Dr. Hauschka

Ár:   6000 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   patikák, bioboltok, online   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Wellbe-n 6600 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: miraclum, Módosítva: 2012. május 11.

Lelőhely:   patikák, bioboltok, online
Kategória:   Egyéb
Vedd meg online: Wellbe, 6600 Ft

Arcszaunához, gőzöléshez alkalmazható. Súlyos gyulladások esetén a kitisztítás után, vagy férfiaknak a borotválkozásnál keletkezett kis sérülésekre hígítás nélkül, helyi fertőtlenítésre is használható.

Ár: 6600 Ft , Eladó: Wellbe

hajasbaba

2014. augusztus 6.

A tisztító maszk előtt ezzel gőzöltem az arcom. Fél liter forrásban lévő vízhez egy kanál koncentrátumot kevertem. Igaziból nem vettem észre semmit sem, pont ugyanolyan volt, mint amikor csak sima vízzel gőzöltem az arcom. Mivel drága és nem használt, de nem is ártott, így legyen egy 2-as.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. augusztus 6.

Alkoholok: Alcohol

A százszorszép virágának a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőr kondícionáló hatású összetevő. Paula Begoun szerint viszont eddig még semmilyen tudományos kutatás nem utalt arra, hogy hasznos lenne a bőrnek.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Kerti sarkantyúka kivonata. A CosIng hivatalos besorolása szerint fertőtlenítő hatású, tonizáló, bőrkondícionáló összetevő. A Wikipédia szerint főleg fertőtlenítőként és antibiotikumként használják, magjait biokrémbe sajtolják.

nagylevelű csodamogyoró leveleiből és kérgéből kivont összetevő. A különböző részek eltérő mennyiségű biológiailag aktív összetevőt (tannint, katechint és galluszsavat) tartalmaznak. Tonikokban gyakran használt szövetösszehúzó. Összehúzó, nyugtató, antioxidáns és antibakteriális hatása is van. Ugyanakkor viszont Paula Begoun szerint a csodamogyoró-kivonatba az előállításakor 14-15%-nyi alkoholt (ethanol) tehetnek, ami viszont szárító, irritáló hatással lehet a bőrre, ahogy az összetevő magas tannin tartalma is, ezért érdemesebb inkább kerülni az összetevőt, ha valakinek gyulladt, pattanásos, irritált bőre van, rosaceával küzd vagy kipirosodásra hajlamos az arca.