dr. Organic

Ár:   2890 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   265 ml   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   Müller, bioboltok, online   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Szepsegtrend.hu-n 2 890 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szendi, Módosítva: 2012. február 8.

Lelőhely:   Müller, bioboltok, online
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Zsíros
Vedd meg online: Szepsegtrend.hu, 2 890 Ft

Bio teafa olajjal és aloe verával készült hatékony regeneráló sampon. Gyengéden tisztítja és revitalizálja a fejbőrt és a hajat, miközben frissít és hidratál is.

Alkalmas a normál és a zsíros fejbőr és haj kezelésére. Antiszeptikus és gombaölő hatásával javítja a kiegyensúlyozza a korpás fejbőr állapotát.

Ár: 2 890 Ft , Eladó: Szepsegtrend.hu
Személyesen: VI. Podmaniczky u. 11 Futárral: 990 Ft

ivor

2020. november 2.

Nagy reményekkel vettem meg, hogy ez majd hátha kitolja egy nappal a hajmosást, nos, nem így történt. Nem lett tőle kevésbé zsíros a hajam, viszont neki köszönhetően immáron a vége is jól kiszáradt:) Folytatom a kísérletezést másokkal.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. november 2.

Annamari83

2020. szeptember 30.

Sokféle sampont kipróbáltam már, pedig nem nagyon szeretem váltogatni a termékeket, ha nem muszáj. Az agyonreklámozottakat már tizenöt éve kikukáztam, viszketek tőlük folyamatosan (meg mindentől, amiben túl sok az SLS). Pedig egy kis üvegben mindig higítom, és úgy viszem fel a sampont. A korábbi biosamponok, azon túl, hogy drágák voltak és nem habzottak rendesen, nem sokat csináltak. A szilikontól lelapult a vékonyszálú hajam (pedig sok hajam van), de a szappan sem jött be, bár némi tartást adott, de rendesen összeragasztotta a hajszálaimat, mert nehéz volt kimosni a habot.
Bevallom, hogy nagyon szkeptikus vagyok azokkal a termékekkel, amikhez szupersztárok és gigareklámok kellenek, néha egy sajátmárkás termék többet ér, mint a szépen logózottak. Végre találtam egy egész jót, de a csomagolással együtt megváltoztatták szerintem az összetevőit is, és már nem volt ugyanaz. Visszatértem hát a biosamponokhoz, már nem érdekel mennyibe kerülnek, ha javítani nem is javítanak, rontani se rontsanak a helyzeten. Hajat mosni meg csak kell, ugye. Adtam egy esélyt a Dr. Organicnak. Ugyanúgy 3 naponta kell hajat mosnom, de legalább az összetevők vállalhatók. Szeretem az illatát is, szépen habzik. Fogásra kevésbé lesz olyan selymes tapintású a hajam, mint egy szilikonos sampontól (mondjuk pont ettől is lapul le...), de nekem ez így megfelel. Vettem balzsamot is, viszont ha alaposan kimosom a habot, akkor nincs rá szükségem. Én egyelőre maradok ennél.

Update: egy natúr arckrém kapcsán derült ki számomra néhány hete, hogy a természetes illatanyagok is irritálják a bőrömet (és az illóolajokkal sem fogok tovább kísérletezni), én csak az SLS-t, kőolajszármazékokat, stb. néztem eddig az INCI listákon. A natúr cuccokat teljesen biztonságosnak gondoltam. Nehéz volt kiszúrni, hogy mitől viszketek mégis folyamatosan, én a víz keménységét hibáztattam, meg a száraz levegőt, és hogy sűrű a hajam, meg sok, meg egyébként is szárazabb a bőröm, pedig nem használok full forró vizet hajmosáshoz, hajszárítót is csak közepes hőmérsékleten, a fodrásznál is mindig szólok. (Bár nő létemre utálok fodrászhoz menni, akármilyen szuperül is szárítják be a hajamat, egyszerűen alig várom, hogy megmoshassam, mert az agyonillatosított kencéktől kifutok a világból.) Ez van. Sajnálom, mert amúgy nagyon jó kis sampon lenne, szerettem a hajam állagát, amíg használtam, csak az a fránya viszketés... Most egy full minden menteset használok, ami alig habzik, mondjuk ettől függetlenül egész jól tisztít, és néhány mosás után negyed annyit viszketek, mint előtte. Mintha fellélegezne e fejbőröm. De még keresem a jó sampont.
Erre a másik samponra viszont az van ráírva, hogy MED, mintha nem is tudom, beteg lennék, holott semmi bajom, csak telepakolják mindenféle vacakkal a jónak induló termékeket is. Szerintem az a nem oké. Egyébként tényleg szinte nem is lehet olyan terméket kapni, amiben nincs Limonene, Linalool, vagy Fragrance...
Nem értem mi ez a nagy illatosítás-mánia, én is használok parfümöt, safe bőrfelületen, és csak keveset, és egyszerre csak egyfélét, nem véletlenül javasolják, hogy a megkomponált illatok akkor tudnak érvényesülni, ha minden más illatmentes, amit használunk, különben egy katyvasz lesz az egész. Ráadásul a bőrünk illatával kell jól kijönnie, nem pedig elfednie.
Én tényleg javaslom mindenkinek, akinek problémás a bőre, hogy ne kenegesse mindenfélével, amit az orvos felír, hanem hagyjon el lehetőleg minden túlillatosított cuccot, beleértve az öblítőt is. Lehet, hogy félig meg is oldódik a problémája.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. szeptember 30.

seoul

2020. június 14.

Nagy reményekkel telve vettem meg, de nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet. Még csak kétszer mostam vele hajat, de már most negatív véleményem van róla. Gyorsan zsírosodó hajam van, arra gondoltam, hogy ezzel a samponnal tovább húzhatom 1-2 nappal a hajmosást, de nem. Hajmosás közben illetve utána is érzem, hogy nagyon kiszárítja a fejbőröm és néha vakarózom is tőle, ellentétben a hajam viszont két nap után már zsíros hatású. Ja és azt had ne mondjam, hogy csomókban hullik a hajam tőle hajmosás közben. Pénzkidobás volt részemről, mert tuti hogy még egyszer a fejemre nem teszem az is biztos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 14.

Frosine

2020. május 26.

Zsírosodás ellen vettem meg először, én többször is újravettem. Nem szüntette meg teljesen a zsírosodást, de egy nappal kitolta azt. Én az illatát nagyon szeretem, és azt, hogy nagyon jól tisztít, de nem irritál. Kicsit szárítja a hajat, balsamot kell hozzá használni. Ha nincs ötletem milyen sampont vegyek, általában ezt veszem, vagy az Alverde Koffein samponját.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 26.

PrincessBell

2020. április 8.

Nem ajánlom azok számára, akiknek zsíros a haja és esetleg megbomlott a fejbőrük egyensúlya, bár ez a termék ugye ezekre ígérne megoldást. Ahogy olvasom, nem csak én jártam úgy, hogy ettől a terméktől ezek a tünetek rosszabbodtak. Zsírosabb lett a hajam sokkal és elkezdett viszketni a fejbőröm tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 8.

Maria9254

2019. november 13.

Első alkalommal nem nagyon fogott meg, de visszatértem hozzá miután brazil keratinnal kezeltettem a hajamat, mert az után jobb kerülni a szulfátos samponokat. Sokkal jobban habzik mint a Cocochoco brazil keratinnal kezelt hajra való samponja és az Alverde Ultra Sensitive samponja. A legnagyobb előnye, hogy egy samponozás után is tiszta érzetet ad, amit a másik szulfát mentes termékek nem. Nekem az illata is nagyon tetszik, nagy teafa olaj rajongó vagyok, de mosás után hamar eloszlik, így az én érzékeny szaglásomat nem irritálja. A hajat azt kissé szárítja, így jobb valamilyen ápolóbb hajbalzsammal használni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 13.

princesscarolyn

2019. november 11.

Száraz korpám van, ami időszakosan jelenik meg, részben hormonális, részben stressz okozta, így nyilván nehéz egy sampontól várni a csodát, főleg, hogy néha még kaparászom is a fejbőröm, viszont ez konkrétan semmit nem csinált a korpával, pedig reméltem, hogy a teafa tartalma segít majd.
Van hogy közvetlenül a hajmosás után is hámlik a fejbőr, pedig általában azért a korpásodás elleni, vagy ilyen összetevőjű samponok legalább egy/két napra csökkentik ezt. Hát neki ez sajnos nem megy...
Mindenesetre most elhasználom, aztán majd lesz valami.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 11.

Mindenesetre most elhasználom, aztán majd lesz valami.

demeterne

2019. október 15.

Az itteni vélemények alapján, és az ára miatt vettem meg. Azt hittem, hogy ha drágább termék akkor jó is lesz. Hát nagy csalódás volt. Én is és a párom is használtuk. Mind a kettőnknél ugyan azokat a tüneteket váltotta ki. Viszkető fejbőr, korpa, zsirosodás. Nagyon sajnálom, de kidobott pénz. Nem ajánlom, főleg azoknak nem akiknek zsírosodó fejbőre van és arra akar megoldást találni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 15.

CsenkiGabriella

2019. szeptember 12.

Nagyon jól tisztit, érzem, hogy teljesen tiszta marad utána a fejbőröm és a Seborrhea betegségemre is nagyon jó hatással van, sokat javult tőle. Úgy 60%-ot. És nem is viszket utána a fejbőröm. Viszont sokáig kellett használnom, hogy tényleg érezzem ezt a pozitív hatását. Ellenben nagyon szárítja a hajvégeimet.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 12.

BuZso7

2019. augusztus 23.

Azért vettem meg a sampont, mert szerettem volna egy egy környezet-tudatos termékre váltani, tetszett, hogy SLS és SLES mentes, valamint állatkísérlet mentes. Tetszett az illata, érződött, hogy nem sajnálták ki belőle a teafaolajat. Pozitívum, hogy könnyen habzik, kellemes az illata, kevésbé zsírosodott tőle a fejbőrőm. Negatívum viszont, hogy néhány használat után nagyon elkezdte szárítani a hajam, nem győzöm balzsammal a hajvégeimet áponi.
Ha elfogy a sampon nem hiszem, hogy újat veszek belőle.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 23.

Ha elfogy a sampon nem hiszem, hogy újat veszek belőle.

Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice