Dr. Wolff

Ár:   3700 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Effendigirl, Módosítva: 2019. január 20.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

Kizárólag nők kiterjedt, hormonális eredetű hajhullására, továbbá seborrhoeás és kör alakú hajhullásra (alopecia areata) alkalmazható gyógyszer.
Az ösztrogén hajhullás esetén hatását a keringés fokozása és a bőranyagcsere stimulálása révén fejti ki, a prednizolon gyenge, gyulladáscsökkentő hatású ún. kortikoszteroid, a szalicilsav pedig hámlást elősegítő és gyulladáscsökkentő hatást fejt ki, továbbá mikróba-ellenes hatása is van.

adra

2020. július 1.

1 hónapja használom, és igazán szuper. Bőrgyógyász írta fel foltos hajhullásra, ami elég rémisztő volt huszonévesen. Minden hajmosásnál 1 maroknyi hajam hullott ki, és bármikor végigfésültem a kezemmel a hajamat, benne maradt egy nagy csomónyi. Szerintem szuper az adagolása, lassan fogy és minden fillért megért. Azóta kb 60%-al csökkent a hajhullásom mértéke, és nőttek új babahajak is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 1.

zdoreebaba

2018. augusztus 11.

Nem, nem és nem. Sajnos ez sem vált be. Legnagyobb elkeseredésemben elmentem Vácon egy bőrgyógyászhoz, mert a hajam extrémül hullik és durván kopik már kb. 2-3 éve. Erre ő ezt a hajra való oldatot és e mellé egy paprikás kivonatot tartalmazó, patikában előállított anyagot adott, hogy használjam. Elkezdtem őket, használtam kb. 1 hónapon keresztül, de semmi változás sajnos. Idegességemben 1 hónap után abbahagytam mindkét szer használatát, majd később újra visszatértem az Alpicort használatához. 2 hónapig kentem vele a fejbőrömet heti 2-3 alkalommal, ahol a férfias hajkopást tapasztaltam, főleg a homlok feletti két oldalon és hátsó részt, plusz a fejtetőt. Ahogy felvittem és beledörzsöltem az anyagot enyhén bizsergő, hűsítő érzést éreztem. Amúgy alapvetően alkoholos illata van, plusz van még benne szalicilsav is ami nagyon meglepett. Kezdtem reménykedni, hogy végre elkezd hatni. Kis babahajak tűntek fel, aminek nagyon megörültem. Aztán ez ment kb. 2-3 hónapig, de csak ennyi, jobbra nem fordult. Azóta is nagyon kopik, hullik a hajam, pedig még fiatal vagyok hozzá. Tápanyaghiányom (vas,cink, réz stb) nincsen. Hormonális fogamzásgátlót használok elég régóta, valamint egyéb gyógyszereket (vérnyomás, allergia) szedek. Elképzelhető, hogy a stressz és egyéb örökletes faktorok mellett valami belső probléma lehet. Ennek a szernek a használatát teljesen abbahagytam és úgy érzem, hogy most már komoly szakemberhez kell fordulnom teljes kivizsgálásra. Nem elég ide a bőrgyógyász. Sajnálom, hogy le kellett pontoznom ezt a kencét, biztos vannak olyanok, akiknek beválik, de nálam hormonális, belső gondok lehetnek, amik már túljárnak ennek a szernek is az 'eszén'. Remélem sikerül a végére járnom és megoldódik ez a hercehurca.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 11.

someva

2018. április 1.

A pcos szindróma miatt hajhullásom lett és csúnyán megritkult a hajam a homlokomnál. A bőrgyógyász írta fel nekem receptre és ez a kis szer a Forcapil tablettával nagyon hatásosnak bizonyult. Eddig csak egy üveggel használtam el, szerencsére pattanásosodást és szőrősödést nem tapasztaltam, remélem a második üvegnél se fogok. Szaga nem a kedvencem, de mivel nem erős ezért nem vonok le pontot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 1.

klaudi0512

2016. október 17.

Az esküvőm miatt nem vágattam kb. 1 évig semmit a hajamból és szerintem amiatt el kezdett hullani. Lehet,hogy a stressz is közbejátszott,de a vérképem és egyéb hormonvizsgálatok is negatívak lettek,úgyhogy a bőrgyógyász javaslatára kezdtem el használni (receptre írta fel) és nekem lassan de használt. Ami szintén jó benne,hogy a zsíros fejbőrt még kicsit szárította is, úgyhogy ez duplán jó volt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 17.

gyosaat

2015. december 6.

Ha valakinek szüksége van rá, nálam van két érintetlen üveg, szívesen odaadnám őket.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. december 6.

Lena800805

2015. április 23.

1-1,5 éve kezdett el iszonyatosan hullani a hajam, de annyira, hogy már kilátszott a fejbőröm. Minden vizsgálatot elvégeztettem, semmi eltérést nem találtak sem a vérképemben, sem fogászaton, nőgyógyászaton, sehol. Aztán a bőrgyógyászom felírta ezt, illetve egy gyógyszertárban kikevert kénes krémszerű sampont, valamint elkezdtem kovaföldet szedni. A hajszeszt az első két hétben minden nap kellett használnom, később hetente 1-2 alkalommal. Ma már csak akkor, ha eszembe jut. (Átlagosan kéthetente egyszer.) Valójában nem tudom, hogy a három szer együttes alkalmazása segített, vagy esetleg külön-külön is hatásos lett volna bármelyik, de tény, hogy a fejem telis tele van 4-5 cm-es hajszálakkal, de olyan mértékben, hogy kínos fotózkodni, mert minden képen égnek áll a hajam. Persze ezerszer inkább ez az állapot, mint a korábbi :). Láthatóan és érezhetően megsűrűsödött, dúsabbá, és nagyon erős szálúvá vált a hajam.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. április 23.

Effendigirl

2015. január 17.

Használtam körülbelül három, esetleg négy hétig. Már vagy egy éve eléggé hullik a hajam (talán most már kezd kevésbé, ezt lekopogom:)), nem tudom, hogy mitől, még mindig próbálom kideríteni, bár valószínűnek tartom, hogy a Lyndinette nevű tabletta az oka (amit már fél éve abbahagytam, de állítólag akár fél-egy év is lehet, amíg kiürül a szervezetből). Szóval nem sokkal, miután elkezdtem használni ezt a hajszeszt, talán-talán csökkent a hajhullás mértéke valamelyest. De: a vállaimon, hátamon, és még a felkaromon is megjelentek pattanások; ilyen még kamaszkoromban sem volt, soha. Gondolom az ösztrogén-származéknak lehetett ez a hatása, úgyhogy abbahagytam a használatát, és azóta mintha nem jelentek volna meg újabbak. Most a Naturland kénes krémsamponjával próbálkozom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. január 17.

Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Propylene Glycol