Deja Vu Világ

Ár:   1490 Ft   Kategória:   Hajfestékek

A krémet és az összetevőket feltöltötte: wasp, Módosítva: 2016. január 6.

Kategória:   Hajfestékek

Természetes növényi festék, mely mentes mindenféle kémiai adalékanyagtól, kizárólag, 100%-ban természetes növényi színezőanyagokat tartalmaz.

Nem tartalmaz semmiféle tartósítószert, illatanyagot, hozzáadott pigmentet, színfokozót, vagy egyéb veszélyes vegyi összetevőket. Ammónia- és peroxidmentes, nem tartalmaz P-Phenylenediamint (PPD-t) sem.

Nanilia

2018. november 19.

Az első henna, amit kipróbáltam és maradok is ennél a terméknél. Az ára elérhető, a minősége nagyon jó, és könnyen kezelhető. Egyszerű a használata. Barna a hajam, de sajnos megjelentek az első ősz hajszálaim. A festéket nem bírja a fejbőröm, így mindenképp valami bio cuccot kerestem. Nagyon kellemeset csalódtam. Befogja az ősz hajat, selymes, táplált lett a hajam. A színe különleges lett, ha ráesik a fény van egy enyhe rezes, vöröses hatása. Minden mosásnál enged egy kicsi sárgás színt. Az illata a spenóthoz hasonlít, ami elsőre nagyon fura volt, maga a henna is zöld ugye. Először ecsettel vittük fel, de a jövőben csak fel fogom pacsmagolni mint egy pakolást, mert olyan sűrű massza lesz összekeverve, hogy a kenhetősége kb. a nullával egyenlő. :) Természetesen újra veszem!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 19.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.

Az indigó szárított, zúzott levele. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, illatokat semlegesítő hatású összetevő. Használata egyre inkább elterjedt, mint természetes hajfestési alternatíva. A Wikipédia informciói alapján régen növényekből vonták ki, főleg az színagyag nevét viselő indigócserjéből, a ma a felhasznált indigó túlnyomó többsége viszont szintetikus. Az indigó önmagában kékesfekete, míg hennaporral vegyítve bronzbarna hajszínt eredményez.