Dabur

Ár:   1399 Ft   Kategória:   Hajápolók
Kiszerelés:   150 ml   Bőrtípus:   Száraz, Zsíros
Lelőhely:   bioboltok, DM   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: tsigi87, Módosítva: 2013. április 30.

Lelőhely:   bioboltok, DM
Kategória:   Hajápolók
Bőrtípus:   Száraz, Zsíros
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A Vatika hajkondicionáló olaj indiai kókuszdióolaj,- henna-, amla-, citrom és brahmi tartalmának köszönhetően különleges hajápoló készítmény. Elsősorban a töredezett hajvégek és károsodott haj ápolására ajánljuk. Csökkenti a környezeti ártalmak, a festés, dauer káros hatásait, ápolja a hajat és a fejbőrt, elősegíti a haj növekedését. Kúraszerű használata során haja egészséges kinézetű, rugalmas és ragyogó lesz.

Bettiiyy

2019. április 17.

Szeretem. Jó illata van, nem nehezíti el a hajam, könnyű vele a szénakazal göndör hajamat kis csigákba rendezni. Illetve hajmosás előtt a fejbőrömbe is bele szoktam masszírozni. Hidratál is valamennyire, de száraz hajra azért kell még egy kis plusz támogatás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 17.

BNZS

2018. június 26.

Nagy meglepetés volt számomra ez a termék, csodaszép, puha, fényes lett tőle a hajam már egyetlen használat után is. Hajmosás után használtam és 1 órát hagytam a hajamon, utána hagyományos módon újra megmostam, szárítottam. Tuti újra megveszem majd, ha elfogyott.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 26.

sziku

2018. január 14.

Nagyon jó. Hetente egyszer pakolásként használom a hajam teljes hosszára, és jól átmasszírozom vele a fejbőrömet. Néhány óráig rajtahagyom, majd megmosom a hajamat. (Kímélő samponnal egy samponozással is simán kijön) Az illatát először fertelmesnek gondoltam, de egyre jobban tetszik az is. Szép fényes, puha utána a hajam, és ami a legmeglepőbb, hogy nem zsírosodik annyira! A 3. napon is egész vállalható még a hajam akár kiengedve is, és nem tocsog a zsírtól mint eddig. (Szárazsampont is használok, de emellett még abból is kevesebb kell). Szóval egyelőre nagyon tetszik, de még később update-elek.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 14.

slytherclaw

2017. december 27.

Nekem sajnos határozottan nem vált be. Megfigyeltem már, hogy sem a hajam, sem a bőröm nem reagál jól a kókuszolajra, de ennek adtam egy esélyt, mert annyi jót hallottam róla. Hetente egyszer használtam, az alsó 15-20 centijére vittem fel a hajamnak és nagyjából egy-másfél órán át hagytam rajta. Csak száraz hajjal tudok aludni, szóval nekem szóba se jött, hogy olajos pakolással a fejemen töltsek egy éjszakát. Nyolc hét alatt semmilyen változást nem vettem észre, se pozitív, se negatív irányba. Rengeteg olajat felszív a hajam, de miután hajat mosok, egyáltalán nem észrevehető, hogy nyűglődtem még az olajjal is. A szaga brutális, még a macskám is meghőkölt tőle, amikor jött nézni, hogy mit csinálok.
Három csillagot kap, mert nem akarok lehúzni valamit, ami sokaknak bevált, de szívem szerint ennyit se adnék neki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 27.

bubilany

2017. december 19.

Hajpakolásba szoktam tenni hajmosás előtt, kicsit megmelegítve. Az én szőkített/száraz hajamra nagyon jó!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 19.

N0N0

2017. december 7.

Szerintem elképesztően finom és különleges az illata. Én hajpakolásba szoktam keverni belőle, és bőrápoláshoz is használom, mert azonnal érezhető es hosszan tartó hatása van.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 7.

haaszrebekaanna

2017. június 8.

én nagy nehezen találtam a pécsi Herbaházban, gyorsan lecsaptam rá. egy üveggel elhasználtam, és tuti, hogy újra fogok venni. a legjobb!
kicsit felmelegítem, aztán fölviszem főleg a fejbőrre, de a hajvégekre, kb. -1-2 órát rajtahagyom, aztán almaecetes oldatot fújok a hajamra, amit kb. fél órát pihentetek, utána hajat mosok.
a hajamat nagyon szépen rendbe hozza, bár az illata valóban érdekes, de szerintem nem büdi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 8.

Szandra0718

2017. január 12.

Régóta hasznàlom valami csodaszer. Hajmosás előtti nap kenem be vele a hajamat éjjel is rajtahagyom. Másnap pihe puha lesz a hajam

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 12.

rockroka

2016. október 4.

Indiai barátnőm ajánlotta, szerinte ez az egyik legjobb hajolaj. Egy hónapja használom, szerencsére, már nincsen sok benne. A hatását tekinte maximálisan elégedett vagyok, hiszen ápolja a hajam, mosás után gyöngyörűen göndörödik, mintha meghálálná a gondoskodást (azt, hogy hajolajos pakolásban alszom mosás előtti éjszaka). Ám a szagával képtelen vagyok megbarátkozni. Ennek szaga van, nem illata, és ez számomra förtelmes (az itteni véleményeket látva, nem csak nekem van bajom vele). Van akinek bejön ez a szag, van akinek nem. Sajnos én az utóbbi kategóriába tartozom. Annyira rossz, hogy hiába nagyon jó termék, szerintem ezért nem fogom újra venni, és maradok inkább a natúr kókuszolajnál.
Amikor megdermed, tényleg nagyon nehéz kivadászni a flakonból, úgyhogy ezért, és a szaga miatt egy csillagot levonok, viszont bátran ajánlanám, mindazoknak, akiknek nagyon megroncsolódott a hajuk, ezért csodaszert keresnek, és jól bírják az erős szagokat :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 4.

Odil

2016. július 15.

Ud. Rájöttem, az elején füves, baconos sütemény szaga van. Pfuj, még mindig. :3

Két hónapja használom naponta, általában hajvégápolóként (illetve könnyű kézzel megy valamennyi hajhosszra is, gondolva a rétegeimre - uhh, mennyi van >.<), hetente pedig megfürdetve benne fejbőrt meg mindent, kellemesen tocsogósan, benne alvósan (ilyenkor btw mindig kényelmetlen, frusztráló álmaim vannak, de szerintem csak, mert összefogott helyett kibontott hajjal fulladozom egy törölközőn). A hajrutinom szilikonmentes, két-háromnaponta könnyű, illatos balzsamokkal mosok hajat, kéthetente pedig valamelyik kedvenc samponommal hasraütés-szerűen (felük SLS-es, de jó, másik felük extra szűz babacucc - néha ráadásul a Babydream jojobás szappant választom sampon helyett). Különben színezek, festek, hidrogénezek, és normál vastag, egyenes hajszálaim vannak. Zsírosodással soha nem volt bajom, töredezéssel és kiszáradással a kemikáliák miatt viszont rengeteg. Ilyen hajra megy ő.
Hajvégápolóként kell neki idő, hogy beszívódjon, azonban láthatóan és tapinthatóan megéri minden perc. A legokosabb elalvás előtt belejátszani, másnapra gyönyörűen felszívódik, és telt, fényes, puha, mosolygós minden.
Pakolásként és fejbőrre annyira csodás, hogy a legszárítóbb sampon sem kezdi ki az eredményt, viszont egy mezei Balea balzsam is tökéletesen kimossa, még akkor is, ha keverem más bázisolajokkal (mínusz a tömény ricinus, annak tényleg kell sampon).
A kis kiszerelés ilyen gyakori használat mellett jelenleg kétharmadig van, ráadásul egy indiai boltban nemrég vettem 300 miliset is súlyos 2000 HUFért, ami ilyen tendencia mellett tippre majd' egy évig boldogít majd. Ennyire gazdaságos valami ennyire jó - van ilyen is.
A szimatja dobozban és az első negyed órában ótvar, "zöld" hennaszag a háttérben száraz kókusszal, majd marad a száraz kókusz, és akkor már jó világ van. Addig sem elviselhetetlen, csupán vállalhatatlan.

Volt már pár fantasztikus hajápolóm, azonban ezért a panthenolon kívül mindet teljesen nyugodtan elhagytam. Amióta használom, új törés gyakorlatilag nulla, a növekedési tempó pedig dörzsi nélkül is több mint megfelelő. Mondjuk egy év múlva lövök egy fotót a hajamról, ami akkor már olyan szép, hosszú és dús lesz, mint egy hidrogént még soha, kókuszolajat viszont élete minden percében látott déli lányé, csak vörösben és egyenesben, és akkor majd tudjátok, hogy többnyire erről a büdöskéről van szó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 15.

Ud. Rájöttem, az elején füves, baconos sütemény szaga van. Pfuj, még mindig. :3

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Másnéven ázsiai gázló, ami jól ismert sebgyógyulást segítő, antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatásáról.  Részletesebb leírást itt találsz >>

Gyömbér-féle kivonata,  trópusi dísznövény. Illatos anyagai miatt Indiában illatszer és vallási ceremóniák füstölője, Pandzsábban a dohányt szagosítják vele. Ayurvedás gyógynövény: daganatok, sárgaság, epe- és gyomorbajok, szív- és vesebaj, emésztési zavar, szédülés, vérhas, ideg-, elmebajok, tüdővérzés és genny, aranyér, nehézlégzés, hasmenés ellen használják. Magas vérnyomás, láz, meghűlés és influenza ellen ma is használt. Nem találni információt arról, hogy mire való a kozmetikumokban. (Forrás: Benedek István: 160 tibeti gyógynövény című könyve)

A rozmaring leveléből készült olaj. Lásd rozmaring.