Dr. Chen Patika

Ár:   1700 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: tilbog, az összetevőket feltöltötte: barack.edi, Módosítva: 2011. november 26.

Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online
Kategória:   Samponok

Hatóanyagai révén hozzájárul a vérkeringés erősítéséhez, ezáltal segíti a haj és a hajas fejbőr regenerálódását, valamint a haj növekedését. E-vitamin tartalmának köszönhetően ragyogóvá és fényessé varázsolja a hajat, PP-vitamin tartalma révén erősíti a hajszálakat. B5-vitamin tartalma táplálja a hajat a hajtövektől egészen a hajvégekig. Ginseng, fenyőolaj és gyömbér kivonattal.

Dephi

2019. szeptember 21.

1,5 éve használom ezt a sampont. Régen gyakran váltottam, egyik sem vált be igazán. Naponta mostam hajat, annyira zsírosodott. Ezzel a samponnal 3-4 napot kibír, nem viszket a fejbőröm és szép fényes lett.
Elég nagy kiszerelés, sokáig elég és nagyon jól habzik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 21.

Elég nagy kiszerelés, sokáig elég és nagyon jól habzik.

cserepeskaktusz

2019. szeptember 9.

nem egy csodaszer de szinte a legjobb amit eddig próbáltam. kellemes az illata, nőnek a babahajak de a hajhullás maradt sajnos. különös, hogy mások a zsírosodásra panaszkodnak, nekem nagyon gyorsan zsírosodik a kevés vékonyszálú hajam de ezzel a samponnal egész jól bírja. inkább szárítja, mint zsírosítja, de így jár aki nem veszi meg a kondícionálót.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 9.

Monicapandaa

2019. május 30.

Kipróbáltam de nekem semmit sem csinált a hajammal. Illata jó, ahogy az összetevői is de számomra csak egy átlagos sampon.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 30.

bogcsii

2018. december 27.

Szép összetevők de hiába mert zsiros lesz 2nap múlva a hajam:/

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. december 27.

Szép összetevők de hiába mert zsiros lesz 2nap múlva a hajam:/

Riku

2018. december 13.

Évek óta használtam, tökéletes volt, abszolút 5 csillagot adtam volna, de... az utóbbi időben észre vettem hogy egy kicsit más lett az illata is, azóta hamarabb zsírosodott tőle a hajam, de még mindig szerettem. A nemrég vett utolsó flakonnál viszont annyira zsírosodott, mintha meg se mostam volna. Nagyon sajnálom mert eddig ez volt a kedvencem, de többet nem fogom használni. Legfeljebb akkor, ha bejelentik, hogy visszatérnek az eredeti összetevőkhöz. :(

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 13.

Horvathangelika1

Korcsoport: < 18
2018. december 13.

Nem tudom hány csillagot adjak..
Még a flakon fele sem fogyott el,kicsit több mint a negyede. Már kb. 1hónapja biztos használom.
Nőtt a hajam! 2-3centit biztosan. Eddig a vállamtól előre hullott,most bőven váll alá ér,kb a hónaljam kezdetéig. Nyilván,alapból is nő az ember lányának a haja, de ez segített valamennyit.
A hajam irtó puha&selymes lett! Mosás utáni 1. Napban pedig szép a tartása is!
De 1hónap használat után,kissé a hajvégeimet szárította. Mondjuk,lehet,hogy a ludas a balzsamom,vagy a hajolajom.
Fényes is lett a hajam, a fejbőröm pedig nem korpás!!!!ez a legnagyobb érdem, hogy nem korpás. Nekem mindentől korpás.
Picit zsírosítja a hajam.
Az első használatokkor naggyon hullott a hajam. Eszméletlenül,annyi haj maradt 1mosásnál a lefolyóban,mint máskor 2-3hónap alatt. De már annyira nem szed ki sok hajamat.
Az illata tetszik :)
Ahogy használom: 3-4-5percet rajta hagyom,masszírozgatom,majd leöblítem.
Mivel kicsit tisztábbnak akarom érezni a hajam, vettem egy baleás filléres sampont,hogy felváltva használjam azzal. Szerintem 3csillag.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2018. december 13.

Nem tudom hány csillagot adjak..
A hajam irtó puha&selymes lett! Mosás utáni 1. Napban pedig szép a tartása is!
Picit zsírosítja a hajam.
Az illata tetszik :)
Ahogy használom: 3-4-5percet rajta hagyom,masszírozgatom,majd leöblítem.

dio14

2018. október 19.

Tavaly ősszel próbáltam ki először a balzsamjával, és csodát tettek a hajammal. Fényes, puha, illatos lett, kevésbé zsírosodott, sőt a hajhullásom is alábhagyott. A következő flakon már más volt, nem éreztem a fenyő illatot, és a hatása se olyan volt, mint előtte. Írtam a dr. Chennek, hogy mi történt a samponnal, ők azt válaszolták, hogy más anyaggal vonják ki a fenyőolajat az alkohol helyett. Ami jó is lenne, de mégsem az , mert a sampon teljesen más lett. Nagyon nagy csalódás, pedig azt hittem, hogy megtaláltam végre a tökéletest:(
Az értékelést a mostani formulára adom, a régi egyértelműen 5 csillag lenne.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 19.

Az értékelést a mostani formulára adom, a régi egyértelműen 5 csillag lenne.

asztromélia

2018. október 16.

Update4: valamit valtozattak rajta, mar nem jo. Regebben durvan fenyo illata volt, mostmar amolyan tipikus sampon szag. Viszekt tole a fejem es nagyon hamar zsirosodik a hajam utana.

update 3: Augusztus vége óta az egyetlen sampon amit használtam. Sajnos április óta a hajam megint hullik, de hozzátenném hogy kismama vagyok. Csillagot nem vonok le ezért.

Update 2: Január eleje van, augusztus vége óta használom heti 2 szer, másfél flakonnal fogyott eddig el, kb. 5 cenitisek az új hajszálaim. :) Mivel váll alá érő hajam van nagyon viccesen festek, ahogy ezek a szálak kandikálnak mindenfelé, de nem érdekel. :D Plusz infó: a zsírosodás visszaszorítására nem vált be (igaz nem is ezt volt a cél, hanem hogy maradjon hajam :D ), de legalább van mit mosni. :D
Rossmannban és Müllerben beszerezhető, DM-ben szerintem nem árulják.

Update: Másfél hónapnyi (heti 2) használat után a hajam határozottan dúsul vissza.

Többféle (többek közt a Bánfi) hajhullásra/erősítésre ajánlott sampon elhasználása után ez az első ami végre használ. Egyre kevesebb a hajam a lefolyóban, a fésűben és a porszívó tartályában. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 16.

Rossmannban és Müllerben beszerezhető, DM-ben szerintem nem árulják.

Yalana

2018. október 16.

Kedvenc samponom, több mint 1 éve csak ezt használom, nem fogom leváltani.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. október 16.

Kedvenc samponom, több mint 1 éve csak ezt használom, nem fogom leváltani.

Timinimoook

2018. október 12.

Nem csinált a világon semmit a hajammal....

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 12.

Nem csinált a világon semmit a hajammal....

Antioxidánsok: Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Zingiber Officinale (Ginger) Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil
Hidratálók: Propylene Glycol, PEG-40
Vitaminok: Niacin, Panthenol, Tocopherol

Gyömbér kivonat. A CosIng hivatalos besorolása szerint bőrkondícionáló összetevő. Paula Begoun szerint a gyömbér kivonatnak szájon át bevéve és a bőrön alkalmazva egyaránt gyulladáscsökkentő és rák ellenes hatása is van (viszont a gyömbér olaj problémás). Bisaboloolal együtt használva a két hatóanyag erősíti egymás gyulladáscsökkentő hatását (forrás).

A niacin B3-vitamin egyik formája, mely a niacinamidehez hasonló tulajdonságokkal bír. Többféle szempontból is kiváló hatással van a bőrre: egyrészt remek hidratálószer, másrészt pedig hatásos pigmentfoltok ellen is. Ezenkívül ígéretes öregedés elleni hatóanyag, amely serkenti a kollagéntermelést, és hatásos sejtkommunikáló összetevő (bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre bíztató összetevő). Pattanások kezelésében is több antibiotikummal felveszi a versenyt.