Clinique

Ár:   11 700 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   11,6 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: wildrose, Módosítva: 2019. június 6.

Ár:   11 700 Ft
Kiszerelés:   11,6 g
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

• Természetes ásványi anyagokkal dúsított púder, mely láthatóan semlegesíti a bőrpírt, és egyben meg is nyugtatja a bőrt.
  • Olajmentes.
  • Használható önmagában vagy alapozó alá/fölé, frissítésként is.

babka

2020. szeptember 2.

Nekem nagyon vöröses tónusú bőröm van, amit egyébként egyes alapozókkal viszonylag el tudok fedni. Szerettem volna egy terméket, ami az alapozó alól áttűnő pirosságon még enyhít picit. Mivel száraz a bőröm, és ez egy kőpúder, a Clinique tanácsadó az alapozó fölé ajánlotta. Sajnos nem tapasztaltam változást. Semmit. Legfeljebb a sárga színétől az arcom kissé májbetegre hajazó árnyalatát. Az amerikai Clinique honlapon sokan írták, hogy simán hidratáló fölé használják, kipróbáltam ezt is, semmi változás. Szerintem egy sima bézs kőpúder is hatásosabb a vörösség elfedésében. 12000 forintért többet vártam, hisz ennek a márkának vannak csodatermékei is (olyan alapozó, pl. ami a mély homlokráncom is kihúzza).

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. szeptember 2.

Trixi

Korcsoport: >54
2020. július 27.

Tökéletes összetevői miatt még a legérzékenyebb bőr is jól tolerálja. Parfümmentes, ásványi kompakt púder a bőrpirosság elfedésére szolgáló sárga színben. Ecset nem jár hozzá, úgyhogy a fenti kép megtévesztő. Egyébként is, szerintem egy puha (nem szivacs) puffnival sokkal jobban be lehet lapogatni a bőrbe. Ecsettel is próbáltam, de úgy kevésbé vált be. Figyelni kell arra, hogy az arckrém teljesen beszívódjon a púder alkalmazása előtt, különben foltos lehet. Csakis a piros részekre érdemes felvinni, mert a fehérebb bőrön sárgás nyomot hagy. Szerintem a pirosságot jól elfedi, de egyénfüggő lehet, érdemes kipróbálni. A piros ereket nem eléggé fedi el, csak tompítja, inkább a nagyobb kiterjedésű pirosas foltokra vált be. Nyáron simán helyettesíti az alapozót számomra, amit én csak a pirosság elfedésére használok hétköznap, ezzel meg tudom úszni az alapozást. A problémát (érzékeny bőr, rozácea) nyilván nem fogja megoldani, nem az a dolga, csak felületi fedést biztosító esztétikai eszköz, mást ne várjunk tőle. Ajánlják alapozó alatti vagy feletti alkalmazásra is, én színezett fényvédő alatt próbáltam ki, így nyilván még jobb a fedése, de nekem a kánikulában úgy már túl vastag réteget képez. Ez is egyéni preferencia kérdése, ki törekszik tökéletes fedésre, kinek a természetesebb hatás a fontos. A kompakt egyébként nagyon elegáns külsejű, viszont az ezüst fémszínű felsőrész durván láttatja az ujjlenyomatokat, így nem szerencsés. Az alsó rész színe fehér. Praktikus, hogy tükör is található benne. Jól záródik, táskában hordozható napközbeni frissítésre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. július 27.

Antioxidánsok: Magnolia Grandiflora Bark Extract , Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Caprylyl Glycol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

A grapefruit héjának kivonata. Egy 2010-es tanulmány szerint a citrusfélék kivonata (így a grapefruit kivonat is) segít a bőr világosabbá tételében és a pigmentfoltok megelőzésében. Paula Begoun szerint viszont irritálhatja a bőrt és fototoxikus reakciót válthat ki.

Lásd Tripeptide-32

Bentonite 0 0

A kozmetikum összecsomósodását megakadályozó segédanyag.

Squalane eo 1 0

A hidroxilapatit (HAP) egy ásványféle, melyet csiszoló, tömegnövelő, emulzió stabilizáló anyagként használnak a kozmetikumokban. E szerint a tanulmány szerint fogrémekben és egyéb szájápolási termékekben használva használva a hidroxilapatit remineralizálja a fogzománcot és lezárja a dentin csatornákat.