Cosmio

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Egyéb

A krémet és az összetevőket feltöltötte: vador, Módosítva: 2013. április 19.

Kategória:   Egyéb

A cetilalkoholt a kozmetikumokban konzisztencianövelőként, enyhe emulgeáló, illetve nedvességmegkötő tulajdonsága miatt használják. Az emulziókhoz adagolt csekély mennyiségű cetilalkohol segíti a krémek jobb beszívódását, a bőrfelületet mattítja, ill. receptúrától függően csökkenti a zsíros utóérzetet a bőrön. Bőrsimító, bőrpuhító hatású. Minden bőrtípushoz ajánlott.

Gyógyszerkönyvi minőség.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

mstindigo

2013. június 10.

Elég fura nekem, hogy Vador ezeket feltöltötte, mivel a cetyl-alkohol mindenhol ugyanolyan. :) Krémekbe lehet tenni,konzisztencianövelő, (magyarul sűrűbb lesz tőle a krém, nem fog annyira folyni) viszont sztem se nem mattít, se nem csökkenti a zsíros érzést. A házi krémeknek nagyon zsíros érzetük van a boltiakhoz képest még akkor is, ha a zsíros fázis nagyon alacsony (cetyl alkohollal meg anélkül is). Ettől függetlenül ajánlom, szoktam tenni 2%-ot a saját készítésű krémjeimbe.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. június 10.

Alkoholok: Cetyl Alcohol
Emolliensek: Cetyl Alcohol