Egyéb

Ár:   2700 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   25 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: vauvau, az összetevőket feltöltötte: dorczi, Módosítva: 2015. december 1.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Gyógyszertárban kapható vényköteles gél a pattanásos bőr kezelésére.

Hatóanyagai: 5 % benzoil-peroxid és 1% klindamicin (antibiotikum)

Vényköteles készítmény! Kérd az orvosod véleményét!

Szeos

2022. január 29.

Kb 7-8 éve használtam el ebből a szerből két tubussal, akkor gyönyörűen levitte a gyulladt pattanásaimat. Ma már nincs rá szükségem - szerintem ha valaki pattanásokkal küzd, tehet vele egy próbát. Fényvédő mindenképp javasolt használata mellé - én anno nem használtam, sem a bőrgyógyász nem említette, sem a gyógyszertárban nem mondták, ahol kiváltottam; ez szerintem nagy felelőtlenség volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 29.

takacszsofi70

2021. május 4.

Csák helyileg Használom a pattanásaimra amikor vannak. Szuper gyorsan leszaritja oket,

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. május 4.

K.Zsombor

2021. április 20.

Mától használom hidratáló krémmel,semmi mellékhatást nem tapasztaltam idáig.Az egyetlen kérdésem az,hogy naponta hányszor használjam a hidratáló krémmel kombinálva?Előtte Zineryt-et használtam,nem segített olyan sokat,és Duac-ra váltottam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 20.

Judit_1992

2021. április 20.

Gyakorlatilag 3 felkenés után eltűnt az akném, ez tényleg egy csodaszer. Sajnos viszont hiába van rá receptem, már jó ideje nincs egy gyógyszertárban sem, mindenhol nem csak hiánycikk, de nem is várnak szállítmányt. :(
Fontos még megjegyeznem, hogy hormonális akném van, aminek a "tüneteit" fantasztikusan leszedte a krém, minden eltűnt az arcomról, de ahogy abbahagytam, visszajöttek a pattanások - szóval az "alapbetegséget" nem gyógyítja.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 20.

Krisztikeee14

2020. december 19.

Bőrgyógyász írta fel a krémet először magában majd antibiotikum mellé kiegészítésre. Én kifejezetten szerettem, persze csodát nem kell várni tőle, ameddig használtam helyrehozta az arcom, aztán az elhagyása után kb 3 hónappal ugyanolyan volt, mint előtte. Kisebb pattanásokra, vagy valakinek akinek időszakosan vannak csak pattanásai szerintem jó lehet, rajtam már csak az Isotretinoin segített.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. december 19.

S0phie

2020. augusztus 31.

kb 10 évvel ezelőtt, tinédzser koromban használtam. Akkor nekem abszolút bevált a kis grízeimre. most felnőttként fogamzásgátló elhagyása után gyulladt pattanásokra venném, ezért is gondoltam, hogy itt elolvasom a vélemyényeket. Sokan írják, hogy ahol használják, ott megmarad a pattanás helye. FÉNYVÉDŐ FÉNYVÉDŐ FÉNYVÉDŐ!!! benzoyl peroxid és antibiotikum ez a gél.. masszivan fényérzékennyé teszik a bőrt. ha csak ez a "hibája", én már alig várom hogy végre megvegyem ...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 31.

Zoepark

2020. augusztus 12.

Valaki nem tudja, miért hiánycikk állandóan? Nem is tudom, mikor találtam utoljára meg patikában.
Amúgy nekem az egyetlen, ami bevált, kizárólag helyileg alkalmazva, különben szétszáritja a bőrt. Nagyon picike a tubus, és ahhoz képest drága, hamar elfogy, vényköteles, mindig fel kell iratni, és folyton hiánycikk.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 12.

jazsa

2019. március 20.

Bőrgyógyász írta fel a krémet. Egy hét után látható volt az eredmény,szépen lehúzta.De sajnos amelyik pattira kentem, annak a helye sokáig meglátszott...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 20.

mirjamsomosi

2019. február 10.

Sokat küzdök/küzdöttem a pattanásokkal, bőrgyógyász írta fel. Nekem a bőrömet abszolút nem szárította ki, rövid időn belül eltüntette a pattanásokat. Mivel ez egy antibiotikumos krém, ezért inkább a téli időszakban ajánlatos használni és használata alatt kerülni kell a szoláriumot és az arctisztítást!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 10.

anitaaa04

2019. január 3.

Évek óta küszködöm a pattanásos arcbőrömmel. Kombinált bőröm van, ami télen nagyon száraz nyáron pedig zsíros.
Mikor először felírta a bőrgyógyászom akkor tél volt és annyira kiszárította még lemosás mellett is a bőrömet, hogy tapintásra mindenhol fájt a bőröm(a pattanások persze eltűntek). A kudarc uán 1-1,5 évig nem használtam. Mivel a bőrgyógyász által felírt újabb krémek sem használtak ezért kezdtem elkeseredni. Végül elmentem egy olyan bőrgyógyászhoz, aki magánrendelést is tart és ott megjegyezte, hogy használhatom ezt a krémet de előtte mindig alaposan hidratáljak egy speciális krémmel. Mióta így használom a Duac gélt azóta szép tiszta az arcom, ami a környezetemben élőknek is feltűnt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 3.

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak.