Chanel

Ár:   7990 Ft   Kategória:   Körömlakkok, lemosók
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: anonymous, az összetevőket feltöltötte: GossipGirl, Módosítva: 2016. április 20.

Lelőhely:   parfümériák, online
Kategória:   Körömlakkok, lemosók

Tarzicia

2022. július 18.

A másik fajta Chanel lakkhoz írtam korábban véleményt, ehhez nem, pedig sok üveggel elhasználtam már belőle az évek során.
Ennél a lakknál az üveg elején a Le Vernis felirat alatt Nail Colour felirat, plusz a szín száma és neve is szerepel. Nem tudom, hogy ezt változatot már megszüntették-e, láttam belőle még a Chanel állványon, pl. a 563 Vertigo és 697 Terrana is ilyen, nem rég vettem őket.
A minap a kezembe került ebből a lakkból a 589-es Elixír, az üveg szinte tele. Emlékszem, egy jeles alkalomra vettem, és csak akkor, egyetlen egyszer készíttettem vele manikűrt. Kedvem támadt erre a vidám, nyári, krémes málnafagyi színre, hát kipróbáltam. Az üveg alján a batch kód 6501, és ez nem 2021-es évjárat, hanem 8 évvel korábbi.
A hosszas bevezető lényege: Ez a MINŐSÉG. Semmi különbség egy vadiúj Chanel lakkhoz képest. Az üveget kívülről nézve nem vált szét a pigment, a lakk maga nem száradt be, nem lett sűrűbb, ugyanolyan szépen lehet vele dolgozni, nem csíkoz, jól terül, hamar szárad. Szkeptikus voltam, gondoltam, ez biztos csak a látszat, és majd nem bírja sokáig. Nem így lett. A hatodik napon kezdett kopni a körömvégeknél a széle, de nem repedezett, nem pattogzott le. Természetesen, mint mindig, alá Chanel alaplakk, rá pedig Le Gel Coat került.
A színbe teljesen beleszerettem, persze már rég nem kapható, Chanel-éknél még csak hasonló sincs. A parfümériában bóklászva megláttam viszont a Dior 663 Désir lakkját, ami majdnem ilyen, úgyhogy hazajött velem. És megint tudatosítottam magamban, hogy ami a körömlakkokat illeti, én maradok ennél a két márkánál. A minőségen túl azt is nagyra értékelem bennük, hogy nincs orrfacsaróan vegyszeres körömlakkszaguk.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. július 18.

szanii

2019. június 22.

599 provocation van meg, sötétlia színű, nagyon szép a koromlakk, két réteg kell de még így is kicsit csíkos marad. Tartóssága nekem jó, 5 napot bír, ezután úgyis megunom. Árban drága! De a márkát meg kell fizetni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 22.

VanillaBlossom

2019. március 10.

Kettõt vettem. Egyet anyának, egyet magamnak. Nagyon nagy örömmel vittem haza, azt hittem, hogy szuper lesz, de nem...
Reggel felkentem, estére lepattogott.
Ennyi pénzért ez szánalmas. Hiába szép a szín, ha nem ér semmit...
Az enyémnek kell 3 réteg, hogy megfelelõ fedése legyen, az anyáénak elég egy is, de sajnos csak egy fél napot gyönyörködhetünk benne.
Mindenki azt mondta, hogy fedõ és alapozó lakkal az igazi, de ne vicceljünk már! Ilyen árkategóriában azért elvárnám a tartósságot...
Maradok az 500 Ft-os aluljárós Moyra lakkok mellett. Ha ki akarok rúgni a hámból, akkor pedig veszek egy Opit. Mind a kettõ messze lekörözi ezt a vacakot...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 10.

Reggel felkentem, estére lepattogott.
Ennyi pénzért ez szánalmas. Hiába szép a szín, ha nem ér semmit...

bfatime

2018. január 22.

Nagyon jó minőségű lakkot vártam ezért az árért, sajnos sem a fedése sem a tartóssága nem győzőtt meg, biztos nem veszem többet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. január 22.

vivienalbertina

2017. augusztus 25.

Évek óta használom a Chanel 08-as Pirate lakkját. Tökéletesen meg vagyok vele elégedve! Ecsetével jól lehet dolgozni, erősen pigmentált( bár én 2 rétegben használom, mégis elég lenne egy is, úgy is jól fed). Nem utolsó sorban hihetetlenül tartós: nagyon jól bírja a házmunkát a mosogatástól kezdve az ablakpucolásig, éppen ezért legalább egy évig elég egy üveg ( az év 365 napjában ez van a körmeimen). Csak ajánlani tudom! :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 25.

adri251982

2017. augusztus 14.

Mellette szól, hogy tényleg sokkal tartósabb, mint a drogériás lakkok, illetve hihetetlenül szép színekben hozzáférhető. Életem legszebb színű körömlakkja a Chanel limitált kiadású árnyalata, a Washed Denim. Csodás szürke némi kékes beütéssel. Imádom. Viszont tiszta idegbeteg voltam, amikor feltettem, mert 1. nagyon gáz az ecset, 2. barázdás-puklis lett a körmöm, többször le kellett szedni, és újrakenni, 3. lassan száradt. Mindezek ellenére nem bántam meg, hogy beszereztem (főleg a szín miatt), de meggondolom egy újabb szín megvásárlását. Amúgy már 5. napja van rajtam, és egy icipici kopás van csak az egyik körmömön. Szóval felkenés előtt idegek lenyugtatása, jógázás miegymás megfontolandó :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 14.

zahraa

2017. április 13.

Nem ertem ezt a sok lehuzast. Erosen pigmentalt, olyan szinten hogy meg 3 nappal kesobb, jegyzeteles soran hozzaert iras kozben a laphoz a kormom, es eloszor le se esett hogy a lakk huzott kis csikokat... egy hetig is fent marad, mosogatas, takaritas, minden mellett. Nalam csillagos otos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 13.

CamomilleRose

2016. április 27.

A Rouge Noir árnyalatért éltem-haltam. Aztán a párom meglepett vele és jött a csalódás. Méghozzá nagyon-nagy. Az ecsete vékonyka, kezelhetetlen, nehezen kenhető vele a festék. A tartóssága pedig egy nagy nulla sajnos. A felkenés után két órával lepattant... Nagy szívfájdalom ez nekem, mert a szín egy örök klasszikus.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 27.

Keesia

2015. november 22.

Színenként nagyon változó minőségű, és egy fele/harmadannyiba kerülő OPI lakknál semmivel sem jobb, sőt...
De nagyrészt jó minőségű lakkok, nagyon különleges, szép színeket tudnak kihozni, divatba hozni, a drogériás lakkoknál fényévekkel jobbak, szépen terülnek, gyorsan száradnak, és a saját fedőlakkjával a tartósságuk is kifogástalan. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 22.

hajasbaba

2015. november 21.

659-es Beige Pur árnyalatom van. Teljesen elégedett vagyok vele. Én 2 napnál tovább egy körömlakkot sem hagyok fent, így a tartósságát nem tudom megítélni, de azalatt a 2 nap alatt nincs semmi kopás, pattogzás. Nekem gyorsan is szárad és az ecsettel sincs semmi problémám. Én nem tartom vékonynak az ecsetét, a többi lakjaimmal is összehasonlítottam, kb. ugyanakkora. Szerintem precízen kezelhető, mondjuk nekem nincsenek lapátkörmeim. Szépek, keskenyek, hosszúak.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 21.

Hidratálók: Algae Extract

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.