Dermacol

Ár:   2130 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: bolero, az összetevőket feltöltötte: doree23, Módosítva: 2016. március 30.

Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Klinikailag tesztelt, 50%-ban pigmentet tartalmazó filmstudiókban használt erős fedésű alapozó.

SPF30-cal rendelkezik, 30g-s kiszerelésben kapható. 14 árnyalatban található meg Csehország és Szlovákia drogériáiban.

sztereotip

2021. március 10.

nagyon szeretem ezt az alapozót ,sokszor hasznâlom aknés bőrömre.hidratálásra figyelni kell mert beleül a râncokba.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 10.

tara95

2020. november 18.

Notinon böngészgetve jött szembe velem a mini változat, úgy voltam vele, hogy miért ne? A 208-as konkrétan 110%ban passzol. Első körben csak magában felcsaptam a hegekre, hibákra és a karikákra egy tömött korrektor ecsettel. Az biztos, hogy a nagyot szerintem csak annak érdemes beszerezni, aki nagyon éli a full vakolatot, már egy fél lencsényi is majdnem sok volt. A karikákat nem fedi el teljesen és itt-ott átsejlik a bőrhiba is, azonban tényleg erős a fedése, tetszik. Magában itthonra, ide-oda elugrani tökéletes, de mindenképp tesztelem majd teljes sminkben és fixálva is. A finisht illetően bőrfényű, most ősszel nagyon jó, nyáron szerintem olvadna. Updatere visszajövök.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 18.

kisbogar32

2020. október 24.

Mini kiszerelésben rendeltem meg a Notino-ról két árnyalatban. Még barátkozom vele, nekem picit beleül a pórusaimba és hamar átfénylik.
A fedése viszont tényleg nagyon erős. Mindennap biztosan nem használnám.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 24.

A fedése viszont tényleg nagyon erős. Mindennap biztosan nem használnám.

csokiseszter

2020. június 29.

Kevés kell belőle, szépen eldolgozva. Vicces, de véletlenül az egyik legsötétebb árnyalatot rendeltem meg a rossz színskála miatt (thx, notino!) de még így is brutál jó, olyan, mintha lebarnult bababőröm lenne. Zéró folt, vagy beleülés a pórusokba, ráncokba. Rendeltem is világosabbat. Ja, és dél körül egy púder igazítással egész nap bírja, 35 fokban is, színpadon, munkahelyen, sportoláskor. Csodaszer!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 29.

Brunettee

2020. június 24.

Ez az alapozó csak akkor való a hétköznapokra, ha valaki ragaszkodik a nagyon durva fedéshez. Sűrű, majdnem kezelhetetlen krém, ami a tubusból jön. Sokféle árnyalatban van, úgyhogy esélyes megtalálni mindenkinek a hozzá illőt. Meg sem próbáltam ecsettel eldolgozni, csak a nedves beauty blender jöhet szóba. Na de azzal aztán csodát lehet tenni. Brutális fedése van, ez kétségtelen, viszont ha az ember nem 2 és fél perc alatt akarja feltenni, akkor gyönyörű a végeredmény. Csak alkalmakkor használom, akkor viszont bőven tart. Napsütésben, melegben, egy jó fixáló púderrel, órákkal később is makulátlan a kép. Dolgozni kell rajta, hogy felkenés után természetes legyen az ember arca, de nem lehetetlen és megéri. Illetve tényleg csak egy kisebb borsónyi mennyiséget kell belőle nyomni, különben vagy egy tucat arcot lehet vele lealapozni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 24.

lzsoficim

2020. május 18.

Húú, de boldog vagyok, hogy csak teszter méretet vettem :D
Én korrektornak vettem, annyira dicsérte mindenki itt a fedést. Nos, tényleg erős a fedése, de ezzel együtt csúnya is.
Nagyon maszkos, látványos, képtelenség úgy felvinni, hogy észrevétlen maradjon, de fedjen. (Ecsettel esélytelen, beauty blenderrel sem az igazi, talán puszta kézzel és ujjakkal a legjobb, de úgy is hagy kívánnivalót maga után.)
A pórusokba ritka rondán beül, ha egész arcra használnám. Pár óra után pedig elkezdi ledobni a bőröm..
A Catrice korrektorát jobban szeretem sokkal, ez nekem hasznavehetetlen.

A 2 pontot azért kapja,mert tényleg erős a fedése, ahogy ígéri, csak csúnya :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 18.

Húú, de boldog vagyok, hogy csak teszter méretet vettem :D
A Catrice korrektorát jobban szeretem sokkal, ez nekem hasznavehetetlen.

A 2 pontot azért kapja,mert tényleg erős a fedése, ahogy ígéri, csak csúnya :)

bleauwsy

2020. április 29.

Huhh, hát ez az alapozó rendesen betette nekem...

nagyon erős a fedése, tényleg mindent takar (full coverage)
tökéletes színárnyalat

úgy nézek ki mint egy gésa, nem valami szépen ül a bőrömön (de lehet csak sok lett, mert az adagolása nehézkes...ha nem csavarod visssza azonnal, tovább folyik kifele a tubusból)
púder nélkül csillogó a hatása, mintha instant átfényesedtem volna alatta
a transparens Kiko púdert szereti, a sima púdert nem szereti, még rondább lesz tőle
a fixálót sem szereti... azt hittem leszedi a poros hatást, de nem tette és a tartósságán sem javított, ami érintésre amúgy is pocsék
a szaga egy borzalom!

UPDATE:
Az előttem szólókhoz hasonlóan kipróbáltam vizes beauty blenderrel és láss csodát!!!
A maximális fedését megtartotta és mindemellett kialakult a babapofi effekt is! Ráadásul matt maradt és nem ült bele a pórusokba sem. El sem hiszem hogy ugyanarról az alapozóról beszélek... A tartósságát tekintve pedig a kevesebb úgy tűnik néha több :D érintésre nem marad az ujjamon semmi. Ezért a teljesítményért már jár az 5 csillag! (bár a szaga még mindig borzalmas) :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. április 29.

Huhh, hát ez az alapozó rendesen betette nekem...

nagyon erős a fedése, tényleg mindent takar (full coverage)
tökéletes színárnyalat

púder nélkül csillogó a hatása, mintha instant átfényesedtem volna alatta
a szaga egy borzalom!

UPDATE:

Stella1993

2020. április 3.

Örültem hogy rátaláltam, de sajnos le kell pontoznom. Nem fed teljesen, a szeplőim átütnek rajta. A pórusokba beleül, eltömíti őket. Ronda látványt nyújt. Nagyon fehér a bőröm, így a 207-es árnyalatot választottam (a második legvilágosabbat), de így is világosabb mint amire szükségem lett volna. Notinoról rendeltem, szóval biztos nem fake. Nekem nem jön be. Aki bevállalja, annak muszáj makulátlan bőrrel rendelkeznie, de makulátlan bőrre meg nem szükséges ilyen erős fedésű alapozó... 2*

Update: a titok nyitja a vizes beauty blender. Ugyan a szeplőimet így sem takarja el rendesen, de legalább a pórusaimba nem ül bele és ha mértékkel használom, nem kelt maszkhatást sem. Adok plusz egy csillagot.

Update2: szárít, és annyira sok időbe telik szépen felvinni, hogy nincs hozzá kedvem, a fényvédőimet sem szereti, így csak a polcon áll.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 3.

fici

2020. január 16.

Huuuuh, nem semmi ez a cucc! Brutááális! Akinek nem jött be, úgy gondolom, ott problémák lehetnek a mennyiséggel és a felvitellel- mivel, hogyan dolgozod el, fixálod-e, stb... esetleg az arcbőre nagyon száraz/nagyon zsíros az egyénnek...

Teljes arcra fél borsónyi mennyiség bőségesen elegendő, annyira pigmentált- így k...nagyon sokáig elegendő lehet a tubus :))). Meglepően szépen el lehet dolgozni nedves beauty blenderrel, csodálatos egységes képet ad, maszkhatás nélkül, olyannyira, hogy szinte már szégyellem viselni, mert becsapásnak érzem másokkal szemben :D :D Ecsettel nem tudnám elképzelni a felvitelt... ez egy nagyon sűrű, tömör állagú krém, nem hagyományos alapozó.

Nekem spec nem fényesedett át, és nem kopott (d.e. 11 órától kb 21:00 óráig fent volt tökéletesen).
Olvastam, hogy orrfújástól egyszerre kopik, stb... Persze, ahogy púder és fixálás nélkül a legtöbb alapozó :)))

Szóval szőrszálhasogatás helyett azt ajánlom, próbáljon meg mindenki megfelelő technikával és eszközökkel nagyon KEVÉS mennyiséget eloszlatni az arcán, majd púder és fixálás. Nem problémás, normál arcbőrön csoda, szélsőséges típusokról nem tudok nyilatkozni. Nekem egyetlen problémám az arcomon a pirosság, pirosodásra való hajlam, amire ez az alapozó egy igen csudi megoldás.

Egyetlen negatívum, már ha annak lehet nevezni..., mert más terméknél is előfordul: Kissé a szemkörnyéki ráncokba beleül, de máshol nem tapasztaltam ezt (pl száj körüli ráncoknál, ,,mosolyráncnál" semmi, csak a lágyabb részeknél, mint szemhéj.
Abszolút megéri az árát, sőőőőt....:)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 16.

Abszolút megéri az árát, sőőőőt....:)

kriszticsoh

2019. december 1.

221-es árnyalatot vettem meg belőle,sajnos sötétebb lett mint szerettem volna.Tényleg szuperül fed,ha csak apró bőrhibákat szeretnél elfedni.Viszont én azért vettem meg mert videók alapján és leírás alapján hegekre,gyógyult de hiperpigmentált sebekre is ajánlják, illetve elvileg tetoválást is eltüntet szóval gondoltam hogy az én kb 22 cm-es lilás pirosas égési sérülésemmel is elbír majd az alapozó.Sajnos nem így volt,továbbra is tisztán látható volt a combomon.Nem tudom egyenlőre eldönteni hogy a szín is közrejátszott e abban hogy nem tudta eltakarni,vagy ténylegesen ezt a sebet már nem tudja(bár egy videóban jóval sötétebb pigmentációt tüntettek el vele).Ha újra veszem a színemben,remélhetőleg jobbra updatelem!:)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. december 1.

Emolliensek: Paraffinum Liquidum/Mineral Oil, Petrolatum, Glyceryl Stearate, Silica Silylate
Emulgeálószerek: Glyceryl Stearate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance