Dermedic

Ár:   3500 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   patikák, online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Kajmi, Módosítva: 2022. augusztus 15.

Lelőhely:   patikák, online
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A Cicatopy Nyugtató hidratáló krém Omega 3, Omega 6 és Omega 9 telítetlen zsírsavakban gazdag lenmagolajat tartalmaz, mely megnyugtatja az ekcéma tüneteit (viszketés, szárazság, érdesség, feszülő érzet, irritáció, a bőr mikrosérülései). Felgyorsítja a regenerációt és javítja a bőr mikrobiomját. A Squalan és a Sensiva S.C.50 együttese megkönnyíti és felgyorsítja a további aktív hatóanyagok felszívódását a bőrbe és csökkenti a vízveszteséget. A sheavaj a bőr hosszan tartó táplálását és hidratációját biztosítja, továbbá védőgátat képez, mely helyreállítja és erősíti a bőr természetes hidrolipid köpenyét. A krém nem irritálja vagy érzékenyíti a bőrt. A Linum Emolient Nyugtató hidratáló krém könnyen felszívódik és nem hagy filmréteget a bőrön.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Cs.Jenni

2024. május 28.

A hideg, szeles idő miatt nagyon száraz, hámló, húzódó lett a bőröm, emiatt próbáltam ki a terméket. Első pár alkalom után azonnal enyhítette a főbb problémákat. Több heti használat után pedig sokkal jobb állapotú lett a bőröm. Könnyen beszívódik, keveset is elég használni belőle, illatmentes, nem hagy zsíros/ragacsos érzetet a bőrön. Nekem ősztől tavaszig tökéletes választás, biztosan használni fogom a jövőben is.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. május 28.

jajanna

2024. február 7.

Körülbelül két hónapja használom ezt az arckrémet. Kombinált bőröm van, ami a T-zónában zsíros, az orcákon pedig száraz. A Cicatopy arckrém nagyon jól kezeli és ápolja a száraz területeket. Viszont a zsírosabb részeken előfordult a pattanások megjelenése. Ebből kiindulva a melegebb hónapokban valószínűleg túl sok lesz az én bőrömnek ez az arckrém, de a jelenlegi hűvös időben nagyon szuper. A kiszerelése is megfelelő, hiszen csak most, két hónap után kezdem észrevenni, hogy hamarosan el fog fogyni. Hidegebb hónapokra mindenképp újra be kell majd szereznem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 7.

idonthaveaname

2023. december 2.

Ez az "extrább" hidratálóm téli időszakban, de nem használom mindennap. Sajnos azonban nem adok neki max csillagot, mert egyrészt nem teljesen szívódik be, másrészt a bőröm nem érzékeny, kivéve az orrcimpáimat és körülötte, no amikor szárazabb, érzékenyebb a bőröm, bizony ott csípi. Nem ezt várnám egy cicakrémtől.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 2.

Blueka

2023. november 22.

Akkor használom ha ekcéma jött ki a szemem alatt és a szemhéjamon.
A bőröm érzékeny, gyakran kipirosodik, ezért választottam ezt a terméket.
A csomagolás nagyon megnyerő, nem kell belenyúlni, ami egy nagy pluszpont. Folyós krémre kell számítani.
Az illata enyhe.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. november 22.

Akkor használom ha ekcéma jött ki a szemem alatt és a szemhéjamon.
A bőröm érzékeny, gyakran kipirosodik, ezért választottam ezt a terméket.
Az illata enyhe.

zsuzsafabri

2023. október 20.

35 évig megúsztam bőprobléma nélkül, de tavasszal ekcéma jött ki a szemem alatt, és nem akart elmúlni a pirosság és a hámlás sem. Kétségbeesésemre egy gyógyszertáros ajánlott pár arckrémet, amikből random ezt vàlasztottam, ès… nos, már fél éve ugyanezt használom reggel-este. Az ekcémás bőrhàmlàs nekem már az első pàr hétben szinte nullára minimalizálódott, a pirosság -és minden tünet- kb egy hónap alatt teljesen elmúlt. Persze a nyári meleg is biztosan közrejátszott, ezért is vártam az őszi hidegekig a véleményezéssel… de nem, semmi bőrprobléma nem tért vissza. Nagyon meg vagyok vele elégedve ezzel a krémmel mindemellett úgy is, mint általános arckrém, kényelmes könnyed volt nyáron, és jól beválik a hidegben is. Szuper az állaga. Kevés is könnyen eloszlik a bőrön, ezért jó sokáig bírja egy kis tubussal. Nem fogom egyhamar leváltani!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. október 20.

Bettina13

2023. október 10.

Pár hónapja használom, nagyon bevált java részt pikkelyesre száradó bőrömnél. Kis időre abbahagytam, akkor azonnal visszajött a problémám, szóval azt hiszem, megtaláltam a Szent Grált, ami függőséget okoz :) gyorsan beszívódik és kellemes érzetet hagy, plusz nem lesz diszkógömb a fejem, ami ilyen típusú krémeknél nem gyakori. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. október 10.

DSzZsuzsi

2023. október 10.

Pár hónapja használom a krémet. Nagyon sok arckrémet próbáltam a nagyon problémás bőrömre, mely piros, száraz, gyulladásra hajlamos és elég pattanásos. Ez nagyon sokat segített, hamar lenyugtatta a bőrömet, elég volt belőle egy kevés is. Nagyon hamar beszívódik, nem lesz csillogós a bőröm tőle, nem hagy ragacsos érzést és nagyon kellemes illata van. Nagyon szeretem ezt a terméket! Mindenkinek ajánlom, akinek érzékeny, pirosodásra hajlamos, hámló és dehidratált a bőre.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. október 10.

rita1025

2023. június 8.

1 hónapja használom ezt a krémet. A bőröm a szájkörüli részén száraz, gyulladásra és allergiára hajlamos, néha hámlik is, a többi terület normál, vízhiányos. A krém könnyed, de annál tartalmasabb. Úgy vettem észre, hogy amég hűvösebb volt az idő, kellett mellé olajos szérum is (ezt a krémbe csepegtetve vagy a krém felé használtam). A krém alatt mindig használok vízes arcszérumot. Amikor bejött a melegebb idő már nem kellett mellé az olajos szérum, így szerintem nyárra is egy szuper választás, akár esti rutinba is. Adott a bőrömnek egy egészséges fényt, gyorsan beszívódik, nem hagy ragacsos érzést, a tetejére rakott fényvédővel szépen együttműködik. A szájkörüli részen kordában tartotta a pirosságot és hámlást is, ezen a területen az egyéni érzékenységem miatt vastagabban kentem a krémet. Nincs illata, nem okozott pattanást és allergiás reakciót, kicsi mennyiség is elég belőle, mert jól terül. A szérummal együtt hosszútávon hidratálltá tette a bőrömet.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. június 8.

Mesike76

2023. május 20.

Az elmúlt fél évben, valami, - gyanítom étel - olyan erős allergiás reakciót váltott ki a bőrömön és lobbantotta be az enyhe rozaceámat az arcomon, hogy a bőrgyógyász sem tudta mi okozhatta. A felírt hidratáló semmit nem ért, az arcom belülről égett, a könyökhajlatomban, a csuklóm környékén apró ekcémás pöttyök jelentek meg. A mellkasomon, hátamon szúnyogcsípésre hasonlító kiütések jöttek ki, ami a víztől még jobban belobbant.
Nagyon el voltam keseredve. Az elején LRP cica krémet, tusfürdő stb. használtam, de kerestem egy árban kedvezőbb alternatívát.
Így találtam meg a Dermedic márkát és ezt a krémet. Bevált. Szereti a bőröm. Az állaga lágy és nem kell sok belőle. Napi egyszer használom, és pár nap után már látható volt a javulás. Biztosan újra veszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. május 20.

szandi981012

2023. május 9.

Nagyon szuper krém . Száraz ekcémára hajlamos a bőröm , a Cicatopy szépen helyre hozta . A termékből nagyon kevés mennyiség kell és sokáig elég . 4 hete használom , ugyan a pattanásaim felerősödtek tőle de szépen leviszi a gyullásokat is pár nap után .

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. május 9.

Antioxidánsok: Linum Usitatissimum (Flax) Seed Oil
Hidratálók: Glycerin, Methylpropanediol, Dimethiconol

A shea fából (karité fából) nyert Butyrosperum Parkii Butter vagy Shea Butter (shea vaj) kivonat. Lásd: Butyrospermum Parkii (Shea Butter)

Szintetikus összetevő, amely oldószerként működik. Segíti az aktív hatóanyagok (pl. szalicilsav) felszívódását. A Methylpropanediol hidratáló tulajdonságokkal is rendelkezik, ráadásul ragacsos utóérzet hagyása nélkül. Nagyon jó antimikrobiális tulajdonságokkal is rendelkezik, ezért tartósítószer-keverékek részeként is használják, mivel elősegíti a tartósítószerek hatékonyságának növelését, ezért azokból kisebb mennyiségre van szükség.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Keményítőféle, melyet csomósodás elleni (anticaking) és sűrűség szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. A truthinageing szerint az összetevő képes növelini a fényvédők faktorszámáti (mindössze 5% Aluminum Starch Octenylsuccinate 40%-al növelheti a Titanium Dioxide fényvédő képességét.) A CIR (Cosmetic Ingredient Review) szerint az összetevő használata bizonyos mennyiségi és minőségi előírásokat betartva biztonságos a kozmetikumokban.

Squalane eo 1 0

A squalene ún. hidrogenizált formája. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban. Minden bőrtípus számára hasznos összetevő, aknés bőrre is használható, mi több, az Incidecoder leírása szerint gombás eredetű bőrproblémák, például seborrhea vagy gomba okozta pattanások esetén is jótékony hatással van a bőrre.