Goloka

Ár:   1650 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: rannie, az összetevőket feltöltötte: dori96, Módosítva: 2016. szeptember 11.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Hajfestékek

• Több mint egy hónapig tartó ragyogó hajszín
  • Természetes fényû és erõs haj
  • Nincs többé hajhullás és korpa
  • Selymes és dús tapintás

barnafruzsina

2019. október 9.

Kifogástalan a minősége. Nem allergizál, és soha nem kopik ki. Citromlével és vízzel szoktam kikeverni, és kb. 2 órát hagyom a hajamon (kimosom, megszárítom, és utána indigóval festem, hogy barna, ne pedig vörös legyen az összhatás).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 9.

alphecca

2019. április 2.

Kb 15 éve hennázom a hajam, eleinte feketére, mostanában burgundira. A most kapható hennák közül ez az egy fajta festi be az ősz hajamat teljes mértékben. Nagyon erős , vastag szálú sörényem van. Ebből a fekete feketére festi. Nem tiszta, van benne vegyi anyag, de sima hennától narancssárga lesz ahol ősz. Egyenlőre nem találtam jobbat. Most a burgundit használom, szép erős színe van,az ősz hajszálat világosabbak,de szép, még a fodrászom is dicséri. A feketénél nem volt különbség az ősz és a sima hajszálaim között, viszont a vörösben nincs PPD nevű vegyianyag. Valamit valamiért. Nekem 2-3 órát van rajta,a normál vastagságú hajjal rendelkező barátnőmnek 1-1,5 alatt is befogta szépen. Hamarabb lenő minthogy lekopna, csak a tövét kell újra festeni.

update: sajnos már tettek a vörösekbe is PPD-t és így már nagyon szárítja a hajat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 2.

Alice83

2019. február 18.

Sötétvörös árnyalatot vettem belőle, ami nagyon szép volt..de sajnos erősen hullott tőle a hajam mint még semmitől..nagyon sajnáltam mert gyönyörűen festett..

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 18.

Vala111

2018. szeptember 4.

A Classic Henna egy márkanévnek tűnik, ezért nehéz pontozni. A képen a Classic Henna Brown (barna) látható, és az összetevőkön is látszik hogy sodium sulfite, Sodium Perborate van benne. (1 pont) Viszont a vörös a Krémmanián Classic Henna test és hajszínező por néven van fent, és az nem tartalmaz vegyszert. (4-5 pont).
Amúgy a Classic Henna nevű termékekből úgy emlékszem hogy csak a vörös (100 % henna), a színtelen (100 % cassia), és a 100% indigó termékekben nincs vegyszer.
Lehet barnát csinálni henna-indigó keverékkel, nagyon jó veboldalak is vannak receptekkel, tanácsokkal pl Bionom.hu.(innen is lestem). Vagy megbízható biooldalakról előre összekevert porokat venni pl.Khadi, attól függően hogy milyen színt szeretnénk (világosbarna, gesztenyebarna, stb), és meg kell nézni a dobozon hogy csak termsézetes összetevőket tartalmazzon, pl. cassia, amla, neem, katam, stb. Ősz hajat pedig két lépésben lehet, mert az indigó csak a hennára tapadva fogja be a hajat. Úgy látom erről sokan nem udnak.
És a próbatincset se felejtsük el, mert a hajszíntől függ az erdmény.
Visszakanyarodva ehhez, én a vöröset próbáltam ebből. Bőrteszt (minden új márkánál), utána ment a egész hajamra. Befogta ahogy kell, semmi gondom nem volt vele, bár azóta váltottam, mert találtam erősebb színezőerejű hennát egy angol oldalon.
Mivel ez a barna vegyszert tartalmaz egy nagy nullát kap, mert pont azért veszünk hennát mert természeteset akarunk, viszont a dobozon lévő feliratokkal megtéveszenek minket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 4.

És a próbatincset se felejtsük el, mert a hajszíntől függ az erdmény.

lulley93

2018. augusztus 24.

Ez komoly, hogy ezek az osszetevok? En regen hasznaltam csak, es a dobozra csak henna volt irva mint osszetevo. Ha nem irtak ra a tobbi szennyet, amit itt latok, az nagy szegyen.

Update: elnezest, most olvasom egy masik velemenyben, hogy a classicban csak henna van.
Igy nincs vele semmi gond, nekem sem volt, sima henna.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 24.

Igy nincs vele semmi gond, nekem sem volt, sima henna.

heliofilia

2018. augusztus 24.

Bocsánat,kicsit hosszú lesz,annak írom aki nem mer belevágni a hennázásba. Legnagyobb félelmem az volt hogy ha esetleg nem tetszik majd a szín,nem tudom tovább festeni kémiaival. Aki jobban utána olvas rájöhet,hogy ennek nem sok alapja van,és elég sok tapasztalat van olyanoktol akik megtették,és nem lett semmi bajuk. Én a simma vörös hennáját használtam a classicnak,abban nincs semmi más,csak a porrá örölt növény. Világos rezes vöröset akartam,volt egy centis ősz-sötétszőke lenövésem,középen 5ös színmélységű középbarnám,alul pedig 7-8as szinmélységű vörösesszőke. Féltem,hogy az egy centis lenövés a sok ősz miatt világosabb lesz,ezért gondoltam egy merészet,és szőkítőporral és oxival leszívtam a sötét részeket,egy hajkefével fésültem bele,vigyázva,h a tövekre ne menjen. A hajam annyira rossz állapotban volt,hogy úgy voltam vele ez már nem számit,így az uj hajakat már csak a henna fogja érni,semmi kémiai festék,de azt nem akartam hogy a töve világosabb legyen,mint a hossza. Samponnal lemostam a szökitöt,amikor ugy láttam h elég világos,megszárítottam a hajam és azonnal rákentem a hennát,amihez forro roibos teát,kevés citromlevet,és sima melegvizet adtam. Nem hagytam állni,egyből feltettem. Másfél órát hagytam fent,mert féltem hogy túl sötét lesz,úgy voltam vele inkább további festésekkel majd sötétítek. 200 gramm vörös hennát kevertem 100 gramm színtelen hennával,asszem cassia annak a neve...ez elvileg nem hagyja nagyon besötétedni a szint. A hajam majdnem derékig ér,és ennek a 300 grammnak majdnem a fele megmaradt,pedig nem sajnáltam. Sima neylonzacskót tettem rá és egy vastag kötött sapkát,és néha ráfújtam hajszárítóval. Lemosni sokkal egyszerűbb volt mint ahogy a neten rémisztgetnek vele. Sampont balzsamot is használtam,aztán hajolajat,mert hát nem jó illatú,ez igaz. Isteni,narancsos-rezes világos vörös lett,és a töve hála az égnek sötétebb. Hogy a hajam állaga milyen lett arról nem tudok nyilatkozni,mert a szökítés ebbe erősen bekavart. Viszont még leszívás előtt egy tincsen kipróbáltam,és utána nagyon selymes volt a hajam! Pár nap múlva updatelek,hogy milyen lett a végső szín,stb.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 24.

Mesi1st

2017. június 6.

Nekem jobban bejött, mint a Neha hennája. Az én hajamat annyira nem szárította ki, mint a Neha. Átfutva a kommenteket hirtelen lesokkolt, hogy ebbe PPD is van, aztán megnéztem a dobozát és a sima hennavörös elméletileg csak 100% henna.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 6.

Luna11

2017. május 24.

Viszonylag sokáig használtam, kb másfél évig. A burgundi, illetve a borvörös árnyalatot váltogattam. Nekem gesztenyebarna hajam van, és azt kell mondjam, hogy szépen befogta. Az árnyékban megmaradt a hajam barnás színe, de lámpa/napfényben szépen látszódott a vörös. Szép egyenletesen kopik, kb 2-3 esetleg 4 hajmosás után már teljesen kikopik, ezalatt azt értem, hogy már nem fogja be a törölközőt, de még továbbra is bent marad a hajban a vöröses árnyalat, ami főleg napfényben nagyon szép tud lenni. Többszöri használat után csak lenövéssel vagy szívással jön ki a hajból, plusz, az újra festésnél azt vettem észre, hogy a lenőtt résznél világosabban fogja be a hajat, egyébként minél többször használja az ember, annál sötétebben fogja be. Nekem egy idő után annyira sötét lett, hogy a szép vörös szín csak pár mosás után látszódott. Nekem már annyira nem tetszett az eredmény, amikor már nagyon sötét lett.
Szóval, én összességében meg vagyok elégedve a termékkel, egyetlen bajom volt vele, mégpedig a szaga. Egyszerűen borzalmas, ráadásul nem csak felkenésnél éreztem, nekem legalább 2 hajmosásnak el kellett telnie, de volt, hogy 3 is, mire kiment a hajamból. Főleg elalvás előtt volt nagyon kellemetlen, nem egyszer a fejem is megfájdult tőle. Írták páran, hogy sóskához tudnák hasonlítani, én nem. Nekem egy az egyben az agyagra hasonlít a szaga.
A véleményeket olvasva meglepődtem, hogy éppen PPD, egy ennyire káros anyag van benne, bár valaki írta, hogy a vörös árnyalat nem tartalmazza. Most sajnos nem tudom megnézni, de ha esetleg legközelebb vásárolok ilyet, mindenképpen megnézem az összetevőit, mielőtt fizetek érte.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. május 24.

zoldiedina

2017. január 31.

Én már elég régóta használom, gesztenyebarna, burgundi, vörös színeket. Szerintem nem kell rajtahagyni órákat a hajon, 1 óra alatt bőven szinez, mert ez nem valódi henna. A valódi henna kizárólag vörösre festi a hajat. Az igazi henna semmilyen káros anyagot nem tartalmaz. Egyre sötétebb lett a hajam és elvileg nem lehet leszedni csak lenő. Egyebként szêp tóle a hajam de nem értem hogy tartalamazhat káros anyagot, itt vettem észre a vélemények között. Szóval csalódott vagyok, pedig úgy néz ki mint a henna.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 31.

LHajni

2016. december 14.

Eredetileg sötétbarna a hajam, de erősen őszülök. Már 5 éve hennázom, viszont ez az egyetlen ami az ősz hajszálakat fedi. Sajnos ez a termék tartalmaz PPD ezért egy ideje leálltam a használatával. Azóta gyakorlatilag az összes bioboltban kapható henna alapú hajszínezőt kipróbáltam, minden trükköt bevetettem ( indigó, fekete tea, kávé stb) de sajnos jelenleg egy teljesen kiszáradt végű, gyorsan zsírosodó haj a végeredmény, ami gyakorlatilag azonnal ledobja a hennát. Azon gondolkodom, hogy visszatérek a szintetikusra, bár nagyon nem szeretném, de a henna már teljesen kiszárította a hajam. Esetleg van tippetek mivel próbálkozhatnék még?

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. december 14.

Hajfestékekben gyakran használt hajszínező összetevő.