Charlotte Cosmetic

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Körömlakkok, lemosók
Lelőhely:   Tesco, CBA   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Juliette, Módosítva: 2011. június 7.

Lelőhely:   Tesco, CBA
Kategória:   Körömlakkok, lemosók

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Milka

2014. október 13.

szintén az acetonmentesbe sikerült belefutnom, osztanom kell a véleményeket, tényleg egy borzadály, mindenféle szempontból: állagra, szagra, használhatóságra

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. október 13.

Nicu

2012. október 18.

Nekem az acetonmentes van meg, de egy borzalom :S Muszáj volt vennem lemosót, csak ez volt. Rémisztő a címke, egy részlete: R66 Ismételt expozíció a bőr kiszáradását vagy megrepedezését okozhatja! R67 a gőzök álmosságot vagy szédülést okozhatnak!
Egyszer használtam, de többször nem fogom. Lemostam a lakkot, durván kiszáradt a körmöm, körömágyam, körmöm melletti bőr kezdett is repedezni... Iszonyú szaga is van. Kuka.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. október 18.

barbee77

2012. április 22.

Nem tudom melyik a rosszabb,ez vagy az Eszter.. mind2 pocsék,büdős,irritáló. Erre tényleg ezt lehet mondani hogy teljes pénzkidobás.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. április 22.

Alkoholok: Ethyl Alcohol
Emulgeálószerek: PEG-7 Glyceryl Cocoate
Tisztítószerek: PEG-7 Glyceryl Cocoate

Acetone 0 0

A kozmetikumok közül az oldószerek, lakkok, parfümök előállításánál használják. Az etil-alkohol 70%-os oldatát, valamint egyéb etanoltartalmú oldatokat fertőtlenítőként, ezen belül bőrfertőtlenítőként is alkalmazzák. A baktériumokat, néhány vírust, valamint a gombát is elpusztítja.

Kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták a hatását a sejtekre (ilyen kutatási anyag például ez és ez is.), valamint nem számoltak a bőr legkülső, ún. szarurétegének védő (barrier) funkciójával sem.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.