Caron

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Laci, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2019. január 4.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

emb1p3

2020. január 10.

Teljes tévedés volt a parfümtörténet egyik legszebb levenduláját beletaszítani abba a vanília-mocsárba, ami a parfüm leszáradása. Az igaz, hogy ezt way before it was cool csinálták, a Le Male meg a teljes mai kortárs vanilines-avas kakaós uniszex férfiparfüm-szekció (lelki) atyjaként tekinthet a Caronra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 10.

Mona01

2019. március 16.

Nagy csalódás. Amikor a dobozt bontogattam, megcsapott ez a csodás levendulás, karakteres illat, nagyon megörültem. A reményteli indítás után nagyon hamar rajtam egy vaníliás szegfűszeges valami lett, de az se sokáig tartott. Senkin nem tudom elképzelni, se nőn, se férfin. Ez egy nagy nullla. Még jó, hogy visszaadták az árát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 16.

Pajzs

2018. november 28.

Egy csokor levendula illata.
A béke illata.
Az összebújás selymes melegének illata.
Önmagunk szeretetének illata.
Egy jó vasárnapi ebéd illata.
Egy falat vaníliakrém illata.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 28.

Egy csokor levendula illata.
A béke illata.
Az összebújás selymes melegének illata.
Önmagunk szeretetének illata.
Egy jó vasárnapi ebéd illata.
Egy falat vaníliakrém illata.

csaktom

2018. április 17.

megszaglásztam a notino boltban, tesztert fújtam magamra. kifújáskor mellbevágóan szép vaníliás levendula, csodás, ha ilyen maradna végig, ölni tudnék érte. de sajnálatos módon tíz perc után elkezdi fojtogatni a levendulát a vanília, aztán szép lassan meg is erőszakolja, majd végül a hulláját is meggyalázza, míg semmi sem marad belőle csak a színtiszta vanília. a maga módján ez a gyilkos vanília is szép, semmi laca-faca, csak tiszta vanília, de a jelenlegi vanília-tenger közepén ücsörögve vállalhatatlan

az egyszerűsége, letisztultsága meglepően modern illattá teszi ezt a klasszikust, aki fogékony a jelenleg trendi vaníliás férfiillatokra, ettől jobbat nem talál

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. április 17.

galagonyanya

2017. május 14.

Évekkel ezelőtt volt ilyenem, akkor úgy döntöttem: megválok tőle, mert nem használtam. Aztán most beszereztem egy újat, mert hiányzott. Hiányzott a csodás zöld színe. Hiányzott az "ezer levendula" illata. Hiányzott az édessége, puhasága, nyugalmat árasztó ámbrás vaníliája. Ő egy "mindenkinek való" illat. Ajánlom nőnek és férfinak, idősnek és fiatalnak - akár gyereknek, kisfiam legújabb kedvence lett! - egyszerű, mégis igényes illat. És többet ilyen butaságot nem csinálok, ő már marad nálunk...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. május 14.

elixir

2017. március 2.

adelmus-sal egyetértek, évekkel ezelőtt rendeltem egy tesztert a férjem részére, de a szívjegyeivel, alapjegyeivel nem tudtam kibékülni. Annyian istenítik már hosszú ideje, hogy azt hittem, telitalálat lesz.
Az édessége zavart a leginkább. Vissza is küldtem, szerencsére visszavették és le is vásároltam.
(Levendulás vonalon a L'Occitane viszont 5*os férfiillat nálam.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. március 2.

(Levendulás vonalon a L'Occitane viszont 5*os férfiillat nálam.)

csakmoni

2016. július 21.

Néhány éve volt belőle fújósom. Nagyon-nagyon finom volt a fejillatban a levendula, és kicsit később csodás volt a vanília is. Nem tudom elképzelni férfin, és nappali illatnak nőn is furcsa lenne szerintem, inkább otthoni lazulós, esti teázós, olvasgatós pihenéshez való. Kényelmes, különleges, finom illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. július 21.

adelmus

2015. április 28.

A legszebb, leg "élőbb" levendula amivel parfümgyűjtő pályafutásom alatt találkoztam. Talán még Villoresi mester Wild Lavenderje is felkötheti a nadrágot, ha utol akarja érni. Gyönyörű tényleg.. a "Probléma" a kifújás után kb. egy órával kezdődik azzal, hogy az említett levendula szépen kezd eltűnni átadva a helyét egy egyre édesedő vanilíás sütinek, ami 5-6 óra múlva egyszerűen megszűnik létezni. Egy enyhe vizes arcmosás még életre tudja kelteni egy szűk órára, de utána már csak emlék marad.. Nem tudom, hogy ez az aránylag gyenge élettartam az IFRA "áldásos" hatásának köszönhető-e (ebből nincs régi verzióm) mindenesetre egész napra nem ajánlott. Persze ez előny is lehet, ha csak egy üzleti ebédre, tárgyalásra szeretnénk illatot, nem fog bezavarni, ha a gyertyafényes este már mást szeretnénk elővenni a Hölgy meghódításához..

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. április 28.

molnardokigergely

2014. május 14.

Serge Gainsbourg dalocskája a parfümről:
http://www.youtube.com/watch?v=DmjG3L8j9c0 :DDD

Leginkább a pozitív visszajelzés(eit)ek miatt vásároltam meg a szóban forgó illatot, úgy hogy előtte sohasem szagoltam. Amikor megjött az interneten rendelt csomag, nagy volt az örömöm a gyors kiszállítás, a jó ár/érték arány miatt, tetszett a zöld üveg, sőt kaptam egy ajándék illatmintát is, a hatást csak tetézte, hogy várt engem a hétvége.

Gyorsan ki is próbáltam a nevezetes illatot. Az első dolog, amit éreztem egy nyers, tiszta levendula volt, mintha egy régimódi arcszesz került volna a kezemre. Vanília eleinte sehol, de az első öt perc után az is megérkezett.

Az illat folyamatosan változott, sokat.

Az első 20-30 percben állt be (rövid időre) számomra ideális levendula/vanília arány (ekkor már egy klassz púderesség/szappanosság is megjelent, hála a pézsmának), de ahogy telt az idő úgy édesedett rajtam a kompozíció, úgy kezdett háttérbe szorulni a kis kék virág és talán ekkor fordult a férfias(abb) parfüm nőies(ebb) irányba.

Az ominózus hétvégén hazamentem és megmutattam anyámnak is a szert, neki azonnal megtetszett és látva, hogy milyen nagy hatást tett rá, odaadtam neki a közelgő anyáknapja alkalmából. Azóta is boldogan használja én meg ha arra járok, mindig fújok magamra egy kicsit. Szóval igazi "hazalátogatok a Balaton partjára" illat lett. :)

A tartóssága inkább egy kölniére hajaz, nekem kb 3-4 óra, utána vajmi keveset érzek már, de lehet, csak az orrom fárad el.

Mindenesetre ez egy nagyon jó ár/értékarányú klasszikus, mégis modernnek ható illat, ami így is veri a most divatos parfümök 90%-át.

Frissítés: Már egy éve használom, és tulajdonképpen a legegyedibb levendula, amihez szerencsém volt. Azt hiszem a tartóssága sem rossz 6-8 óra simán van, a hatósugara nem túl erős.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. május 14.

Serge Gainsbourg dalocskája a parfümről:
http://www.youtube.com/watch?v=DmjG3L8j9c0 :DDD

Az illat folyamatosan változott, sokat.

Laci

2012. augusztus 2.

Régóta vágytam rá, de most már az enyém. Időtlen klasszikus, melyről nem is hinnénk, hogy több, mint 70 éve került ki Franciaországból. Tom Ford személyes kedvence ez az illat a pletykák szerint, nem is csodálom. Imádom a levendula illatát, megnyugtat, álmodozásra késztet, emellett tisztaságot, ápoltságot sugároz az aromája. Azért nagy kedvencem ez a parfüm, mert a vanília egy olyan pluszt ad hozzá, amit eddig nem is gondoltam volna, hogy működhet. Az alapanyagok tökéletes minőségűek, az illat bármilyen korosztálynak jól áll, igazi kortalan mestermű. A pézsma és ámbra kissé édesít még az összhatáson, igazi meleg tónust ad az apró kékes virág aromájának, melytől igazi gourmand alkotás jön létre, mely cseppet sem gejl, vagy fojtó, nagyon elegáns összhatás jellemzi. A leszáradása engem meglepő módon egy az egyben a karácsonyt juttatja eszembe, az én bőrömön még adódnak hozzá különleges illatjegyek is, melyekről említést sem tesznek. Kissé fahéjas, enyhén szegfűszeges árnyalat, olyan, mintha elképzelnétek a legfinomabb illatú karácsonyi illatgyertyát, ami a frissen terített karácsonyi asztalon pislákol, körülötte a vanília, a forralt bor aromája, nekem ez a kép villan be miközben szagolgatom. Gyönyörűen kibontakozó csoda ez, melynek ára több, mint jutányos. Aki szereti a levendulát, ennél finomabb illatot nem nagyon fog találni, igazán egyedi, benne van a top 10 levendulában az biztos. Ez nem egy férfi parfüm, ez egy igazi unisex alkotás. Biztos vagyok benne, hogy akik megszagolják sok régi szép emléket fognak felidézni. Annyira jó, hogy van ez az illat!
Extra akciós az egyik legnagyobb netes parfümériában a teszter, én is azt vettem, kifogástalan. Bátran ajánlom, ennyi pénzért nem szabad kihagyni. :-)
Update: most, hogy már használom egy ideje, be kell vallanom, hogy ez az egyik legfinomabb vanília, amit illatban eddig éreztem. Rendkívül megnyugtató érzés magamon tudni. Nem lehet 6 csillagot adni? Sajna nem, de én megoldom: ☆☆☆☆☆☆

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. augusztus 2.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Linalool, Coumarin, Benzyl Benzoate, Limonene, Geraniol, Benzyl Cinnamate, Cinnamyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone