Comptoir sud Pacifique

Ár:   12 000 Ft és 28 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: Svetlana, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2019. január 7.

Ár:   12 000 Ft és 28 000 Ft
Kiszerelés:   30 ml és 100 ml

Illatösszetevők: vanillia, cukor, sárgabarack, kenyérfa, papaya

Linett21

2021. július 3.

Cukrozott sárgabarack befőtt egy karibi jachtkörúton :-)
Nyári, édes illat; sőt nagyon édes; nekem már sok is. Néha-néha halványan befigyel a papaya és a vanília, látszik, hogy küzdenek; de alapvetően a sárgabarack és a cukor viszi a prímet. Nem lesz kedvenc még nyáron sem, több okból is.
Először is: a vanília. Ez nem a klasszik pl. Bourbon-vanília illat; inkább az olcsó, porjellegű vanilin. Olyat, mint mikor feltépsz egy csomag vaníliás cukor tasit és bódul ki belőle a műanyag, ipari vanilin aroma.
A másik, hogy nagyon gyorsan lecseng bőrön. 10-15 perc után csak egy halvány barackos párna marad (igazat adok @silence-nak; bizony Fornettis), majd fél óra után szinte teljesen atomjaira hullik. Sajnos, a bőrömön ritka gyorsan hősi halált hal.
A harmadik (fentiek alapján): az ár-érték arány. Oké, hogy "csak" EDT, de egy jobb minőségű testpermet ezt ugyanígy hozza; ennek 30 ml-jéért nem adnék semmiképp sem bő 10 ezret.
Sokat vártam rá, nagy várakozással kezdtem el fújkálni, mert a koncepciója nagyon érdekes (lehetett volna). Ehhez képest elég nagy pofára esés lett belőle részemről. Ilyen kondíciók mellett nem ajánlom, sajnálom :-(

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. július 3.

Cukrozott sárgabarack befőtt egy karibi jachtkörúton :-)

silence

2021. március 16.

Ínycsiklandóan finom, édes, sárgabarackos - vaníliás, gourmand ínyencség. 🍑
Mindig a Fornetti-s barackos párna illata ugrik be róla.
Szinte meghökkentő a hasonlóság közte, és Montale Sweet Vanilla-ja közt.
Ha azt nézzük, melyikük volt előbb, itt is ez a Comptoir Sud Pacifique vezet az 1993-as kiadásával, jóval megelőzve Montale 2015-ös kiadású Sweet Vanilla-ját.
Tizenéve (2007 tájékán) egyik kedvenc illatom volt, sok más CSP illattal együtt. Inkább nyári illatnak használtam, de télen is megállta a helyét. Nyáron inkább a gyümisebb oldala jött elő, télen pedig a simogató édes, vanília.
Hétvégi lustizáshoz, vagy hétköznapra, munkába járáshoz is ideális, mindig megédesítette és vidámabbá tette a napom.
Ma már nem használnám (talán kicsit kinőttem belőle 41 éves koromra), de továbbra is lenyűgöző illatnak tartom és mindenkinek ajánlanám aki szereti az édes, vaníliás, sütis, gourmandságokat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 16.

Ínycsiklandóan finom, édes, sárgabarackos - vaníliás, gourmand ínyencség. 🍑
Mindig a Fornetti-s barackos párna illata ugrik be róla.
Szinte meghökkentő a hasonlóság közte, és Montale Sweet Vanilla-ja közt.

annareka

2021. január 5.

Nekem ez egy az egyben Montale Sweet Vanilla. Nem egy rafinált illat -mint ahogy a Montale sem az- de mindenképpen bájos és néha jól esik az ilyen típusú egyszerű élvezet. Kár, hogy a férjem nem szereti.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 5.

Blackxentric

2020. február 29.

Zsibis vásárlásom mellé kaptam ajándékba belőle egy mintát. Vaníliás barack illata van. Nem túl édes, nagyon kellemes és eléggé tartós. Számomra nyár illata van. Nem futnék el, ha valaki adna egy üveggel ajándékba :D

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 29.

jomosono

2020. február 15.

Nagyon szeretem ......... 11 féle Pacifique Sud nagy üveges parfim van,mind isteni fincsi tartós Francia Polinéziára emlékeztető finomság..
Szerintem ennél a Sud parfümnél igenis észlelhető azonnal a barack zamata,finom vanilia burokkal átölelve
Különben engem emlékeztet,egy régi fenyőfa alakú autó illatosítóra.Régen imádtam azt is,és ezt is!!Az egyik kedvenc Pacifiqom...
5 CSILLAGOT NEKI!!!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. február 15.

5 CSILLAGOT NEKI!!!

tothdalmika

2016. november 9.

Nagyon finom, eleinte trópusi gyümis, de egy fél óra eltetével maga a tökéletes vanília illat. Nekem boldogságérzetet ad, nagyon tetszik. (1 hét alatt majdnem egy 10 ml-s fújóst fújtam el :D ) Tartóssága közepes, ruhán jó.

Ha valaki tud tuti beszerzési helyet (ami nem az iparfi/noti) az kérem ossza meg! Vagy ha valaki tudna még adni fújósban/megunta és eladná a sajátját, annak is nagyon örülnék! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 9.

klau810614

2016. április 19.

Rajtam barackos vanília puding az elején aztán egy finom komfortos vanília illat lesz jó pár órán keresztül :)
Nem lett szerelem nekem ez már túl émelyítő ,hiába vagyok édesszájú :D

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 19.

Nem lett szerelem nekem ez már túl émelyítő ,hiába vagyok édesszájú :D

mplaura89

2016. február 8.

Igazán kellemes illat, szeretem a CSP illatait, bár egyáltalán nem tartósak, és ehhez képest még drágák is, de vannak jól összeválogatott párosok, olyan food jellegű illatok. Ez a kis drága is ilyen, bár én nem sok barackot érzek benne, inkább csak édes vaníliát, de azt jó töményen. Engem a gyermekkoromban kapható "süti-baba" nevezetű, akkoriban oly' divatos baba illatára emlékeztet. Nagyon krémes, nagyon édes, talán túl az....nyáron nagyon tömény, inkább télen hordható darab. Azért lehet élni nélküle:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. február 8.

illatvarázs*

2015. december 8.

Nekem ez a téli szombatok és vasárnapok otthoni, komfortos illata. Nem is osztom meg mással, csak a férjemmel és a gyerekeimmel, na meg a váratlanul betoppanó vendégekkel. Hiába vagyok túl a negyvenen (jaj Istenem!:-)), akkor is harmóniában van velem.
Rajtam a barack az elején érződik, de hamar elillan és aztán már csak a vanília dominál. Nem buta, hanem finom, puha, enyhe, alig érezhető fűszerességgel párosulva.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. december 8.

zita.czinege

2015. december 8.

Nagyon fincsi illat. És 30 fölött is szeretem! Pont hogy nem az a nagyon tini illat. Igaz, nem is egy nagyvad az éjszakában.
Most december van, minden nap ezt használom dolgozni. Kellemesen melengető, jókedvre-derítő finomság. Persze vaníliában is vannak jobb és érdekesebb kompozíciók, de van amikor egy kis játékos vidámság kell csak! Elég tartós, olyan 6 órát kibír, a hatósugara közepes. Egyedül az ára, ami elszomorító, 20.000 FT körül van egy üveg :(

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. december 8.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Linalool, Citral