Demeter

Ár:   7000-10 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: szilviakiralyno, Módosítva: 2014. november 2.

Ár:   7000-10 000 Ft
Lelőhely:   online külföldről

Eau de Cologne

Illatjegyek: fehér virágok, liliom, krizantém, szegfű, kardvirág, fa, fűszer

silver

2017. augusztus 25.

Első 3 perc: poshadó felmosóvíz, boncasztal, 50 éve formalinban ázó torzszülött csecsemők.

Utána: meglepően kellemes, de igen-igen enyhe, kissé szappanos, mű virágillat.

A kezdeti sokk felér a parfüm nevéhez, ez kétségtelen. De eszméletlen hamar elillan a kriptaszag, és egy roppant jellegtelen illatocska marad utána. Hogy ez most jó vagy rossz, attól függ, ki mennyire elborult. :D

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. augusztus 25.

Utána: meglepően kellemes, de igen-igen enyhe, kissé szappanos, mű virágillat.

szilviakiralyno

2016. december 16.

UD: 2016. dec. 16.
A napokban belémbújt a kisördög, meglehetősen bizarr illatkísérletezgetésbe fogtam. Az illatok rétegzéséről hallva, de eddig bátortalanként nem nagyon merve, egy oldalon kértem ötleteket, de érdeklődés hiányában válaszokat nem kaptam, így itthon ülve egyedül, érzékeimre hagyatkozva próbáltam a parfümök rétegzését, mint egy kezdő alkimista és vegyész, a valamiből aranyat csinálni, és úgy érzem sikerült is. Nos, a Funeral Home, ahogy előtte írtam, minden érzést hoz, de önmagában nem volt túl tartós, és valami hiányzott belőle, de megmagyarázni nem tudtam volna, mi is az. Viszont a napokban a Lush Smugglers Soul illatával tértem haza, ami szantálos, de főként vetiveres, picit citromfüves is, de valahogy pár óra után elcsendesült. A Funeral Home még hamarabb illant, és hiányérzetem is volt, nemcsak tartóssága miatt, hanem a tartós földesség érzése miatt. Itt a virágok veszik át a főszerepet, igen: valóban kicsit vérszegényen. De ahogy lelki szemeim előtt megjelent a két illat, a Smugglers Soul és a Funeral Home hasonlósága, de mégis icipici eltérése, tudtam, egymásra rétegezve kell kipróbálnom az illatot. Sürge elő is kaptam mindkettőt, és alig hittem az orromnak. Húú, végre megvan, amit akartam, az a földillat, és az a keserű-virágillat, amit a legtöbb parfümőr elront azzal, hogy kicsit fel akarja dobni, mert egysíkúnak gondolja, és hozzákevernek valami édes-fűszeres virágot, amitől elveszti pont ezt az érzést, ami az ilyen bizarr illatoknál kell. Így olyan eredménye lett a "ravatalozó" illatnak, mintha egész álló nap a földet ástam volna, és az avart túrom, sőt, még abban is pihenek meg, lehullott levelek közt alszom, kősziklaerősen kiemeli belőle a szegfű hanyatlását és a liliom illatát, de mégis föld és avar, füst és viasz. Komor hangulataimhoz tökéletesen illő illatélményt alkotnak így ketten. A Smugglers Soul lefixálja a Funeral Home illékony jegyeit, és kiemeli még a kesernyés virágbolt illatát. Hát, nagyon megéri kísérletbe kezdeni, mert szokatlan hiányosságokat pótolhatunk, és valóban egyedi illatélményt hozhatunk létre. A fehér virágok a ravatalon így már nem illannak el olyan gyorsan, és azt a bizonyos kátrányos érzést is továbbviszik. Nagyon sötét és nagyon veszedelmes lesz így a kettő. Olyan, mit amikor lélek felébred százéves álmából, de a virágok és fák még mindig zöldellnek, még stabilan helyükön állnak. Akár még ezer éven át is. Mert a lélek még az elmúlás után is örökké létezik...

2015. február 17.
Hát igen... Funeral Home (Ravatalozó). Akár balzsamozni lehetne vele, liliom, krizantém, kátrány és viasz illata. Annyira bizarr, annyira jó. Magamon kívül senkinek nem ajánlom. Illetve csak azoknak, akik hasonlóan, vagy kellően őrültek. Akik pedig azok, úgyis bátran viselik. Temető, és ravatal... tényleg olyan, mint egy sötét, virágokkal kirakott sírbolt. Kriptaillat :) Vagy magára maradt szellemkastély. Poros brokátfüggönyök, régi avas kárpit. Halotti lepel. Áááá, kész szürreális élmény. Imádom!!!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. december 16.

UD: 2016. dec. 16.

2015. február 17.

lydiadeathtrance

2016. október 9.

Mintát rendeltem belőle, mert ahogy megláttam, egyből megfogott a neve, kellően elborult. Viszont rajtam sajnos a ravatalozói virágok egyáltalán nem jöttek ki, csak a karcos,köves, földes, iszonytatóan dohos, penészes enyészet. Egész nap úgy éreztem magam, mint az ördögűző című filmben, annyira nem bírtam elviselni magamon XD :D De mivel funeral hozza a feelinget, így 4 pontot megérdemel.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 9.

egyboszorka

2016. március 22.

Na most. Szilviakirálynő leírását lehetetlen felülmúlni, nem is kell, tökéletesen hozza azt a fílinget, amit ez a "parfüm" produkál úgy öt percig a bőrömön...Utána marad egy kis liliomillat magában ( Ő lehet a gyászoló özvegy, hogy stílszerű legyek ). Mondom, az első 5 perc tetszik, mint illatélmény, tényleg nagyon hű, az más tészta, hogy magamra nem fújnám, mert én már ehhez öreg és konzervatív vagyok, de a polgárpukkasztás tarthatna egy kicsit tovább, hamar kifullad, és a gyenge liliomillat már nem tudom
hogy kit és hogyan pukkaszt, a név meg a mai világban kevés ehhez. Nem- nem, lehet, hogy ez a " Kiszellőztették a ravatalozót " fázis. Őszintén? Magamra vállalok minden gyalázatot, nyugodtan szidjon, aki akar! Nem tudom ugyanis eldönteni, hogy ez most röhejes, avagy szánalmas- e ? Esetleg mindkettő?

Friss. Sultana kedves szavaira reflektálva, magamra applikáltam megint ezt a nemes nedűt. Az előző véleményemet annyiban módosítanám, hogy az egysíkú liliomillat előtt egy kis 80 éves öreghordóillatot érzett a férjem, aki ebben elég rutinos versenyző, van pár hordó a családi pincéjükben...
Itt is leírom, amit a megjegyzésben már leírtam, hogy akinek " átjön a feeling " az szagolgassa nyugodtan, nekem más jellegű parfümöknél jön át az a bizonyos feeling. Kinek Ravatalozó, kinek Lanvin Arpége, a sor a végtelenségig folytatható. Mindez egyéni preferencia, karakter, de legfőképpen ízlés dolga, amin vitatkozni éppenséggel lehet, de értelme nem sok van. Szerintem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 22.

Sultana

2016. március 22.

Egyboszorka! Nem lehet, hogy csak pusztán nem érzed át azt a feelinget, amit más igen...?
Az illat nagyon ütős! Az biztos, hogy nem fújnám magamra, mint parfümöt, az ilyen arra jó, hogy szagolgasd, és nem szagolgassák! Mások! TE szagolgasd, ha ilyen beállítottságú vagy (én is!), de mások nem, mert látod, kiakadnak, ahogyan magam is kiakadtam az első talikor. Rendeltem mintát, mert iszonyúan felcsigázott. Ami zavart, azt nem tudom elmagyarázni, egy nagyon intenzív "valami", ami nem akart csitulni, és ez szúrta az orromat, szó szerint ZAVART! Nem tudom melyik jegy az, de anélkül szerintem jobb lenne, mert azt én nem is tudom összekötni a temetővel, ravatallal, pedig dolgoztam a szakmában, sok illatot éreztem... A többi tényleg emlékeztet a rothadó virágok, gyertya, koporsó illatára, felfedeztem benne az őszi avart is.
Én úgy döntöttem nagy kiszerelés nem kell, a kis mintákat pedig "ha olyanom van" szagolgatom, akkor és úgy kimondottan jól jön...
Értékelésnél ezért az egy furcsa illatjegyért mínusz egy pont.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. március 22.

Értékelésnél ezért az egy furcsa illatjegyért mínusz egy pont.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum / Fragrance