Eco Cosmetics

Ár:   2060 Ft   Kategória:   Samponok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: eeraa, Módosítva: 2018. április 19.

Ár:   2060 Ft
Kategória:   Samponok

Fényt, volument és vitalitást ad a hajnak. A hársfavirággal és kiwivel gazdagított formula különösen gyengéden ápolja az érzékeny fejbőrt, és revitalizálja a finom és vékonyszálú hajat. Minden hajtípusra ajánlott.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

nekoSX

2020. augusztus 3.

A gyönyörű összetevők miatt és a volumen - növelés és a hársfa igéretével vettem meg.
A flakonon az szerepel, hogy mindennapi használatra is alkalmas, ezért eleinte kicsit féltem, hogy nem fog megfelelően tisztítani, de nem volt gond vele, simán bírta a normál 3-4napot a hajam vele. Ami meglepő, hogy iszonyú NAGY habot képez, nem vagyok én már ehhez hozzászokva, mert elég régóta sls-mentes samponokat használok, nem tudom, itt hogy sikerült ezt ennyire megoldani...
Szóval tisztítani jól tisztít, kíméletes, nem irritálta a fejbőrömet semmilyen téren, a hajam sem lett tőle extra gubancos. Egyedül az illatát utáltam, olyan tipikus 80-as évek fodrász szalonjai szag, sehol vmi kellemes hársfa v kiwi, szerencsére ez hajban nem maradt meg v nem éreztem. A volumen növelést nyilván kihúzhatjuk a hatásai közül, de egyébként egy jó kis sampon, szerintem az ára is teljesen rendben van.
Újravenni egyenlőre nem fogom, mert már itt van az Urtekram-os kedvencem, de jó szívvel ajánlom mindenkinek, aki szép összetevős kímélő sampont keres.
Látom már a csomagolása megújult, meg az ára is emelkedett, de a tartalom a régi.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. augusztus 3.

Antioxidánsok: Punica Granatum (Pomegranate) Extract, Olea Europaea (Olive) Oil
Hidratálók: Glycerin, Sodium PCA, Sodium Lactate, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid

Glucoseból és kókuszolajból előállított kíméletes felületaktív anyag, tisztító. Erősen lúgos (pH 11.5-12.5), így legtöbbször citromsavval hozzák a termékek pH értékét a kívánt tartományba.

Kókuszolajból és glutaminsavból származó tisztítószer, mely segít enyhe, de gazdagon habzó tisztító formulák létrehozásában. Az összetevő emulgeálószerként is szolgál vagyis segíti az összetevőket, hogy jól keveredjenek és sima textúrát alkossanak egymással. Paula Begoun szerint a kemény víz lágyítására (a felesleges ásványi anyagok eltávolítására) is használják, lehetővé téve, hogy a tisztítószerek teljes mértékben kifejthessék hatásukat.

Olívaolaj. Kiváló természetes emolliens és hidratáló összetevő a száraz bőrre. Számos, a bőr számára hasznos anyag forrása: polifenolok (antioxidáns), squalane, zsírsavak (elsősorban olajsav, melyből akár 55-83%-ot is tartalmazhat) és E-vitamin is található benne. Néhány állatokon végzett kísérlet arra is utal, hogy védi a bőrt az UVB-sugárzás okozta károktól. A squalene egyik legjobb növényi forrása.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

A tejsav nátrium sója, melyet hidratáló és pH szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. Természetes összetevő, amelyet az ECOCERT és a COSMOS is jóváhagyott.