Deja Vu Világ

Ár:   1490 Ft   Kategória:   Hajfestékek

A krémet és az összetevőket feltöltötte: wasp, Módosítva: 2016. január 6.

Kategória:   Hajfestékek

Ez a természetes növényi festék mentes mindenféle kémiai adalékanyagtól, kizárólag, 100%-ban természetes növényi színezőanyagokat tartalmaz.

Nem tartalmaz semmiféle tartósítószert, illatanyagot, hozzáadott pigmentet, színfokozót, vagy egyéb veszélyes vegyi összetevőket. Ammónia- és peroxidmentes, nem tartalmaz P-Phenylenediamint (PPD-t) sem.

Lilla1001

Korcsoport: < 18
2019. február 14.

A fedése remek, gyönyörű fekete színt kaptam vele, ráadásul az eddig töredezett, a vegyi hajfestéktől kiszáradt hajamat, ismét puhává és fényessé tette. Csak ajánlani tudom, bár alkalmanként nem árt kétlépcsősen átfesteni, hogy tartósabb legyen, de enélkül is szépen tartja magát. :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2019. február 14.

wasp

2016. január 16.

Szépen befogta a hajamat, gyönyörű fekete lett, enyhe vöröses csillogással. Viszont a bőrömet is ugyanilyen megbízhatóan befogta sajnos rendesen, hozzászoktam, hogy a Lush hennáját nagyon könnyen el lehet távolítani, na, hát itt nem így történt. Beletelt két napba mire lekopott, igaz, miután kiöblítettem a hajamat, nem mostam meg samponnal. Az indigó minden mosással folyamatosan kékes levet ereszt, ahogy szokott, de ezt nem róhatom fel a terméknek, mivel minden alkalommal így történik. javaslom, hogy olyan törölközőt használjon mindenki hajmosáshoz, amit nem sajnál. Mivel első alkalommal az öblítés után egyszerűen csak megszárítottam a hajam, a fejbőrömön megmaradt indigó megfogta az ujjaimat, fésűt, mindent, mosás után ez a probléma természetesen megszűnt Bevallom, elsősorban lustaságból vásároltam ezt, mivel arra végképp nincs időm, hogy kétszer, egyenként vacakoljak a henna meg az indigó felkenésével. Kb. 2 órát hagytam a hajamon fólia alatt, addigra már annyira csorgott, hogy nem volt türelmem tovább várni.
A bolt: A szállítás gyors, az ügyfélszolgálat tüneményes, kaptam mellé kesztyűt és egy kis mandarin illóolajat és egy részletes használati utasítást.

Összességében elégedett vagyok, hiszen aki növényi hajfestésre adja a fejét (szó szerint :D), annak számolnia kell azzal, hogy koszos és időigényes folyamat. Mindenesetre a szín nagyon szép lett, tudni kell,hogy már alapból hennázott hajra kentem fel (korábban a Lush Caca Noirját használtam, de allergiás lettem a kakaóvajra), így ez nyilvánvalóan meghatározta az eredményt. Már újra is rendeltem, és kiegészítettem a Cassia porukkal is, remélve hogy így együtt végre megszüntetik az átkos hajullást... Mivel korábban egy fél hennatömböt tettem a hajamra, most egyből két csomagot vettem a tuti fedés érdekében. Nos több volt, mint elég vállnál picit hosszabb, vékonyszálú, kevés hajamra. Legközelebb egyszerre bőven elég lesz egy 100 grammos csomag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. január 16.

Az indigó szárított, zúzott levele. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, illatokat semlegesítő hatású összetevő. Használata egyre inkább elterjedt, mint természetes hajfestési alternatíva. A Wikipédia informciói alapján régen növényekből vonták ki, főleg az színagyag nevét viselő indigócserjéből, a ma a felhasznált indigó túlnyomó többsége viszont szintetikus. Az indigó önmagában kékesfekete, míg hennaporral vegyítve bronzbarna hajszínt eredményez.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.

A vetiver kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő.