölni hatású szaggá.
Ez kérem szépen parfümkreáció a javából. Még akkor is, ha a kifújási illattól a leszáradásig alig történik valami változás.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 9.

Parfuwoman

2020. május 10.

Up:Azóta eltelt jó másfél év,ma ezt a kis mintámat választottam.
Vágytam egy könnyedebb illatra. Valóban egy lágy,de nem túl zöld(mint pl Diptique Eau Rose vagy MFK Á La rose-a) éteri rózsafelhő egy pici szárazsággal a papirusztól ,enyhén savanykás a málnától,a borstól(aminek inkább csak a gondolata van meg) pedig komolyabb. Nem tudom,más hogy van vele,én már 8-10 Byredót teszteltem eddig jó pár alkalommal és szinte mindegyiknél van egy krémes alapillat,amitől úgy érzem ,hogy egy luxus arckrémmel vagyok bekenve. Ezt nem degradálásként mondom,nekem ez kifejezetten bejön . Tartóssága és sillage-a lehetne jobb is. Bal d’ Afrique pl egész nap tart rajtam. Nagyon kellemes érzés viselni,de a minta elég is lesz belőle. Lehetne intenzívebb ,mint pl a Bal d,ami nagy kedvencem. 💞

Ez a második Byredo, ami tetszik. Bár ebből sem hinném, hogy szerelem lesz, de teszek vele még bőrpróbát mindenképpen. Szerintem és számomra ez egy könnyed, de nem súlytalan rózsa, van benne komolyság. Lágy, finom, fiatalos, friss, éteri, de mégis erőteljesen jelen van. Kissé krémesnek is érzem. Engem 95%-ban az Yves Rocher isteni illatú Quelque note d'amour-os testápolójára emlékeztet.Viszont a Quelque note d'amour parfümre nem hasonlít annyira szerintem(se a Byredo, se a testápoló). Sajnos a tartóssága ennek sem a legjobb, 4-5 óra, de még mindig jobb, mint a márka többi illatának.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. május 10.

Up:Azóta eltelt jó másfél év,ma ezt a kis mintámat választottam.

Marcsi66

2019. november 23.

Szerencsésebb lett volna a kezdeteknél,,,,én úgy gondolom ez a márka félúton van még a niche felé,árban viszont ott tapos közöttük,Egy illatuk tetszett csupán úgy igazán,talán mert a szülővárosomban is van egy cigány víz,Ez a rózsa viszont meg azért érdekelt,mert egy hasonlónak hitt parfümön agyalok (FM Portrait of a Lady) Nem sok köze van hozzá sajnos, de lehet attól még szép,jó értékelése is ezt mutatja,bár én még fújóst sem kérnék belőle,Friss új hajtások virága ez a rózsa,könnyed fűszerezés,elég kifinomult is,picit poros,de nem száraz,,,,a papirusz elég jó benne,Ára miatt 3 csillag,illatban elérné a négyet.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. november 23.

Tiziana

2019. január 27.

Nagyon elfogult vagyok ezzel az illattal.Felnézek rá.Pár évvel ezelőtt,
ez volt életem első szippantása egy niche illatba.Millió designer illatélménnyel
a hátam mögött,csak álltam ott, és nem hittem az orromnak,a szememnek.
Létezik ilyen kifinomultság,ennyire más világ, mint a szokásos
parfümériáké???Azóta sok más rózsát megismertem, de ez a szuverén illat-egyéniség
kívül áll minden megszokott körön.
Visszafogott, nagyon finom,de nagyon más.A papírusz fanyar fássága,kicsit távolivá
teszi a rózsát,ahogy írtátok, van benne egy kis porosság, de nem a kellemetlen, áporodott
szobai por, inkább a napsütötte szabad föld illata. Enyhe fűszeresség kíséri halványan,
és érzem azt a hűvös-édes mentolosságot is, ami a szőlőcukorra jellemző.
Modern,letisztult lineáris illat, rajtam bőrközeli,és 3-4 órát bír. Lehet hogy tényleg elfogult vagyok
ezzel az illattal,de mégiscsak ő volt az első niche-m, és az elsőt az ember sosem felejti.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 27.

Nagyon elfogult vagyok ezzel az illattal.Felnézek rá.Pár évvel ezelőtt,
a hátam mögött,csak álltam ott, és nem hittem az orromnak,a szememnek.
Létezik ilyen kifinomultság,ennyire más világ, mint a szokásos
kívül áll minden megszokott körön.
és érzem azt a hűvös-édes mentolosságot is, ami a szőlőcukorra jellemző.

andrea91

2018. október 15.

Nem tudom, nekem ez abszolút nem a könnyed rózsa kategória, az nekem inkább a stella és társai. Persze nem egy arab rózsa, de szerintem azokhoz közelebb áll mint a tingli tangli stella szerűségekhez (no offense, nekem is van:)) - legalábbis érzetre. Persze nem az oud-rózsa kombó, és nem is valami hatalmas egyediség, de valamiért mégis ő a kedvenc rózsám. Szerintem a papirusz miatt, az általában működik nálam. Egyébként ennek speciel tényleg semmi baj a tartósságával, de a többi byredo-ról ez nem elmondható, ilyen téren ő kis kakukktojás. De nem orrbavágós egyáltalán, csak nem tűnik el 2 óra alatt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 15.

Musil

2017. szeptember 16.

Nem kiemelkedő alkotás, de távol álljon tőlem, hogy középszerűnek tituláljam! Egy egyszerű kis komfortzónás illat, de abból viszont egy igazán jól megkomponált darab! Nem az arab parfümökből ismert dög nehéz és tömény rózsaillat, de nem is csupán egy sima mezei rózsavíz. Még csak azt sem mondanám, hogy a kettő közötti arany középút, mert inkább a könnyedebb oldalt képviseli. Nem öreges, hanem friss és üde, a rózsabors és a papirusz egy nagyon sajátságos karaktert ad neki. Bátran ajánlom azok figyelmébe is, akik egyébként ódzkodnak a rózsás illatoktól, mert ez egy igazán szelíd, barátságos illatocska, számukra is jelenthet kellemes meglepetést. Szerintem nagyon szép, bátran tegyünk vele próbát!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 16.

laracroft

2017. június 18.

Általában nem szeretem a rózsás illatokat, gyakran émelyítően szúrós, vagy épp jellegzetesen nagymamaszagúak lesznek rajtam.
Byredoék viszont összerakták úgy, hogy egy friss, finom, tiszta és nőies illat legyen. Nem csak hogy el tudom viselni magamon, hanem egyenesen szeretem érezni. Egyértelműen a rózsa dominál benne borsos-fűszeres háttérrel (papirusz talán? Imádom, ahogy Byredoék fűszereznek!!!), magát a málnát nem érezni, egy kellemes mellékzönge csak, amely felrázza kicsit és könnyedebbé teszi.
Összességében egy egyszerű, friss, fiatalos és könnyen viselhető rózsaillat, nagyon elegáns, finoman érdekes fűszerezéssel. Az általam ismert (és szeretett) Byredokhoz képest egy meglepően egyszerű, lineáris illat, de mondanom sem kell, fényévekkel jobb az összes drogériás parfümnél (a rózsásoknál meg pláne...). Férfiakon nehezen tudnám elképzelni, de persze ez bőrfüggő, kin milyen arcát mutatja.
Hatósugárra és tartósságra ennél a márkánál sokan panaszkodnak, de rajtam mindig jól teljesít, nincs ez másként most sem.
Számomra ő lett a nagybetűs "RÓZSAILLAT".

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 18.

Számomra ő lett a nagybetűs "RÓZSAILLAT".

Heloise

2016. június 22.

A Byredo nagyon ért a mítoszkeltéshez és a hangulatfokozáshoz, legalábbis a névválasztás terén. A senki földjének rózsája egy egyszerű mégis nagyszerű rózsavíz, nem tenyérbemászó, nem tolakodó vagy fejfájdító. Arra törekszik, hogy mindenki szeresse, korra és nemre való tekintet nélkül. Érdekes a papirusz vagy a piros bors benne mint összetevő, így kicsit komplexebb és különlegesebb lesz mint egy sima üres kölnivíz.
Tavaszra, nyárra kellemesen üdítő viselet lehet, de negyedáron akkor inkább már Stella McCartney első Stelláját ajánlanám, ugyanazt a friss rózsás tisztaság-élményt fogja nyújtani, és tartósságában is majdhogynem megegyeznek.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. június 22.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.