Dana

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: x, az összetevőket feltöltötte: Lilium, Módosítva: 2016. december 29.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm

1921-ben, akkor még Corday által kiadott orientális-fás illat.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Angelless

2020. szeptember 7.

Füstös az eleje, majd egy kis fűszeres keletiesség, utána pedig eltűnik rajtam. :(
Nem ez az első szantálos parfüm, ami nem marad meg a bőrömön, de sajnálom is. Élvezem ezt a púderes füstöt (hogy az előző hozzászólóval egyetértsek) az elején.

up: nagyon nem lett a kedvencem, túl gyorsan elillan

up 2: most, hogy megint fogyatkoznak a parfümjeim, és többet nyúlok ehhez, valahogy mégis elkezdett tetszeni. Még mindig füst füsttel, plusz egy pici virágosság, de ahogy hűvösödött az idő, kicsit jobban kibékülünk egymással. Ősszel ismét kipróbálom pár napig, kíváncsi vagyok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 7.

up: nagyon nem lett a kedvencem, túl gyorsan elillan

nygigi

2019. december 2.

Rengeteg füst és még mindig füst, nagy sokára púderessé válik, de addig rettentően zavaró. Hasonlít a Shalimar EDP-re - amitől szintén nem vagyok elragadtatva - csak még füstösebb.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. december 2.

Dottir

2019. május 2.

Lágy és finom az elejétől a végéig. Mint ahogy az ember halkan kimondja hogy tuzsurmoá....:) Balzsamosan indít, aztán jön egy színházi öltözős púderillat, majd előbújik a szantál és az ámbra, és szépen elpihennek a bőrömön. Nekem leszáradásában nagyon hasonlít az Obsession-re, de az azért jóval fűszeresebb és erőteljesebb. Tartós, és kellemes a szillázsa.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. május 2.

kvin

2018. december 11.

Igen, sajnos már őt sem gyártják... de nagyon egyet tudok érteni Tarkamilla véleményével. Hasonlít a Habanitára, de mégsem. Pedig a Habanitát akartam imádni, mégis őt szerettem jobban. Igen, van benne régimódiság. Ő egy igazi francia-amerikai illat, amolyan "Keserű méz" (film) formájában.
Fájdalmasan édes, mélységekben mosolygós, megtört lélek, aki a felszínen próbál mindenkihez kedves lenni, de valahogy körüllengi egy mély, mélabús hangulat. Ott van a francia dámák képe rizsparókában, mellette udvari lefejezések, behízelgő csinnadratta lázadó forradalommal, macskaköves festők karikatúrája, modern köntösben gyönyörű telivér nő, akit talán otthon ver a férje... fahéjas alma és plusz kilók..
Ne higgyük, hogy ez szimpla kedves púderes édesség, sokkal keserűbb annál. Egy tartós édes keserűség.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 11.

AzAKismacska

2018. szeptember 22.

Ez hosszú lesz :)
Napok óta gondolkodom, mit tudnék írni erről a parfümről, arról, hogy ilyen kis semmilyen, alakuló ízlésű, kezdő parfümmánként mi az, amit le szabadna írnom róla.
A megismerkedésünk sorsszerű- ajándékba kaptam 2*1ml-t, majd 5 millit. Totál különböző emberektől. Hat jó, beadtam a derekam végül. Melegben próbálva borzadály, de hala az érkező ősznek és a hidegfrontnak, ma elővehettem.
Bőr, szantál, méz és narancsvirág épül a pacsuli fölé. Munkahelyre picit soknak érezném.
Az első 1-2 óra aldehides- fás- virágos, amolyan igazi, öregasszonyillat, majd atalakul egy picit letisztultabb, szappanos- szantálos- mézes illattá. Nagyon kellemes, de nem szende, nagyon nem.
Az utóbbi időben káosz van körülöttem. Új munka, egy felszabadító szakítás, betegség miatt híztam majdnem 10 kilót, fájnak a kezeim, három hete nem haladtam egyik festményemmel sem- épp kétségeim vannak magam felé, a nőiségem felé, nagyon nehéz nem önsajnálatba merülni.
De, ott van ő. Úrinő, fűzőbe kényszerített, beteges kinézetű, de belül kőszikla. És a kezét felém nyújtja.
Mert igenis értékes vagyok, 28 évesen, az egyre több ősz hajszállal, a súlyfelesleggel, minden vélt és valós bajommal együtt.
Az ágyban fekve, fahéjas almát majszolva, BBC-s Jane Austin feldolgozásokat nézve, csak annyit tudnék mondani a világnak: B#szd meg!
De, Őt viselem, így csak felhúzom a csipkekesztyűt, megemelem egyik tökéletesen ívelt szemöldökömet.: Écoutez, qui que vous soyez, laissez-moi tranquille!

Parfüm.
Lehet, hogy nem fogom, csak évente egyszer- kétszer viselni, de van, amit nem is kell.
Több tucat illat birtoklása közben néha magamon is észreveszem, hogy elfelejtem igazán értékelni őket-- rengeteg finom illat, szép kompozíció van, de parfüm, mai kínálatban, az kevés.
Olyan, ami majd 100 év után is tud valamit adni, még kevesebb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 22.

Ez hosszú lesz :)

Parfüm.
Olyan, ami majd 100 év után is tud valamit adni, még kevesebb.

Tarkamilla

2017. szeptember 18.

Nagyon hasonlítanak a Habanitával egymásra, de szerintem ő szebb. A Habanita kegyetlen, hideg és leigáz, minden lágyság ellentéte. A Toujour Moi ellenben melegen körülölel. Szerettem a a Habanitát is, de magamra fújva úgy éreztem, mindenki látja a boszorkány szarvam :) A Toujour Moi-val ilyet egyáltlán nem érzek, kedvesebb illat. Leginkább szantálos-púderes. Jaj és olyan gyönyörűen régimódi!
Kb egy éve rendeltem ebayről Ausztráliából - 118 +30 ml-t, kevesebb, mint 4 ezer Ft-ért (NEVETSÉGES!) Most rákerestem ismét és már nem találtam, lehet őt sem gyártják már :(

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 18.

dalma92

2017. szeptember 1.

Kellemes lágy melegség, kis fűszer, fásság. Melegben tényleg olvadó műanyag, ezért megvárom a hideget vele. Most még hiányolok belőle valamit... Tetszik, tetszik, érzem a kor fílingjét...na, majd a hideggel visszajövök. És írok valami értelmeset.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 1.

Masnuci

2017. június 27.

Már jó ideje birtoklok egy üveggel belőle, próbáltam már hidegben-melegben, nappalra vagy esti programhoz és bizony bárhol megállja a helyét. Nem is értem, hogy nem jutott még eszembe íni róla. Én az ilyen jellegű illatokat hívom mély és telt illatnak. De ebben van valami más is. Valami megfoghatatlan, züllött, szivarfüstös bár hangulat. Olvasom alább a véleményeket Dorotea gordonkás hasonlata nagyon találó. Valóban olyan mélyről jövő és hosszan zengő, de ugyanakkor simogató, mert lágy és puha. És most, hogy van szerencsém birtokolni egy Habanita-t már nekem is feltűnt a hasonlóság. Lehet nem véletlen, hisz mindkét illat 1921-ben született.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. június 27.

HuAnita

2017. február 11.

Időt álló, klasszikus darab :) Különleges, nagyon nőies, füstös, édes és fás. Gond nélkül felveszi a versenyt bármilyen edp-vel.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 11.

elvanui

2017. január 24.

Jaj, ez olyan, mintha imádott Habanitámba beleborítottak volna egy újbőrcipő-akkordot, valami isteni. Kicsit kevésbé púderes a H-nál, de érzetre teljesen ugyanaz. Rosszkislányfíling száz évvel ezelőtt:). Nagyon ragaszkodik a tündérem, zuhany után is! És kábé annyiba kerül, mint egy kiadósabb sütizés...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 24.

Illatanyagok: Parfum/Fragrance
Színezékek: FD&C Red 40 Aluminum Lake, Yellow 5 Lake / CI 19140, CI 42090