Dorka Szappan

Ár:   1100 Ft   Kategória:   Szappanok
Kiszerelés:   100 g   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Tamaska, Módosítva: 2018. április 3.

Kategória:   Szappanok
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Vegyszer- és színezékmentes, természetes szappan magas kakaóvaj tartalommal.

A szappan készítésénél különösen odafigyeltek az összetevők kiválasztására, mivel elsősorban atópiás dermatitiszben szenvedő kisgyermekeknek és száraz irritált bőrű felnőtteknek alkották meg. Egyáltalán nincs benne illóolaj, így még az esélyt sem adjuk meg az allergiás reakciók fellobbanásának.

Harapnivaló étcsoki illattal rendelkezik.

kisko

2018. szeptember 18.

Nem vagyok megrögzötten a natúr vonalon, főleg eddigi rossz tapasztalatok miatt. Mégis nem tűnik jónak az irány, hogy 7 milliard ember kidob havonta egy műanyag flakont, a kétes tartalmát pedig a vizekbe önti, ezért a természetes helyi szappanok közt keresgélek. Dorka szappan jött és nyert! Kellett egy kis idő az elején, néha úgy éreztem szárít de kb egy hónap után egyértelmű, hogy szereti a bőröm, lehet kellett az átállás. Illata nincs sok, habzása sem erős (kis organza zsákkal lehet előcsalni, de jobban bevált ha magát a szappant hasznalom), nem málik. Annyi rosszat olvasni, hogy a savkopenyt a magas ph szappanok megbontják, de nekem nincs rossz tapasztalatom. Várom, hogy a többi terméket is kipróbáljam, úgy örülök, hogy rátaláltam!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 18.

Emulgeálószerek: Sodium Olivate, Sodium Palmate, Sodium Cocoate
Tisztítószerek: Sodium Olivate, Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Sodium Cocoa Butterate

Kakaópor.   A kakaó  a mai Mexikó területéről származik. A Dél-Amerikában őshonos trópusi fa termése tartalmazza a kakaóbabot, melyből a bennszülöttek varázslatosnak tartott italt készítettek A kakaóvajnak, illetve a porosított formájának, a kakaópornak a kozmetikai iparban is nagy a jelentőssége, mert remekül serkenti a bőrsejtek növekedését, illetve elősegíti a bőr vízháztartásának szabályozását. Lásd még kakaóvaj.