Dabur

Ár:   2600 Ft   Kategória:   Hajápolás
Lelőhely:   bioboltok, DM   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: zsanna, Módosítva: 2011. július 1.

Lelőhely:   bioboltok, DM
Kategória:   Hajápolás

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Ddorka111

2024. február 25.

Már 4-5 hónapja használom,egy barátnőmtől kaptam ajándékba.Szegény hajamat rendszeresen vasalom és színezve is van. Az olajat heti 2x szoktam hajmosások előtt 1-2 órára a hajamon hagyni ilyenkor a fejbőrömre viszem fel és belemaszírozom.Az illata jellegzetes de nekem nagyon tetszik, gyógynövényes enyhén fűszeres szerintem nem tolakodó. Na de a hatása valami hihetetlen,fényes puha és erős a hajam( nyilván ezt renszeresebb használat után értem).A hajam közepesen gyorsan nő de az olaj hatására látom ebben is a szembetűnő fejlődést.Mondhatom,hogy a hajam az igénybe vett kategóriába esik és ez az olaj visszahozza hallottaiból is:D.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. február 25.

Greeka

2023. december 4.

Az összetevői nem csillagos ötös, de nem rossz termék. Az illata valóban markáns. Vékonyszálú nagyon gyönge törékeny hajam van. Szerintem csak kimosandó pakolásként éri meg használni. Erősebb, vagy dúsabb nem lett a hajam de segít, hogy ne törjön a vége. Gyorsabban sem nő, inkább védelmi funkciója van szerintem. Megőrzi az épp egészséges hajat ebben segít, de extrát nem érdemes várni, persze ez is hajfüggő. Árérték arányban szerintem lekörözi a 3x ilyen drága társait tehát megéri.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. december 4.

simonkk

2023. szeptember 24.

Nem tudom pontosan, melyik oldalról rendeltem, de az ára nagyon jó, emiatt fixen megéri. Sokáig használtam hajhullásra, valamennyire megállította, de az én esetemben sajnos csodát nem tett volna egyik szer sem, mert mint kiderült, egészségügyi probléma okozta, aminek más kezelés kellett, viszont nagyon szép fényt adott a hajammak és állagot, szóval normál körülmények között eléggé hatásos. Picit, icipicit sötétített az amúgy barna hajamon, szőkék (szerintem) inkább ne használják.

Én száraz hajra tettem, lefóliáztam, és fél-egy órát rajta hagytam, majd hajat mostam a szokásos módon. Megéri!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. szeptember 24.

Saranhuone

2023. szeptember 18.

Őszintén meg vagyok lepve, hogy még nem írtam ehhez az olajhoz. Évekkel ezelőtt már használtam, csak utána megszűnt az üzlet, ahol mindig vettem és csak nemrég tudtam újra beszerezni. Szinte el is felejtettem már, milyen fantasztikus cucc ez! Sokan írják az illatát, valóban, anno amikor kolisként a fejemre csaptam, nem mindenki örült nekem de én kifejezetten szerettem és szeretem most is. Általában az ilyen indiai, ayurvedikus cuccoknak van egyfajta tömény illata, ezzel kalkulálni kell annak, aki használja őket. A régi szokásomhoz hasonlóan 1-2 órát van a fejemen, alaposan bemasszírozom a fejbőrbe, majd egy adagot a tenyerembe töltök és azt beledolgozom a hosszába. Anno kicsit szívás volt, mert nehéz az üvegéből úgy tölteni, hogy ne legyen az ember töke is olajos de most, hogy direkt a nagy kiszerelést vettem, előre gondolkodtam és töltöttem át fújós adagolóba. Azzal tök egyszerűen be lehet fújkodni a hajtöveket. Lemosni nekem egyszer elég volt (Varga samponnal) de sls mentes samponnal emlékeim szerint kell a két samponozás. Utána még egy kis balzsamot teszek a hosszra, mert sok és gubancolódó a hajam alapból. Az eredmény olyan puha, selymes és fényes haj, amilyenem kb. sosem volt csak amikor ezt az olajat használtam. Anno ha jól rémlik nőtt is tőle babahajam, most még ne használom annyi ideje de majd kiderül. Nagyon örülök, hogy újra a birtokomban van és eszem ágában sincs abbahagyni a használatát.Arra leszek kíváncsi, hogy ha bekeverem színezőbe, vajon nem fogja befolyásolni a színt, mert régen mikor használtam, sima festékkel volt festve a hajam, azt nem bántotta. De majd kikísérletezem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. szeptember 18.

bogcsii

2023. április 7.

Párom hozta nekem Angliából mert tudta, hogy imádom a hajolajakat. Az illata nagyon tömény jellegzetes de nekem tetszik. Ecsettel fel viszem választékonként a fejbőrre majd belemasszírozom és az egész hosszra is felkenem. 2órát hagyom majd 2x samponozva megmosom, és gyönyörű puha fényes lesz a hajam tőle, heti 1x használom, nekem alapból extra gyorsan nő a hajam + sok a baba hajam de biztosan hozzátesz ez a kis olaj is, lényege hogy gyönyörű csillogást ad.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. április 7.

crminn

2023. január 2.

Nem szerettem volna már az első használat után véleményezni, de olyan kellemesen csalódtam benne, hogy muszáj 😅
Festett, feketéről szőkített hajam van, úgy egy évig szőke voltam, most már rókavörös-narancs színűre festem egy ideje (jobban áll nekem ez a szín) és egy kicsit kevésbé is roncsolja a hajamat. Csakhogy olyan károkat okoztam a hajamban, amit már nem lehet helyrehozni. Heti egyszer mosom a hajamat, nem vasalom (maximum évente, félévente egyszer), ritkán szárítom mosás előtt pedig egy olívaolajos pakolást teszek fel néhány órára, tehát próbálom rendbetenni a hajamat. Mivel annyira felkapott lett ez a termék, gondoltam adok neki egy esélyt, így belekevertem a szokásos olajos hajpakolásomba egy kis ricinusolajjal. A szaga tényleg borzalmas, ha nem lenne rnnyire erős, talán még nevezhetnénk illatnak, de konkrétan nyitott ablaknál rosszul lettem tőle. Engem a khadi egyik samponjára emlékeztet. Amikor felkentem az is megijesztett, hogy elég sötétnek tűnt a hajam egy óra elteltével, de amikor lemostam már nem volt az, sőt, nagyon szépen kiemelte a vörös pigmenteket a hajamban, ami meglepett. De hogy mennyire puha és fényes lett száradás után az egyébként szénakazalra égetett hajam, ráadásul a mosás utáni napon is szép volt, annak ellenére, hogy másnap általában már madárfészek a hajvégem.. Ilyen még egyetlen termékkel sem fordult elő, pedig tényleg a legdrágábbtól a filléres dolgokig mindent próbáltam. A ricinusolaj sem vált be önmagában, de így mintha csodát tett volna a hajammal, ráadásul egyetlen használat után! 😍 Az "illatán" kívül semmi rosszat nem tudok róla mondani, legalábbis ha szemet húnyunk még az összetevőkön, de mivel ennyire bevált, nem fogok kelletlenkedni miattuk. Szőkéknek viszont nem igazán ajánlanám, mert azt olvastam, hogy egy idő után sajnos sötétít a haj színén 🙄

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2023. január 2.

timimimi

2021. július 6.

Már egy jó ideje használom ezt a terméket és én azt tapasztaltam, hogy sokkal puhább és fényesebb lett a hajam tőle. Fontos, hogy én hajmosás előtt használom és a tövét is jól megmasszírozom vele nem csak a haj többi részét. Hagyom 1-2 órát, majd alaposan samponnal kimosom, lehetőleg 2x. Azt vettem észre hogy a későbbi mosások alkalmával még szebb lesz. Nem zsírosítja el a hajamat egyáltalán, az illata nekem nem okoz gondot, alig alig érezni kimosás után.
Havonta egyszer max kétszer használom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. július 6.

Havonta egyszer max kétszer használom.

masni1208

2021. március 27.

Én imádom csak úgy issza a hajam😍 engem nem zavar az illata, mosás után úgysem marad benne.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 27.

Harold

2021. március 20.

Gyönyörű fényes és puha lesz tőle a hajam, a hatása miatt elnézem neki az "illatát".

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 20.

EvandEra

2020. június 27.

Nagyon szép fényes és puha volt tőle a hajam. Sajnos nekem kipattogott a fejbőröm tőle, pedig minimálisan érintkezett vele, ahogy tudtam inkább a hajamra kentem. Az illata tömény nagyon, de én szeretem az ilyen füstölő illatú dolgokat. Gyorsabban nem nőtt a hajam tőle, se sűrűbbre, zsírosabb sem volt mint máskor, de jobb volt, mint eddig bármelyik balzsamom. Jelenleg Khadi gyógynövényes hajmosó porral együtt fogom kipróbálni, próbálok átállni a ritka hajmosásra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 27.

Antioxidánsok: T-Butyl Hydroquinone

Az indiai köszméte (Phyllanthus Emblica) néven ismert amla, egy C-vitaminban kiemelkedően gazdag ehető gyümölcs. A növény minden részét felhasználják, gyümölcse mellett magját, gyökerét, levelét, kérgét széles körben alkalmazzák. A kozmetikában a gyümölcse használatos, firssen és szárítva is. Paula Begoun szerint a gyümölcs kivonata antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik. A truthanaging ezen kívül úgy tudja, hogy az amla szabályozza a bőr melanin termelését, csökkenti öregségi foltok kialakulását és gátolja a leégést.

Sárga színezék.