Diptyque Paris

Ár:   28 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: médea, Módosítva: 2012. március 23.

Ár:   28 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Egy tengerparti ház Indokínában, ahova a tengeri szél finom tubarózsa illatot hoz a kertből.

Illatjegyek: tubarózsa, török rózsa, írisz, zöldes jegyek, mósusz.

Diptyque Paris Do Son edt 30 ml
Ár: 20000 Ft + foxpost/packeta , Eladó: Torpece
Állapot: Hiánytalan teszter , Helyszín: --, fizetés: Csak foxpost vagy packeta
Diptyque Paris Do Son EDT 5 ml fújós
Ár: 2.800,- Ft + postaktg./Foxpost , Eladó: Zsuzsu11
Állapot: frissen átfújva, Helyszín: --, fizetés: postázás előtt banki átutalás

karasze

2024. május 1.

Évekig előszerettel használtam a Gucci Bloom Nettare di Fiori flankerét. Nekem nagyon hasonlítanak: míg a Gucci krémesebb, bujább, addig a Do Son levegősebb, könnyedebb, talán egy kicsit letisztultabb.
Mindkettő nagyon fehér virágos, nekem felpörgető 'jókedv' illat elegáns kivitelben.
Úgy látszik, hogy nekem a vetiver az, ami relaxál, kikapcsol, a tubarózsa pedig feldob, energetizál.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. május 1.

Anett0721

2024. január 22.

A Diptyque illatai állati különlegesek, bár nem mindegyik általam próbált darab tetszik magamon, de a Do son igen, pedig a "csak virágos" illatok abszolút nem szoktak működni rajtam. Azonban ő olyan tisztán, mégis édesen virágos, hogy abszolút nem válik légfrissítő spray illattá, aminek nagyon örülök.
Az egész márka olyan tiszta valahogy, olyan csendes, természetes, de van bennük kifinomultság és érződik, hogy valódi munka van mögöttük, nem csak "hm, dobjunk az üvegbe minden divatos cuccot és legyen jó menő üvege".
Nagyon szeretem a hangulatát ennek a parfümnek, mély és mégis arisztokratikusan tiszta, tudom társítani egy Agatha Christie történet elegáns hölgyéhez, de egy mai modern nőhöz is - egyéniség, stílus.
(Érdemes a márka Philosykos illatát is megpróbálni, az is fantasztikusan egyedi! Teljesen más, roppanósan zöld, de ugyanilyen különleges)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. január 22.

claudia.nyilas

2023. október 25.

Keresem a Delina exclusif mellé a méltó váltó társát. Többször magamra fújtam, tesztelem egy ideje, rajtam extrém tartós végre ez az illat, de valami pluszt hiányolok belőle. Nem rossz, de nekem kicsit mintha valami masculin előbújna belőle. Ha nem találok olyat ami jobban elvarázsol, akkor mellette fogok dönteni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. október 25.

ttrr94

2023. szeptember 29.

Nekem erről az illatról a "Scent of green papaya" illetve a "Lover (1992)" film jut eszemben. Mesés a háttérsztorija.
Viszont, rajtam sajnos keresűen szárad, illetve nem túl tartós. Ezért csak 4*.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. szeptember 29.

Viszont, rajtam sajnos keresűen szárad, illetve nem túl tartós. Ezért csak 4*.

rbagmlak

Bőrprobléma: Egyenetlen borfelszín
2022. június 16.

A kevésbé virágos illatokat kedvelem, a tömény rózsakerttől kiver a víz - ez az illet pedig kellemesen elüldögél a friss és virágos kategóriák között. Kellemes viselet azoknak akik nem akarnak leölni mindenkit maguk körül, hanem a háttérben illatozni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen borfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. június 16.

Tarzicia

2020. április 20.

Idült rózsa- és tubarózsamániám vezetett el hozzá. Olyan tubarózsás parfümöt kerestem, amelyik nem veszi túl komolyan magát, nem túl virágos, nem túl nehéz, hanem kicsit friss.
Az EDP-t eleve kizártam, gondoltam az EDT lesz a nyerő. Az enyhén zöld bevezető után tényleg nem egy szokásos tubarózsa alakul ki, natúr és légies, az irányt eltaláltam, mégsem tetszik igazán. Ugyanis ez tipikusan az az illat, ami teljesen mást mutat kis minta alapján, csuklóról szagolgatva, mint üvegéből fújva, normál használatkor. Közelről illatjegyek egész tárházát fedeztem fel benne, középtájt valahol még orgona is előjött, pedig az nincs is benne. Éles bevetéskor viszont már csak az illat "csontvázát" éreztem, az apró részleteket nem, olyan volt, mint egy szál virág szóló előadása. Ez nem is lenne baj, de ennyire azért nem vagyok virágos alkat. Hosszú távon engem fáraszt ez a fajta színtiszta, erős, egysíkú virágillat, amit még igazán tubarózsának se mondanék, ez inkább gardénia. Nekem hiányzik belőle egy pici hagyományos értelemben vett "parfümös" jelleg, valami lágyság, nem tudok jobb szót rá, nincs kipárnázva, lekerekítve. Csontváz. Ráadásul nem tudok megszabadulni attól a gondolattól, hogy egy az egyben olyan, mint a Zara Home Pure Gardenia légfrissítője, ami kellemes, de azért nem fújnám magamra.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. április 20.

stylo

2019. január 19.

Párszor már éreztem ezt az illatot másokon és nagyon tetszett, ezért beszereztem egy mintát. Magamon nem tudom elviselni, le is mostam. Különben klassz illat, de nem rajtam, nem illik hozzam. Ha megérzem valakin, mindig az jut eszembe, mikor a nyári kánikulában valahonnan egy kósza kis fuvallat megérint. Rajtam a megcsömörlésig beédesedik sajnos, és kiérzek valami kínos, illetlen szagot is, amit nem tudnék nevén nevezni, csak azt tudom, hogy nem akarom magamon érezni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. január 19.

daliah

2017. október 11.

karakteres, de nem tolakodó fehérvirág illat

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 11.

karakteres, de nem tolakodó fehérvirág illat

sky

2017. szeptember 10.

Rafinált kis darab a szentem. Ritka olyan szempontból, hogy tényegesen állandóan változó parfüm, nem egy kifújtam, 10 perc után "úgy maradt", darab. Pedig nehezen hittem volna, hogy minden összetevő ennyire érezhető benne külön-külön is és élethűen. Az elején roppanós, friss, picurkát borsos (amit annyira nem szeretek... de itt pont annyi, hogy érdekessé válik és nem zavaróvá), zöld jegyekkel indít rajtam, majd leszáradással kezdi nyitányát egy erős tearózsás illat. 15-20 perc múlva előbújik a tubarózsa, és édesedik, fűszeresedik, követeli a figyelmet. Eső utáni tearózsa-illat és este, frissen kinyílt tubarózsa harcol, hol egyik, hol másik -kerülve fölénybe. Majd lassan előbújik egy sós tengeri illat, a tubarózsa győz, a pézsma fűszeres, meleg, édes illata beköszön, kíséri eme kettőt, és krémes, lágy fehérvirág illatban teljesedik ki, amiben ott az óceán és picit a fülledt monszun egy esti virágoskertben. Lassan púderesebbé válik, édessége mélyül, de sosem émelyítővé. A három "végillat" végig együtt balanszíroz, fantasztikus kompozíció. Szerintem ez egy nászút illat. :))))). Erotikus, édes, szexuális, mégis képes friss maradni. Mivel tartóssága rajtam közepes (hüpp) 3-4 óra után teljesen elillan, illetve egy óra után bőrközelivé válik, sillage-a 3 méteren belüli marad szerintem. Vettem egy nagyobbat.:)) Önindoklás: Főleg most őszre, télre milyen szuper lesz, ahol kell az a plusz édesség, melegség már, de nem fulladnék bele egy tömjénes, aoud-os, dohányos, kakaós, vattacukros. etc illatba.) Muszáj volt... Imádandonátor. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 10.

Moringa

2017. április 19.

Nagyon tetszett az elején aztán valahogy elidegenedtem tőle...Hiányzott belőle a melegség, mélység. Ha valaki csak ritkán használja talán megmarad a kezdeti varázs. Egyébként a gejl designer parfümöknél klasszisokkal jobb és kifinomultabb!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 19.

Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Linalool, Eugenol, Butylphenyl Methylpropional, Isoeugenol, Citronellol, Benzyl Benzoate, Geraniol, Benzyl Alcohol, Farnesol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet édes, virágos illata miatt illatanyagként használnak a kozmetikumokban. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.