Comptoir sud Pacifique

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   100 ml és 150 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Dottir, Módosítva: 2020. február 18.

Kiszerelés:   100 ml és 150 ml

Biarritz időtlen vonzereje és kifinomultsága egy klasszikus illatban. Virágoskertek mélyén sós hínárillattal pezsdítő atlanti fuvallat ejt rabul. A rózsaszirmok és fehérvirágok érzéki akkordjai benzoinnal, szantállal és vaníliával összefonódva egyedi lenyomatot hagynak.

RITKASÁG! Comptoir sud Pacifique Eau De Biarritz
Ár: 2100 Ft / 3500 Ft , Eladó: kvin
Állapot: 5 ml / 10 ml, Helyszín: Bátonyterenye (Kisterenye), fizetés: Posta, foxpost, személyes átvétel

kvin

2020. március 4.

Imádom, hogy ennyire különböznek rajtunk az illatok! Lassan ott tartok, hogy amit Dottir a mélységektől egekig tud magasztalni az jó eséllyel rajtam nem fog működni. Ezt a leghalványabb irónia nélkül értem!
Hiszen nagyon is adhatok a véleményére, ezáltal sejthetem, hogy bizony, rajtam ez közel sem hozza majd ugyanazt az eredményt. Ez van, ilyen a bőrkémiánk.
Szóval a parfümről:
Felfújás után az első pár perc számomra elég kellemetlen. Émelyítő ylang-ylang és erőteljes rózsa a bergamott-fröccsel szúrós, már-már savanyú elegyet alkot, élből összerándult a gyomrom, és nem a jó értelemben. (mondjuk elég, ha az általam szúnyogriasztóként aposztrofált Yohjira gondolunk) Ráadásul ez nem is tűnik el olyan gyorsan, csak bekúszik a többi jegy, de még félóra múlva is érzem ezt a felhangot. Órácska múlva megérkeznek az első hullámok, és bemossa a szörfösök közé ezt a sok sárgavirágot. A végére már fellélegezhetek, a sós víz nagyon jót tesz neki, DE! továbbra sem tudom szeretni... rajtam nagyon fémes érzetű, öregesen rózsás, kicsit dohos hatású, nagyon hamar bőrközelivé válik, de mire belenyugodnék, hogy oké, kezd egész szép lenni, megint jön egy hullám és újabb sós vizes fémérzet, mint a higany... most megint finom, pár perc múlva a habok újra felkorbácsolják... szórakozik velem! És igen, most már megvan, nem is higany, hanem partot övező kövek, a szikla, aminek nekicsapódik a víz, újra és újra kisodorva egy-egy víz-áztatta virágszirmot. Megközelítőleg sem édes, de nem is üde, még csak tengeri sem igazán, pláne nem homok. Inkább nedves, nyálkás, mint a polip, amit hozzácsapkodnak... fura illatélmény.
2 csillag az elejének, 4 annak, hogy változik, és 3, mert ahogyan, illetve amivé, az mind nem tetszik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 4.

Szóval a parfümről:

Dottir

2019. május 2.

Hú, ezt mennyire szeretem! Tengeri illat rajongó vagyok, a Comptoir illatait különösen imádom. Magamnak rendeltem eredetileg, majd anyukámnak adtam, mert fiatalabb voltam, és dámásnak, túl elegánsnak éreztem magamhoz. Végül visszakerült hozzám.:( Erőteljes benne a benzoin és rajtam az ylang-ylang, a magnólia is szépen bejelentkezik, és az egészet átjárja a tengerillat, hínár, só, homok. Mintha a tengerben virágok nőnének. Édes, de nem émelyítő, krémesen lágy és a tengeri jegyeknek köszönhetően mégis üde illat, nem győzök betelni vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 2.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Benzyl Salicylate, Benzyl Benzoate, Citronellol, Coumarin, Limonene, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Lyral

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.