Cacharel

Ár:   9800 Ft és 13 630 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml és 50 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2020. június 12.

Ár:   9800 Ft és 13 630 Ft
Kiszerelés:   30 ml és 50 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: orientális-virágos

Illatjegyek: szilva, mimóza, liliom, jázmin, írisz, ibolya, fahéj, csillagánizs, ylang-ylang, tubarózsa, nőszirom, narancsvirág, napraforgó, vanília, tömjén, szantál, pézsma, benzoin

Cacharel LouLou+sok más finomság:)
Ár: megegyezés szerint/csere is lehetséges:) , Eladó: marcsiii1100
Állapot: 2,5-5 ml frissen átfújva üveg parfümszóróba:), Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel Budapesten vagy postázás, mpl automata/foxi előreutalás esetén:)
100 ml Cacharel LouLou
Ár: 14.900 , Eladó: Csokri
Állapot: 100/kb. 95 ml, Helyszín: Budapest alkalmanként Debrecen , fizetés: Személyesen posta foxpost

PerfumePippi

2022. május 20.

Amikor kamaszként cserediák voltam (úgy 30 éve), a spanyol kisváros tinilányai mind a fény, a csillogás - no meg LouLou után vágyakoztak. Azt azért tudtam, hogy vannak parfümök, de nemigen értettem, hogyan lehet ennyire áhítozni egy illat után. Aztán ifjú felnőttként én is elkezdtem ácsingózni elérhetetlen parfümök után, amiket egyszerűen nem engedhettem meg magamnak anyagilag.
Még később parfümmán lettem, így csak idő kérdése volt, mikor veti utamba a Sors LouLout. Egy fújóst szereztem be tőlem szokatlan előrelátással, mert ugyan púderes és vaníliás is, de azért nem alszik az ördög...És milyen jól tettem! Álmoskönyv szerint sosem lehet jó jel, ha egy parfüm ilyen sokáig keresgéli a helyét a kezeden, de ebben volt minden: csapzottság, műanyag-szag, olcsó ámbra-utánzat. Mintegy fél óra alatt persze letisztul, és nagyon bársonyos hatást kelt - de nekem sajnos ez a fajta púderes-ámbrás-vaníliás illat nem jön be. Nem tudom, hogy őt reformulázták-e, de ha egy mondatban kellene jellemeznem, akkor azt mondanám, hogy a LouLou az a fajta vintage illat, amely csúnyán öregszik, olyan, mintha önmaga rosszul sikerült koppintása, dupe-ja lenne - és a gyorsan múló illatélményt mintha mindvégig egy túlérett műanyag flakonból szagolgatnám.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. május 20.

Thoralille

2022. május 15.

Hát nem tudom... újabban rákattantam a '80-as évek hullámaira és beszereztem Loulout.
A felfujás utáni pár perc frissen tényleg szép, főként, ahogy a mimóza csillog. Az ylang-ylang nőiesen hideggé és törékennyé teszi.
Aztán jön a gyors leszáradás, ami az én orromnak szintetikus szantál, és azokra a nagy öntöttműanyag gyerekjáték babák, vagy a frissen nyitott műanyagzsákra emlékeztet. Ez viszonylag hosszabb idő. Fél óra/ 45 perc. Aztán a végén nagyon haloványan jön az a kellemes tömjén illat. Egy óra után el is tűnik az illat. Szóval ez az én bőrömön se nem túl mutatós, se nem túl domináns. Nem erre számítottam. Számomra ez az illat inkább középszerű, pedig mennyire megosztónak írják le. (Mondjuk az én bőröm, mint a rinocéroszé, az ilyen virágillatokat kiröhögi.)
Persze az is lehet, hogy nekem a reformulált példány van, ami ilyennè vált.
Szoval sajnos lehet, elköszönünk egymástól Loulouval.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. május 15.

Persze az is lehet, hogy nekem a reformulált példány van, ami ilyennè vált.
Szoval sajnos lehet, elköszönünk egymástól Loulouval.

6vilag

2022. április 15.

Mint Aladdin lámpása, titokzatos és mélyen erotikus is.
Ma már gyakorlatilag egy legenda, így nagyon kiváncsi voltam rá.
Hát.....elsőre igen orrba vágó élmény volt. Bántam is, hogy a kíváncsiság hajtott és képes voltam megrendelni teljesen ismeretlenül, pusztán az olvasott véleményekre hagyatkozva. Aztán hűlt az idő, és megbarátkoztunk. Szerintem ez mínuszokért kiállt, el sem tudom képzelni melegebb napokon. Azt viszonyt kifejezettem szerettem benne, hogy nem egy lineáris illat, változik a nap során. Nekem legjobban a leszáradása tetszett, az tényleg isteni finom, szilvás, tömjénes, puhaság volt. Végig van benne valami "mélység". Összességében egy nagyon jól megkomponált illat, brutális tartóssággal. Mély és titokzatos, szerintem a csomagolása is ezt tükrözi, csak kár, hogy nem lehet 3-at kívánni a használójának...
A felfújás után közvetlenül számomra mellbevágó élmény volt, de a nap végére már szerettem a báját. Frissen kifújva mondhatni tényleg harsány, vagy ahogy előttem nevezték provokatív (és ez mind távol áll a személyiségemtől).
Talán a titokzatosságot szerettem benne leginkább, azt, ahogy a nap folyamán változik, a harsányságból ahogyan hozzám szelídül. Nagy klasszikus, az biztos, de nála aztán igaz a közhely tényleg, viselni is tudni kell. Nekem nehezen ment. A lámpás üveget eltettem emlékbe, pedig soha nem szoktam, nekem bizony az nagyon is tetszik. A youtube-on megnézhető az az illat eredeti reklámja, ami nagyon érdekes. A francia színésznő, aki Loulou-t alakítja cseppet sem közönséges, inkább üde, légiesen bájos. Semmi harsányságot nem sugároz, sokkal inkább az eleganciát, könnyedséget.
Azonban egy üveg elég volt, hisz pusztán csak az érzés érdekelt, hogy milyen is ez a klasszikus illat. Sokszor eszembe jut, pedig évek teltek el már mióta használtam, és még hasonló sem jött soha velem szembe, mély nyomot hagy az biztos. Semmihez sem fogható, nem a 12 egy tucat, az biztos.
Igazából, szerintem egyáltalán nem is illett hozzám ez a parfüm (amit egyértelműen nagyon sajnálok), de ettől még 5-ös.
Csodaszer ez, mármint annak, aki tudja mértékkel és egyáltalán viselni is...Nem tudom, lehet egyszer még megpróbálom...hátha felnőttem már hozzá...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. április 15.

Mint Aladdin lámpása, titokzatos és mélyen erotikus is.
Ma már gyakorlatilag egy legenda, így nagyon kiváncsi voltam rá.

Vaslady

2022. január 2.

Nos, legnagyobb meglepetésemre, az egyik helyi drogéria elkezdte forgalmazni, pedig kB 9éve láttam utoljára egy meg szűnt városi parfümériákban.
Akkor nem ajánlotta az eladó hölgy, azt mondta 60 éves nénik veszik, és tudom, hogy akkor annyira de annyira bele szerettem a Parisienne illatba, amit ajánlott, hogy azt vásároltam meg.
Oké, tényleg nem mai illat, retro beütésű, de én sem vagyok már 20 éves, és így 40 felett már bejönnek a vintage darabok is.
Extra tartós illat.
Rajtam vaníliás füstös szantálos, picit szappanos beütéssel.
Kizárólag télen, és nem mindenkinek.
Kell hozzá érettség, egy bizonyos stílus és persze kedv.
Nem olyan illat, hogy :Lefutok a boltba és Csak fujok magamra valamit.
Valaki csak ünnepi illatnak fogja használni, de az az igazán szép, ha a téli időszakban napi szinten be tudja építeni a hétköznapokba.
Az illat egyedi, jellegzetes, tömény és mégis nőies.
Ha jól tudom és emlékszem, ennek az illatnak volt a dupeja a Lucci Lucci.
Signature illat is lehet (ne), és nekem még a műanyag üvegje is tetszik, ha már retro, igazi 80as évek.
Tesztelgetem még, leszáradva sem edesedik be, nem gejl.
Jó volt újra érezni, lehet haza jön egy kis szerelés ❤️

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. január 2.

Extra tartós illat.
Rajtam vaníliás füstös szantálos, picit szappanos beütéssel.
Kizárólag télen, és nem mindenkinek.
Kell hozzá érettség, egy bizonyos stílus és persze kedv.
Nem olyan illat, hogy :Lefutok a boltba és Csak fujok magamra valamit.
Az illat egyedi, jellegzetes, tömény és mégis nőies.
Ha jól tudom és emlékszem, ennek az illatnak volt a dupeja a Lucci Lucci.
Tesztelgetem még, leszáradva sem edesedik be, nem gejl.
Jó volt újra érezni, lehet haza jön egy kis szerelés ❤️

Linett21

2021. október 23.

Drága-drága, jó öreg 'rock-chic', hogy elfeledkeztem Rólad! :-)
Minap egy rendelésemhez kaptam egy Montale-mintát (Chypre vanille), és ahogy magamra fújtam, rögtön a Lou Lou ugrott be róla. Kapartam is elő gyors a dobozt, hogy 'összeszagoljam' a kettőt. (Stílusra, fejillatra nagyon emlékeztetnek egymásra, ám leszáradás során aztán jócskán mélyül a szakadék.)

No, de Lou Lou! Megint rájöttem, mennyire imádom, mennyire egy dög! Mindenféle virág IS van benne, mely a füstös tömjénnel, vaníliával és fahéjjal együtt ellentmondást nem tűrően kavarog a bőrömön hosszú-hosszú órákon át. Számomra különösen a heliotrop, az írisz és az ylang-ylang érezhető ki a virágok közül leginkább; és mind-mind édesíti az amúgy is szörnyeteg összhatást. (Érdekes, nekem a szilva egyáltalán nem jön ki.) Nagyon sok, nagyon erős, sőt taglózó; annyira, hogy sajnos, az én környezetemből gyakorlatilag senki nem tolerálja; így napjait jobbára dobozában tölti. Már kb. 1 éve nem nyúltam ezért hozzá, de úgy döntöttem, ma egyedül vagyol, igenis ebben fogok fürödni; lesz, ami lesz :-)

Vannak illatok, melyek mellett úgy érzem; hogy rossz időben-korban születtem, és ez is egy ilyen. Anyám pötit túlhordott; én, kérem, késtem vagy 30-40 évet. Ez ma már ún. vintage; a 'millenial' generáció ilyet már nem ért és nem tűr; anyám viszont kiskoromban még imádta, ahogy most én is.

Annyit azért megjegyeznék, hogy szerintem ezt is újrakomponálták és nem csak akkor, amikor az eredeti 'dzsinn-lámpa' üvegéből ebbe a műanyag lavóros kék-piros paralelogramma-rombusz-gúla-fityfene-borzalomba tették. Mind tartósság, mind projekció szempontjából jóval le lett csendesítve, sajnos.
Tény, hogy elfogult vagyok a Cacharel-illatokkal szemben és tény az is, hogy a szuperlatívusz Eden helyére soha nem léphet; de ez az illat szerintem önmagában egy parfümtörténeti csoda és méltó egy polcon kezelni a Shalimarral, a Cocoval vagy a Poisonnal együtt. Ezer csillag! :-)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. október 23.

Drága-drága, jó öreg 'rock-chic', hogy elfeledkeztem Rólad! :-)

Marcsi66

2021. február 5.

" Igazából Szerelem " nekem igen,egy korszak leánya ugyanúgy ahogy én is...80'90'-es évek,egyik szenzációs illata,egy tükörkép rólunk,fiatalokról
A most élsz,most vagy a legszebb érzése,,,és a szexi,önmagát felfedező Nő parfümje aki játszik ismerkedik az élettel.Gyönyörű púderes virágözön,némi vaníliával,sosem tudtam h tömjén is van benne.Most nincs belőle,az utolsó cseppjeit egy koncertre fújtam ki 4 évvel ezelőtt,Bryan Adams bulijára őt vittem
,ideje lenne újra vennem!!!!

UP: Nagyon rég írtam róla,,,,tudom a boldogsággal nem illik hencegni ,de most mégis hadd tegyek kivételt, Ezen a napon Chanel Coco EDP a régi,és a tömény változatból egy fújósnyi,és végre megint a tulajdonomban Ő!!! Nem tudom meghazudtolni az éveimet (50+ vagyok) ,,,a szívem mélyén elásott vonzalom újra kopogtatott,,,,csodálatos parfüm,örülök h még kapható!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. február 5.

,ideje lenne újra vennem!!!!

annushka88

2020. szeptember 21.

Fragrantican aldehides csoportba sorolják, megfigyeltem, hogy messziről összekeverhetetlenül kiszagolom ezeket, sőt, üvegcséjük alapján felismerem. A 80-as évekre nagyon jellemző fülledt molekula illat, nekem semennyire sem virágos, bájos vagy friss, hanem gomolygó füst, szárazjég, depeche mode koncert utáni arénában maradt mindenféle tömegek illata, molekula illat. Nagyon nem modern és el tudom képzelni, hogy lehet végtelenül közönségesen is viselni, egy két balkáni túlzással amit néha látok az utcán. Rendkívül tartós, és nagyon könnyen túladagolható. Szerintem kifejezetten hűvösebb időben működik és biztos vagyok benne, hogy csak kevesek lelik benne örömüket manapság, én például igen.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 21.

jakarika

Korcsoport: >54
2020. augusztus 29.

Édes, kedves, és bájos. Mint "az ifjúság édes madara". Semmi rafinéria, csak a bűbáj.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. augusztus 29.

anita763

2020. augusztus 6.

Nemrég jutottam hozzá egy 50 ml-es vintage (20 éves) illathoz. Meglepő módon a korához képest még mindig hozza azt a finom virágos illatot (hibátlanul), mint amire megboldogult gyerekkoromból emlékszem. Igazából nem merem használni, inkább csak a szép kékséges üvegéből szagolgatom, mert brutál illat, viszont nagyon hozza azt a nosztalgikus vonalat, ami 20 évvel ezelőtt én voltam, jó emlékek fűződnek hozzá. :) Az üveg is nagyon tetszik. Mindenképpen jár neki az öt csillag! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. augusztus 6.

Alsace

2020. március 8.

Fújóst vettem először belőle, és örülök, hogy így döntöttem.
Nem rossz, nem rossz, de nem is lett a kedvencem. Erősen indít, végül virágos illatok dominálnak benne, de egész végig hiányérzetem volt. Hiányoltam az orientális illatjegyeket belőle nagyon, elhasználom, de nem fogok belőle egy üveggel rendelni. Rajtam sajnos egyáltalán nem tartós 3-4 óra után nyomát se érezni, hogy parfümöt használtam. Jobban kedvelem a klasszikus illatokat (Shalimar, Diva, Coco), kicsit talán túl magas volt a mérce, sajnos nekem nem elég régies ez az illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 8.

Fújóst vettem először belőle, és örülök, hogy így döntöttem.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.