Egyéb

Ár:   2700 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   25 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: vauvau, az összetevőket feltöltötte: dorczi, Módosítva: 2015. december 1.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Gyógyszertárban kapható vényköteles gél a pattanásos bőr kezelésére.

Hatóanyagai: 5 % benzoil-peroxid és 1% klindamicin (antibiotikum)

Vényköteles készítmény! Kérd az orvosod véleményét!

Krisztikeee14

2020. december 19.

Bőrgyógyász írta fel a krémet először magában majd antibiotikum mellé kiegészítésre. Én kifejezetten szerettem, persze csodát nem kell várni tőle, ameddig használtam helyrehozta az arcom, aztán az elhagyása után kb 3 hónappal ugyanolyan volt, mint előtte. Kisebb pattanásokra, vagy valakinek akinek időszakosan vannak csak pattanásai szerintem jó lehet, rajtam már csak az Isotretinoin segített.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. december 19.

S0phie

2020. augusztus 31.

kb 10 évvel ezelőtt, tinédzser koromban használtam. Akkor nekem abszolút bevált a kis grízeimre. most felnőttként fogamzásgátló elhagyása után gyulladt pattanásokra venném, ezért is gondoltam, hogy itt elolvasom a vélemyényeket. Sokan írják, hogy ahol használják, ott megmarad a pattanás helye. FÉNYVÉDŐ FÉNYVÉDŐ FÉNYVÉDŐ!!! benzoyl peroxid és antibiotikum ez a gél.. masszivan fényérzékennyé teszik a bőrt. ha csak ez a "hibája", én már alig várom hogy végre megvegyem ...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 31.

Zoepark

2020. augusztus 12.

Valaki nem tudja, miért hiánycikk állandóan? Nem is tudom, mikor találtam utoljára meg patikában.
Amúgy nekem az egyetlen, ami bevált, kizárólag helyileg alkalmazva, különben szétszáritja a bőrt. Nagyon picike a tubus, és ahhoz képest drága, hamar elfogy, vényköteles, mindig fel kell iratni, és folyton hiánycikk.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 12.

jazsa

2019. március 20.

Bőrgyógyász írta fel a krémet. Egy hét után látható volt az eredmény,szépen lehúzta.De sajnos amelyik pattira kentem, annak a helye sokáig meglátszott...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 20.

mirjamsomosi

2019. február 10.

Sokat küzdök/küzdöttem a pattanásokkal, bőrgyógyász írta fel. Nekem a bőrömet abszolút nem szárította ki, rövid időn belül eltüntette a pattanásokat. Mivel ez egy antibiotikumos krém, ezért inkább a téli időszakban ajánlatos használni és használata alatt kerülni kell a szoláriumot és az arctisztítást!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 10.

anitaaa04

2019. január 3.

Évek óta küszködöm a pattanásos arcbőrömmel. Kombinált bőröm van, ami télen nagyon száraz nyáron pedig zsíros.
Mikor először felírta a bőrgyógyászom akkor tél volt és annyira kiszárította még lemosás mellett is a bőrömet, hogy tapintásra mindenhol fájt a bőröm(a pattanások persze eltűntek). A kudarc uán 1-1,5 évig nem használtam. Mivel a bőrgyógyász által felírt újabb krémek sem használtak ezért kezdtem elkeseredni. Végül elmentem egy olyan bőrgyógyászhoz, aki magánrendelést is tart és ott megjegyezte, hogy használhatom ezt a krémet de előtte mindig alaposan hidratáljak egy speciális krémmel. Mióta így használom a Duac gélt azóta szép tiszta az arcom, ami a környezetemben élőknek is feltűnt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. január 3.

pandoca

2018. november 19.

Borzasztó pattanásos voltam középiskolában, csak a bőrgyógyász tudta rendbe tenni a bőrömet Roaccutan tablettával, gyógyszertárban kevert krémmel és ezzel a géllel. Mára már csak ez a gél maradt. Az ára borsos, de kis mennyiség is elég belőle és nagyon szépen rendbe teszi a bőröm. A háziorvosom szerencsére fel is írja. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 19.

abicicaaa

2018. július 7.

Borgyogyasz irta fel skinorennel egyutt, mondanom sem kell, hogy szetgyilkoltak az amugy is rossz allapotban levo boromet.
Onmagaban ez gel egesz jo lenne, problemas teruletekre kenve, mert megelozi a pattanasok kialakulasat es a meglevoket is gyorsan lehuzza, VISZONT!
Egyszeruen nem gyogyulnak az utana maradt nyomok. Amelyik pattanasra kentem, 2 nap alatt lement, egy honap mulva ugyan olyan csunya, voros folt volt utana, mig amelyikre nem kentem, mar majdnem teljesen eltunt az utana maradt folt.
Nemtudom mi lehet ennek az oka, de inkabb elviselem egy hetig azt a pattanast a fejemen, mintsem hogy aztan honapokig szorakozzak a nyoma eltuntetesevel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. július 7.

poca0412

2018. június 15.

Már nem így néz ki a tubusa, de a lényegen nem változtat.Gyulladást lehúzza,pattikat visszaszorítja.Kb 2hét után látható a hatása igazán,nem kell egy felkenés után haragudni rá.Kis türelem és tényleg segít :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 15.

Moonygirl94

2018. április 14.

Én régen használtam és teljesen meg voltam vele elégedve. Sajnos azóta nem írt fel nekem a bőrgyógyászom de a hatása évekig kitartott. Most sajnos erősen újra kijöttek a pattanásaim így megint felíratom az orvosommal valahogy.
Egy 2 héten belül látható volt a hatása. Nem szárított és gyorsan beszívta a bőröm. Míg használtam és utána 2 évvel sem jöttek ki a gyulladásos pattanásaim. A menstruációs időszakban is szépen teljesített. Egy-kettő előfordult a súlyosabb időszakokban de nem a fájdalmas fajtából. Van egy ára és kicsi ( sajnos Ide nem hozzák be a a nagyobb kiszerelést) de nem kell mindenhol bekenni vele a fejedet. Csak gyakori területek kell vel bekenni és kifejti a hatását. Én mindenképp ajánlom.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 14.

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak