Egyéb

Ár:   2700 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   25 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: vauvau, az összetevőket feltöltötte: dorczi, Módosítva: 2015. december 1.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Gyógyszertárban kapható vényköteles gél a pattanásos bőr kezelésére.

Hatóanyagai: 5 % benzoil-peroxid és 1% klindamicin (antibiotikum)

Vényköteles készítmény! Kérd az orvosod véleményét!

jazsa

2019. március 20.

Bőrgyógyász írta fel a krémet. Egy hét után látható volt az eredmény,szépen lehúzta.De sajnos amelyik pattira kentem, annak a helye sokáig meglátszott...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 20.

mirjamsomosi

2019. február 10.

Sokat küzdök/küzdöttem a pattanásokkal, bőrgyógyász írta fel. Nekem a bőrömet abszolút nem szárította ki, rövid időn belül eltüntette a pattanásokat. Mivel ez egy antibiotikumos krém, ezért inkább a téli időszakban ajánlatos használni és használata alatt kerülni kell a szoláriumot és az arctisztítást!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 10.

anitaaa04

2019. január 3.

Évek óta küszködöm a pattanásos arcbőrömmel. Kombinált bőröm van, ami télen nagyon száraz nyáron pedig zsíros.
Mikor először felírta a bőrgyógyászom akkor tél volt és annyira kiszárította még lemosás mellett is a bőrömet, hogy tapintásra mindenhol fájt a bőröm(a pattanások persze eltűntek). A kudarc uán 1-1,5 évig nem használtam. Mivel a bőrgyógyász által felírt újabb krémek sem használtak ezért kezdtem elkeseredni. Végül elmentem egy olyan bőrgyógyászhoz, aki magánrendelést is tart és ott megjegyezte, hogy használhatom ezt a krémet de előtte mindig alaposan hidratáljak egy speciális krémmel. Mióta így használom a Duac gélt azóta szép tiszta az arcom, ami a környezetemben élőknek is feltűnt.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. január 3.

pandoca

2018. november 19.

Borzasztó pattanásos voltam középiskolában, csak a bőrgyógyász tudta rendbe tenni a bőrömet Roaccutan tablettával, gyógyszertárban kevert krémmel és ezzel a géllel. Mára már csak ez a gél maradt. Az ára borsos, de kis mennyiség is elég belőle és nagyon szépen rendbe teszi a bőröm. A háziorvosom szerencsére fel is írja. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 19.

abicicaaa

2018. július 7.

Borgyogyasz irta fel skinorennel egyutt, mondanom sem kell, hogy szetgyilkoltak az amugy is rossz allapotban levo boromet.
Onmagaban ez gel egesz jo lenne, problemas teruletekre kenve, mert megelozi a pattanasok kialakulasat es a meglevoket is gyorsan lehuzza, VISZONT!
Egyszeruen nem gyogyulnak az utana maradt nyomok. Amelyik pattanasra kentem, 2 nap alatt lement, egy honap mulva ugyan olyan csunya, voros folt volt utana, mig amelyikre nem kentem, mar majdnem teljesen eltunt az utana maradt folt.
Nemtudom mi lehet ennek az oka, de inkabb elviselem egy hetig azt a pattanast a fejemen, mintsem hogy aztan honapokig szorakozzak a nyoma eltuntetesevel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. július 7.

poca0412

2018. június 15.

Már nem így néz ki a tubusa, de a lényegen nem változtat.Gyulladást lehúzza,pattikat visszaszorítja.Kb 2hét után látható a hatása igazán,nem kell egy felkenés után haragudni rá.Kis türelem és tényleg segít :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 15.

Moonygirl94

2018. április 14.

Én régen használtam és teljesen meg voltam vele elégedve. Sajnos azóta nem írt fel nekem a bőrgyógyászom de a hatása évekig kitartott. Most sajnos erősen újra kijöttek a pattanásaim így megint felíratom az orvosommal valahogy.
Egy 2 héten belül látható volt a hatása. Nem szárított és gyorsan beszívta a bőröm. Míg használtam és utána 2 évvel sem jöttek ki a gyulladásos pattanásaim. A menstruációs időszakban is szépen teljesített. Egy-kettő előfordult a súlyosabb időszakokban de nem a fájdalmas fajtából. Van egy ára és kicsi ( sajnos Ide nem hozzák be a a nagyobb kiszerelést) de nem kell mindenhol bekenni vele a fejedet. Csak gyakori területek kell vel bekenni és kifejti a hatását. Én mindenképp ajánlom.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 14.

KuliKali

2018. március 19.

Barátom ajánlotta ezt a kicsikét. Szerintem meglehetősen drága,próbáltam nagyon pici adagokat nyomkodni belőle. Volt egy pár hónap amikor újra előjöttek a pattanásaim így a kamaszkor utolsó hónapjaiban még megmutatni magukat,hogy igen mi voltunk azok akikkel 13 évesen leszámoltál és most visszatérüünk!!!!!!! Végül beszereztem ezt,elhasználtam. Azóta kb 4 db pattim volt. End of the story.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. március 19.

pamacska6

2018. január 15.

Elég hosszú ideje az államon makacs pattanásokkal küzdöttem és mindent bevetettem, hogy eltüntessem őket gyógyszer nélkül. Végül elkullogtam a bőrgyógyászhoz és ezt írta fel, párban az Elocom krémmel. (Valaki itt lejjebb írta,hogy nem kapható. De kapható,csak mashogy néz ki a csomagolása,de ugyanúgy Duac a neve)Az első 1-2hétben dühös voltam,mert semmi jelét nem láttam a javulásnak, de aztán végre...a mélyen lévő göböket is vagy eltüntette vagy végre felszínre jöttek és a kozmetikus gondoskodott róluk. Én nem szeretek a problémáimra azonnal gyógyszerrel reagálni,de van amikor csak az marad és szerencsére ez a kis gél bevált :) még van 2hét a 6hetes kúrából, majd updatelek!
Ui.: a használati utasítás szerint is nagyon szarít,persze ezt érzi is az ember. Én az Ilcsi csipkebogyós krémjét kaptam a kozmetikusomtól és jól dolgoznak együtt.

Update: teljesen eltuntek a pattik,pedog attol feltem,hogy ha vege a 6hetnek, majd ujra kezdodik minden. A mensim elott sem jottek ki ujra, ugy hogy legalabb az is bebizonyosodott,hogy nem hormonproblemak okoztak a pattikat. Megeri az 5csillagot, en vegre smink nelkul is emberek koze merek menni ❤️

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 15.

lalavica

2017. december 15.

Sziasztok! elkepzelheto, higy ez a krem. is ugy mukodik, hogy eleinte ront a helyzeten, s utana hoz javulast? Valaszaitokat elore. is koszonom

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. december 15.

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak