Dr. Hauschka

Ár:   4000 Ft   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Lelőhely:   patikák, bioboltok, online   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Wellbe-n 4400 Ft-ért megnézem

A krémet feltöltötte: anonymous, az összetevőket feltöltötte: monni, Módosítva: 2011. szeptember 28.

Lelőhely:   patikák, bioboltok, online
Kategória:   Lemosók, Tonikok
Vedd meg online: Wellbe, 4400 Ft

A krém alapos mélytisztítást végez, ugyanakkor a bőr természetes savköpenyét (védőburkát) nem károsítja,és biztosítja a bőr egészséges víztartalmának fenntartását.

Kiszerelés: 50 ml

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

monni

2011. szeptember 27.

Finom lett tőle a bőröm és valamennyire össze is húzta a pórusokat, azonban sokkal tisztább nem lett tőle.Pattanások ugyanúgy megjelentek, úgyhogy nekem csalódás volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. szeptember 27.

natasa

2011. szeptember 12.

Ezek szerint nem csak én fürödtem be vele. Először nekem is tetszett, nekem látványos volt a hatás, szép friss arcbőr. Bár valóban nem éreztem én sem a tisztító hatását.
Hosszú távon kifejezetten szárított, és az én arcbőrömet a Hauschka alapból nyúzottá tette. Egyedül a speciál tonik volt jó, meg a birskrém sem volt rossz. De ez a mélytisztító....
Eleve nem értem a Hauschka-filzófiával hogy jön össze. Éjszakára ugye ők semmilyen krémet stb. nem javasolnak, hogy a bőr szabadon lélegezhessen. De ez a mélytisztító nekem is hagyott egy réteget az arcomon, így hogy lélegzett szabadon a bőr? Ráadásul helyenként nem csak szárazabb, de vastagabb, keményebb is lett a bőr. (De lehet, hogy nincs összefüggés, a használat után ezt vettem észre.)
Továbbá nem világos ez a belenyomogatós ápolás sem. Nem dörzsölni kell, hanem belenyomogatni a bőrbe, majd leöblíteni. Nem tudom, mennyire alapos így a tisztítás. Mondom, nekem nem volt meg a tiszta arcbőr érzés. Sőt, idővel mintha több lett volna a kis mitesszer, patti-féle. Kisebb kis bőrhibák jöttek elő.
Az illata elmegy, de az ára....na az borsos. Nekem nem jött be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2011. szeptember 12.

Az illata elmegy, de az ára....na az borsos. Nekem nem jött be.

Nimrod

2011. szeptember 12.

Először tetszett...bár zavart, hogy nem érzem tisztának az arcom, mert hagy egy réteget rajta. Pár napig szép volt a bőröm, aztán sorra jöttek a problémák. Nagyon kiszárította a bőröm felszínét, gondolom az alkohol, amiről a nagy hauschka pártiak azt mondják, h nem, az nem csinál gondot, mert az nincs hozzáadva, csak kivonatokhoz használják blabla....de mégis az összetevőknél elől helyezkedik el. Aztán olyan csalánkiütésszerű valami jött ki rajtam, ami olyan volt, hogy ha ideges voltam, vagy melegem volt akkor elkezdett viszketni az arcom és tiszta piros foltos lettem. Aztán jöttek az apró kis pattanások. Azt ajánlották, h ilyenkor nem szabad abbahagyni, mert ez a "tisztulás" a sok méreganyagtól. NA persze.....én majdnem fél évig használtam és nem hogy jobb lett volna, egyre rosszabb lett. Nem mindenkinek a bőre bírja az erős illóolajakat és tömény olajos krémeket.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2011. szeptember 12.

Gyulladáscsökkentők: Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract

Nyúlszapuka vagy réti nyúlhere kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrkondícionáló, a CosDNA szerint pedig gyulladáscsökkentő, szövetösszehúzó összetevő. A Dr. Hauschka honlapja szerint a nyúlszapuka kivonat méregtelenít, csökkenti a duzzanatokat és segíti a sebgyógyulást. Normalizálja a zsíros, száraz és irritált bőrt is.

Az egyik legszélesebb körben használt gyógynövénynek, az ún. német kamilla vagy matricaria virágának a kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning) és maszkoló (nemkívánt illat, íz semlegesítése) összetevő. A kozmetikai cégek elsősorban a gyulladáscsökkentő tulajdonságai miatt használják. Ezen felül a kamilla antioxidáns hatással is rendelkezik.

nagylevelű csodamogyoró leveleiből és kérgéből kivont összetevő. A különböző részek eltérő mennyiségű biológiailag aktív összetevőt (tannint, katechint és galluszsavat) tartalmaznak. Tonikokban gyakran használt szövetösszehúzó. Összehúzó, nyugtató, antioxidáns és antibakteriális hatása is van. Ugyanakkor viszont Paula Begoun szerint a csodamogyoró-kivonatba az előállításakor 14-15%-nyi alkoholt (ethanol) tehetnek, ami viszont szárító, irritáló hatással lehet a bőrre, ahogy az összetevő magas tannin tartalma is, ezért érdemesebb inkább kerülni az összetevőt, ha valakinek gyulladt, pattanásos, irritált bőre van, rosaceával küzd vagy kipirosodásra hajlamos az arca.