Catrice

Ár:   1599 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   4.2 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: fagas, Módosítva: 2024. március 13.

Kiszerelés:   4.2 g
Lelőhely:   drogériák, online

Tápláló korrektorkrém a szem alatti terület világosításához. A világos rózsaszínű korrektorkrémet kifejezetten a szem alatti területre fejlesztették ki, formuláját pedig hialuronsavval és sheavajjal gazdagították. Az eredmény: friss, éber megjelenés és ragyogó arcbőr.

2 árnyalatban kapható

Catrice Under Eye Brightener 020 Warm Nude
Ár: 900 Ft és a postaköltség , Eladó: umpalumpa
Állapot: 2x használt, Helyszín: --, fizetés: Banki átutalás után postázom

Maansteenweg

2024. július 19.

A jó vélemények és az instagramos hype miatt vettem meg. Többször, több módszerrel, más aláhidratálással, ill. nélküle is próbáltam és nem jövök rá mitől lesz egyszer szép egyszer nem. A húszas éveim közepén járok, nincsen sok mély ráncom, mégis belül a termék.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. július 19.

cherry19

2024. július 11.

Mindörökké keresem a legjobb utánpótlást szeretett NYX dark circle concealeremnek, ez közel állt, de nem lett örökös tag a kollekciómban.
Színben szuper (világosabb), szép világosrózsaszín, fedése közepes, azért korrektort kíván maga fölé, de sokat javít a helyzeten. A legnagyobb problémám viszont az, hogy túl krémes az állaga. Nagyon jó érzés a száraz bőrterületen, de akármennyire is azonnal púderezem, valahogy átitatta a púderrréteget és elmaszatolta a szempillaspirálom napközben. Bármilyen próbált korrektor-púder-vízálló szempillaspirál kombinációval így jártam, így sikerült leszűkíteni rá a kört. Elhasználtam, élvezhető volt, de túlságosan zavart, ahogy elkente az alsó pilláim, így továbbléptem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. július 11.

Vanília

2024. június 28.

Imádnivaló korrektor a szem alá. Puha krémes állaga van, könnyű és kellemes felvinni és eloszlatni. Jól teljesít, szépen elfedi a karikákat. Arra is jó, hogy napközben az ember kicsit felfrissítse magát. Egy dolgot veszek csak zokon: a szemsmink jobban hajlamos elmászni rajta, mint egy "sima" korrektoron. Még púderezve is jobban csúszik, mint más termékek. De nekem ettől függetlenül ötcsillagos, mert nagyon bejön a korrektor és színfedés kombó ötlet.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. június 28.

g0809

2024. június 25.

020-as Warm Nude árnyalatából sikerült hosszas keresgélés után levadászni egyet, aminek nagyon örültem, mert sokkal jobban passzol a bőrömhöz, mint a rózsaszín testvére. Tényleg szépen próbálja elfedni a karikákat, könnyű használni, jó krémes állagú, nem csúszik el, viszont beleül a bőrbe egy idő után. Ettől függetlenül szeretem, végre nem ütnek át a karikáim a sima korrektoron.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. június 25.

cattitude

2024. május 26.

malacszínű bőrömre kvázi tökéletes ez a rózsaszín árnyalat, csodásan elfedi a sötét táskákat a szemem alatt. nagyon kevés is elég, az állaga zsíros, könnyen kenhető, nekem nem mászkál el, simán fel tudom kenni önmagában is és nem folyik le, de ha bb krémet teszek fölé, azzal se veszik össze - viszont minden szempillaspirált leolvaszt a zsírosságával, még akkor is, ha lepúderezem. emiatt csak 4 csillag, mert amúgy sajna eléggé lefelé néznek a szempilláim, ha nincsenek tartósan göndöríttetve.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. május 26.

Coco21

2024. május 26.

Szuper korrektor, számomra tökéletes. Tényleg eltünteti a szemem alatti sötét karikákat, nekem szépen fent is marad pár órán keresztül, nem csúszik el. Nagyon szeretem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. május 26.

Exszter

2024. május 16.

Sajnos én sem tudtam megszeretni. Nekem elcsúszkál rajta a szempillaspirál, megül a szarkalábakban, nagyon zsíros.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. május 16.

nangien

2024. május 16.

Ezt a terméket nem tudtam megszeretni, nekem nagyon csúszkál, minden elmászik rajta, összeáll, az Essence hasonló, sajnos limitált cucca klasszisokkal jobb. A színnel nem volt problémám, mert hideg és nagyon fehér bőröm van, ezért is örültem meg neki, még fogok kísérletezni vele, de az első gyors véleményem, hogy ez most nagyon nem jött be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. május 16.

AzAntu

2024. május 16.

Szuper a sötét karikákra, én akkor szeretem használni ha nemnagyon sminkelek, mivel elég krémes állagú a sima korrektor vagy alapozó elcsúszkál rajta. De ha csak ezt teszem fel úgy szuper.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. május 16.

bellehercegno

2024. május 16.

Engem hatásában és állagában is a selyemfényű szemhéjkrémekre emlékeztet. Sajnos korrektornak nem vált be, pedig próbálkoztam vele többféle módszerrel. Vékonyan, vastagon, primer alá és fölé, alapozó alá, de sokat nem javít a helyzetemen sajnos. Inkább primernek jó, mert ha bármit ráken az ember lánya még esetleg ,azt nagyon szépen tartja, de az én karikáim beintettek neki, ráadásul bármennyire vékonyan próbálom felvinni / ecsettel és az ujjacskámmal is /, kis idő elteltével a szem alatti redőkben picit összeáll, mindig utána kell igazítani.A ráncokat pedig felerősíti, ha kerül még rá másik termék / színben megfelelő korrektor, netán alapozó /. A rózsaszín nagyon világos, a sárga meg túlságosan sárgás, nekem egyik szín sem testhezálló. :(

A shea vaj miatt bízom a hidratáló hatásában és hatalmas a kiszerelése, ezért kapja a két csillagot.
Szomorú vagyok. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2024. május 16.

Szomorú vagyok. :(

Antioxidánsok: Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Bisabolol, Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Sodium Hyaluronate
Vitaminok: Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate

Isostearic acidból származó bőrpuhító (emolliens), emulgeáló és felületaktív anyag (surfactant). Gazdag, kipárnázott bőrérzetet és szokatlanul magas fényességet kölcsönöz. Filmképző képességgel is rendelkezik, de nem hagy ragacsos réteget maga után, és elősegíti a termékek tartósságát és vízállóságát. Az összetevővel leggyakrabban ajakápoló termékekben találkozhatunk.

Pálmaolajból származó bőrpuhító, emolleins összetevő, melyet gyakran használnak natúrkozmetikumokban a szilikonok természetes alternatívájaként.  A komedogén indexe 5-ből 4-es, így pattanásokra hajlamos bőrrel érdemes óvatosnak lenni az összetevővel.

A kandelilla viasz egy természetes viasz, melyet Mexikóban őshonos kétféle kutyatej leveléből állítanak elő. A kandelilla viasz sárgásbarna színű, kemény, átlátszó vagy áttetsző anyag. Leginkább szilárd jellegű kozmetikumokban használt (pl. rúzs) sűrítő és emolliens anyagként. Ezen kívül a CosIng besorolása szerint még szövet összehúzó, felületi hártya képző, emulzió stabilizáló és bőrkondícionáló anyag is.

A napraforgó olaja a növény magjából sajtolással nyert illatmentes olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emollient (bőrphító) hatású összetevő. Paula Begoun szerint gyulladáscsökkentő hatású és segít a bőr barrier funkciójának javításában a víz- és zsírháztartás egyensúlyban tartásával, valamint gazdag forrása a zsírsavaknak (így péládul a linolsavnak, melyből kb. 60%-nyit tartalmaz). Rendkívül jó hatással van a száraz, irritált bőrre.

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.