Cosrx

Ár:   $9.98   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   drogériák, online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: WorkingClassGirl, Módosítva: 2021. május 27.

Ár:   $9.98
Lelőhely:   drogériák, online
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Krémes állagú korrektor, ami egyetlen mozdulattal elfedi a bőrhibákat. Ázsiai gázló kivonattal, teafaolajjal és niacinamiddal.

2 árnyalatban elérhető

Amadea

2018. április 29.

Az Oh My Brush blogon olvastam erről a korrektorról, az összetevőlistáját látva kigyulladt a fejemben a piros lámpa és némi akcióval meg is rendeltem, mert a Catrice Liquid Camouflage már a végét járta, a szavatossága is lejárt, szóval meg tudom indokolni.:)
A Catrice-nél szerintem gyengébb a fedése - nekem a Maybelline Fit Me-jére hasonlít -, pattanás utáni foltokra kicsit építeni kell. Ez nálam úgy néz ki, hogy pöttyökben felütögetem a szem alatti karikáimra és egy blenderrel eldolgozás közben lefelé is ütögetem, így szép fedést kapok, de a jobb orcámon van egy halványlila folt, azt így nem fedte el, de egy konkrétan ráadott pöttyel már sikerült kiütni.

A kiszerelése kis csőrös flakon, szerintem kevesebb van benne, mint 10 ml, amikor először használtam, olyan szüttyögő hangot adott ki a flakon, tudjátok, mint amikor már nincs tele valami. Amúgy a szavatossága egy év, addig biztosan elfogyasztom, néha (sokszor...) a fenti korrektor szétkenős módszert használom alapozás helyett, tehát rendesen használatban van.
A rendívül bő színválasztéktól tartottam, de úgy látom, nem üt el az arcomtól a világosabb verzió. Gondoltam rá, hogy beszerzem mellé a Fit Me 05-ös árnyalatát, de ezt a szép INCI-t nem akarom elrontani. És még parfüm sincs benne!
Egyelőre öt csillag, majd jövök update-elni, ha kell.

Update: Hmmm. Azért elég sárgás színe van, nagyon alaposan el kell dolgoznom, nem elég olyan nagyvonalúan elpacsmagolnom, mint a Catrice legvilágosabb vagy a Fit Me 15-ös árnyalatát. Mintha kicsit nehezebb is lenne eloszlatni, de lehet, hogy ezt már a paranoia mondatja velem.
A flakonkát véletlenül se felejtsétek a kezetekben csőrrel lefelé a nagy igyekezetben (hihetetlen vagyok), érdekesen nézett ki a sokat látott mosdókagyló.

Update 2.: A megfelelő tárolása fejtörést okoz. Ha fektetve van, akkor az a baj, hogy erőteljesen nyomni kell a flakont és túl sok anyag jön ki belőle (vagy a fedése erős, vagy az én karikáim halványodnak [haha]), ha állítva van, akkor meg folyik a kupakba és bőven elég az a mennyiség, amit a csőrről felpöttyözök az ujjaimmal.
A színe továbbra se a legjobb, de bármilyen fényben vizslatom, nem üt el, hála az égnek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 29.

Egyelőre öt csillag, majd jövök update-elni, ha kell.

Antioxidánsok: Madecassoside
Gyulladáscsökkentők: Adenosine, Madecassoside
Hidratálók: Butylene Glycol, Niacinamide, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Niacinamide

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Squalane eo 1 0

Ázsiai gázló levelének kivonata. A CosIng szerint bőrkondícionáló, Paula Begoun szerint kiváló antibakteriális anyag, ezért pattanásos bőrre igen jó hatással lehet.