Egyéb

Ár:   1750 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patika   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet feltöltötte: diaziana, az összetevőket feltöltötte: vdev92, Módosítva: 2020. április 27.

Lelőhely:   patika
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A készítmény különböző bőrfertőzések helyi, külső kezelésére szolgál. Egyik összetevője gyulladásgátló, másik összetevője pedig a kórokozók anyagcseréjének akadályozása révén fejti ki fertőtlenítő hatását.

A készítmény hatóanyagai: 10 mg klórhexidin-hidroklorid,1 mg triamcinolon-acetonid 1 g kenőcsben. Egyéb összetevők: cetil-sztearil alkohol, folyékony paraffin, makrogol-cetil-sztearil éter,etanol, metil-parahidroxi-benzoát, desztillált víz.

Vényköteles készítmény! Kérd az orvosod véleményét!

Demonshadow

2019. szeptember 26.

A sebesedő, egyre nagyobb területet hódító ekcémás kezemre írtak fel egy kikevert gyógyszertári kenőcsöt, aminek többek között ez is alapanyaga. Félelmetes, hogy hónapokig küzdöttem a Bepanthen Sensiderm krémjével, de semmit nem használt, ez pedig 2 napi használat után rendkívül látványos eredményt ért el a sebes, heges, körömnyi nagyságú folton a kézfejemen. Nem viszket, nem ég, nem fáj, nem reped a bőröm, és a száraz foltokat, az ekcéma kezdeti stádiumát jelző helyeken még hatásosabb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 26.

doczidalma

2016. október 23.

Sajnos ekcémás a bőröm. Hónapokig jártam mindenféle bőrgyógyászhoz, mert semmi sem segített, majd a háziorvosom írta ezt fel nekem. Ez a 3. tubus amit használok, nagyon sokat segít/ segített. Kétszer-háromszor bekenem és máris jobb a helyzet. Megéri beszerezni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. október 23.

stiles

2016. október 22.

Stressztől jön ki nagyjából évente egyszer-kétszer kiskorom óta az ekcémám, szerencsére nem nagyon durván vagy nagy felületen, de mindig is sokáig tartott, mire elmúlt. Amióta erre a kenőcsre váltottam, három-négy nap alatt teljesen elmulasztja. Pár hete a szemhéjamra is használtam, miután csúnya allergiás reakciót okozott egy sminktermékem, és csak ez segített rajta, két nap alatt begyógyult a piros, sebes, irritált szemhéjam (ami amúgy is nagyon érzékeny, nem kenhetek rá akármit). Csak ajánlani tudom!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. október 22.

BellAnna

2016. július 8.

Sajnos használnom kell ezt a krémet, de nagyon jól segít átvészelni az ekcémás időszakomat. Második napja használom, de már most hatalmas a változás a tenyeremen. Kényelmes is, gyorsan beszívódik, melóban is használható.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 8.

pixybaba

2016. március 20.

Tetralysal antibiotikummal párosítva csodákat tett a bőrömmel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 20.

Tetralysal antibiotikummal párosítva csodákat tett a bőrömmel.

tonhalacska

2016. február 11.

Nem tudok nélküle élni, 10 éves korom óta használom, lassan 40 leszek. Szinte mindenre allergiás a kézfejem, durva tünetei lesznek, véresre vakarom a kezem néha. Kb 5 éve megszüntették, na akkor nagy volt a pánikom, felvásároltam vagy 20 dobozzal, és mire elfogyott, szerencsére újra gyártani kezdték, nem is tudom elképzelni, mi lett volna nélküle, talán leesett volna a kezem a helyéről. Semmi más nem jó, csak ez. Remélem soha nem szüntetik meg.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. február 11.

erita

2016. január 22.

Ekcémás bőrre kifejezetten ajánlom! Nekem sajnos az arcomon nagyon csúnya hólyagos, vörös gyulladt foltok szoktak lenni, és egy éjszaka alatt csodát művel! Viszont nem tudom, hogy más miatt .. vagy ettől a krémtől, de lassan már 5 éve használom... kisebb-nagyobb szünetekkel (inkább nagyobb szünetekkel hála istennek), deee egy fél éve, mintha egyre súlyosabban jönne ki valami, vagy ekcéma vagy allergia .. vagy nem tudom mi. Ezt is el mulasztja, de 2 hét múlva visszajön és már nem győzöm krémmel, és szerintem már a krém se szeret engem :D én meg már zacskóval a fejemen járok a városban..sajnos el kell mennem újra bőrgyógyászhoz ezzel, mert nem tudom ezt már hova tenni.
Szóval akinek makacs, már-már sebes ekcémája van, nagyon ajánlom neki, de a szteroid miatt nem biztos, hogy jó hosszú távon, sőőőt.
Ezért -1 pont, de amúgy állagra, illatra, hatásosságra nagyon pöpec.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 22.

Ezért -1 pont, de amúgy állagra, illatra, hatásosságra nagyon pöpec.

profectuscat

2015. július 16.

3 féle ekcémám van, és különböző területeken. Ezt a krémet 15 éve ismerem kb, de nem ez a legjobb... a hólyagos, levedzős, viszketős ekcémával semmit az ég világon nem csinál, egyedül a száraz viszketőst enyhíti egy picikét. Az ujjbeggy ekcémára meg teljesen felesleges megint felkenni, mert halottnak a csók... nem mondom, nem egy szteroidos kenőcsről van szó, ami talán azonnal hat, de én ezt nagyon sokáig használtam, sikertelenül. Nekem a 23 összetevőkből álló, külön kikevert 3 fázisú (1-es - legerősebb ekcémára, 2-es amikor már kezd elmúlni, 3-as ne térdjen vissza) vált be. Macerásabb, de szerintem ez valami nagyon kezdetleges, enyhe ekcémán ha segít...

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 16.

Ildie

2014. december 31.

Nekem az exxema semmit sem hatott :( meg más drágább, olcsóbb dolgok sem :( ez viszont egyből működött
Időnként kisőn az egyik középső ujjamon és az egyik nagylábujjamon, sehol máshol, kis hámlás, durvább esetben kis fehér hólyagocskák.
Ez a krém 2-3 nap alatt teljesen eltünteni és van, hogy hónapokig nem is jön elő semmi. A probléma nyílván belül van, ez csak tunet, a krém pedig csak a tünetet kezeli nem a bajt. Szerintem jó készítmény, nem csíp, nem irritál, kicsit zsíroska, barátságos az ára is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. december 31.

eveartstar

2014. szeptember 3.

Én ekcémára egy drágább krémet használok /exxema/, ami 3 nap alatt megszünteti az ujjamon előjövő kis hólyagokat. Viszont akadt egy nagyobb problémám. A jobb combomon tenyérnyi nagyságú kiütés alakult ki, talán csalánkiütés lehetett. Nagyon viszketett, de nem értem rá orvoshoz menni a sok munka miatt, ezért az exxemával és canestennel próbálkoztam. Nagy nehezen elmúlt.. pár hétre rá, megint előjött a nagy folt...Anyum odaadta az alkcemáját, és rákentem. Szerintem nem telt el 3 nap és elmúlt. Most nagyon boldog vagyok, mert a bal oldalon is elmulasztott egy kisebb foltot. :))

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. szeptember 3.

Alkoholok: Alcohol
Emolliensek: Octadecane, Paraffinum Liquidum/Mineral Oil