Comme des Garcons

Ár:   28 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Poldi, Módosítva: 2017. február 8.

Ár:   28 000 Ft
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria

A Comme des Garcons csapata, ezúttal is egy ínyencséggel lepett meg bennünket. Ami egy fűszeres, friss, fehér füstről, vetiverről, bőrről, szerecsendióról szól.

Orr: Mark Buxton

Illatkategória: fás-ciprus

Kiadás éve: 2004

Illatösszetevők: füstös jegyek, vetiver, bőr, mahagóni fa, aldehidek, szerecsendió, kömény, írisz

Lapo

2017. október 23.

"Update:
Egy dolog kell hozzá, az ősz beköszönte.. félelmetesen jó őszi illat.. bár továbbra is tartom, hogy a tinik bármi mást választanának helyette (szerencsére).. komoly, kifinomult ellenben régi vágású illat ez modern formába öltve..fantasztikus.. elkezdtem hordani..
5 csillagot érdemel.."

Nagyon ritkán jutok hosszabb távon tesztelhető niche parfümhöz, de egy gyári kb 10 ml kiszerelést sikerült ez esetben megkaparintanom.
Mint ahogy az ebben a kategóriában lévő parfümök nagy része, ő is egy illatélmény inkább számomra mint egy mindennap, vagy akár csak alkalmanként hordható minőségi parfüm, pedig ha valaki, én szeretem a kihívásokat.. :D Ennek ellenére azt gondolom, egy nagyon szűk réteg az, akiknek az életvitelébe valóban passzol ez az illat.
Egyrészt meg kell hozzá érni.. 35 év alatt nagyon disszonáns tud lenni, illetve efölött is nagyon meg kell találni az alkalmat amikor ő lesz a megfelelő illat. Ősz és tél az évszaka, esti és elit programok az aktualitása, illetve minimum elegáns öltözet a kelléke.. de ha mindez megvan és még egy klasszikus oldtimer autó is a feneke alatt van az embernek, régi vaskos bőrüléssel és fa kormánnyal, akkor állt össze a kép és ebben az esetben minden adott a Comme des Garçons - 2 Man méltó viseléséhez.. :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 23.

"Update:
5 csillagot érdemel.."

elixir

2017. augusztus 5.

Egy éve vettem egy 9 ml-s mintát a férjemnek. Imádom rajta ezt a illatot, sokáig elég, mert én is csak alkalomra "rakok" Rá belőle.
(Veszek egy 888-at is, hátha jól hordható női illat. A CdG2 is teljesen jó nőknek is. A Pharell Williams nekem egy kicsit maszkulin.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. augusztus 5.

bara89

2017. április 3.

Poldi véleményével maximálisan egyetértek. Nagyon különös ez az illat, engem is meglepett. Papírcsíkon is megfogott, na de bőrön! Nekem az első gondolatom a mozgólépcső volt. Mozgólépcső, lift illetve grafitos metrószag. Kicsit furcsán hangzik talán, de a többi összetevővel ad egy valóban hűvös, de otthonos, megnyugtató , talán mondhatom felemelő illatot. Olyan szeles-fás-fémes de kicsit mégis meleg fuvallat. Imádom ezt a márkát, mindig meglep valamivel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 3.

Poldi

2017. január 31.

Sziasztok!
Azt hittem, hogy fás-friss illatfronton, nem találok már különlegeset és újat, de szerencsére tévedtem.
A Man 2-t Garconsék nagyon megcsípték, mert egy visszafogott, picit klasszikus köntösbe bújtatott, zamatos, hűvös, fás csodát kreáltak, ami első szippantásra furcsa, és különleges.
Azt olvastam valahol, hogy a különlegességét többek között, a páratlan atomszámú (ez nem igen használt) aldehidektől kapta. Ennek a szintetikus vegyületnek az illata alap esetben az égett gyertyaviaszra hasonlít. Állítólag a nagy klasszikusokban, mint pl. a No.5, vagy a L'Air du Temps, páros számú aldehidek vannak.

Senkinek nem kell megijednie ettől a szintetikumtól, mert ez olyasmi erővel bír, mint a borászatban a kén, ami ha kellő mennyiségben van jelen, szintén frissíti, és pezsgővé teszi a bort.

Véleményem szerint Mark Buxton, és a Comme des Garcons csapata, most valami nagyon eredetivel rukkolt elő. Nagyon tetszik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. január 31.

Sziasztok!

Alkoholok: Alcohol Denat., Alcohol
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Limonene, Linalool, Eugenol, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Benzoate, Citral, Farnesol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.