EVY Technology

Ár:   7490 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: illusiongirl, Módosítva: 2021. április 14.

Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

Ultrakönnyed, mousse állagú fényvédő, ami az UVB és UVA sugarak ellen is kiemelkedően megbízható, nagyon magas és tartós védelmet nyújt.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

bee1

2024. május 30.

Évek óta újra veszem. Tényleg nem olyan könnyű kezelni az állagát, én úgy szoktam felvinni, hogy kinyomom a fél tenyérnyi mennyiséget, összedörzsölöm a tenyeremben, hogy folyékony legyen, és úgy tök könnyen el lehet oszlatni. Az elején tényleg fényes kicsit, de nekem szépen beszívja a bőröm. Verhetetlen védelmet nyújt a napsugarak ellen, tavaly is hófehér volt az arcom nyár végére, annak ellenére hogy persze igyekszik az ember felvinni rendszeresen, de nem mindig jött össze nekem se. A szememet csípi nekem is, de ezt úgy küszöbölöm ki, hogy nem viszem fel a szemkörnyékemre se. Ha valaki jó fényvédőt szeretne, szerintem ez egy szuper választás. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. május 30.

Formidable

2023. október 23.

A Kids verzió SPF 30-as és SPF 50-es változatát, illetve a sima (narancssárga kupakos) SPF 50-est próbáltam eddig, ezekhez viszonyítva pedig határozottan ez volt a kedvencem.
Ami a használatát illeti, arra kell nagyon figyelni, hogy előbb mindig rázzuk fel (!), majd függőlegesen (!) lefele tartva, lassan nyomjunk ki belőle kb. egy golflabdányi adagot (ez a mennyiség a gyártói ajánlás arcra + nyakra). A felrázásra és függőleges tartásra a hajtógáz miatt kell ügyelni, különben a végén hiába marad a flakonban termék, nem marad hajtógáz, ami a kifújást és a habos állagot biztosítja, így pedig sok termék mehet kárba. A lassú, finom nyomásra pedig azért érdemes figyelni, mert könnyen megszalad az ember keze - bár akkor legalább fixen felkenjük a szükséges mennyiséget. :D Kellhet egy kis idő, amíg az ember megtanulja használni, mert ez a hab állag nem annyira kézenfekvő, mint egy sima krém vagy krém-gél, illetve egy kicsit tart tovább is tarthat eldolgozni, mint más fényvédőket, de megéri.
Nem hagy fehér nyomot és nem is "morzsálódik". Tapasztalataim szerint sminkelni is szépen lehet rá, bár alapozót, korrektort nem használok, csak por állagú termékeket.
A finishe számomra enyhén olajos érzetű, de a hangzása ellenére egyáltalán nem kellemetlen (még zsíros bőrrel sem). A másik két formulához (Kids és sima) képest ezt éreztem a legkellemesebbnek a bőrömön, és nem is volt olyan ragacsos, mint a "testvérei". Az újrakenés sem macerás, gond nélkül fel tudom vinni a púderezett arcomra a második adagot is, eloszlatni, majd újrapúderezni. A lemosása sem okozott sosem problémát szépen lejött olajos lemosóval (Skintegra Atomic), duplatisztítással.
A kellemes használat miatt abszolút ez lett a kedvencem a termékcsaládból, egyetlen hátulütője az ára: a Kids SPF 50-es ugyanennyibe kerül, viszont dupla ekkora, míg a sima SPF 50-es olcsóbb némileg és 25 ml-rel több van benne. Ez a 75 ml emlékeim szerint kb. 2 hónapig volt elegendő nekem, így viszonylag gyakran kellene újravenni. Emiatt állandó használatra sajnos nekem nem fér bele, és ár-érték aránya miatt inkább a sima mellett döntöttem, de ha megtehetem, legszívesebben ezt a verziót választom.
A márka védői pedig számomra verhetetlenek más fényvédőkhöz viszonyítva a maguk bizonyítottan min. 6 órás (!) tartósságával és vízállóságával. Még csak nem is találkoztam olyan termékkel a piacon egyelőre, ami fel tudja venni velük a versenyt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. október 23.

Zsa14

2023. október 17.

Tetszik a hab állag, nekem nem csillogott az arcom applikálás után, és hamar beszívódik, viszont sajnos annyira csípi a szemem, hogy nem fogom újravenni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. október 17.

Csilla_Csilla

2023. október 13.

Kíváncsiságból megvettem, amikor le volt akciózva... Hát nem lesz a kedvencem.
Nagyon nehéz kezelni ezt a habot, eltalálni, hogy mennyit adagolja ki az üvegből, hogy ne legyen túl sok. Kenegetésnél nehéz megmondani, hogy hova kentem már és hova nem, mivel a hab nem igazán kenődik a bőrön, inkább csak így rá nyomkodom a bőrömre és gondolkodom közbe, hogy hova kentem és hova nem. Hidratálónak nem mondanám, nem érzem, hogy hidratálna. A szemeim köré nem igazán kenem, de még így is érzem, hogy piszkálja a szemeimet nap közben. Illetve, púder nélkül esélytelen, nagyon fénylik, ami idővel se múlik el, szóval a púder must have mellé. Pozitívumot nehezen tudok mondani, mivel nem találom túl kényelmesnek, ritkán is használom emiatt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. október 13.

Kíváncsiságból megvettem, amikor le volt akciózva... Hát nem lesz a kedvencem.

canaille

2023. július 13.

Borzasztó. A márka 50 faktoros Kids habját használom évek óta, az bír mindent (izzadás, por, sminkelni is lehet rá). Ellenben ez: zsíros, ragad, a smink csúszkál rajta és iszonyatosan csípi a szemem. Karomra használom el, annak elég drága volt, még a Kid verzióhoz képest is, mert ott többet kapunk ugyanennyiért.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. július 13.

pkeroka

2023. július 11.

Imádat lett ez a fényvédő, amin magam is meglepődtem. :) Először a Kids verziót próbáltam, de annak annyira kemény, nehezen eldolgozható a habja, hogy gondoltam, teszek egy próbát ezzel az arcra valóval és milyen jól gondoltam! :) Valóban kis gyakorlatot igényel a felvitel, de sokkal könnyebben kezelhető állaga van ennek a fényvédőnek! Habár ragad ez is (és a Kids is, szóval feltételezem, mindegyik Evy hab), és fényes lesz felkenés után, én kifejezetten imádom ezt a finisht, főleg hogy a fény/ragacsosság orvosolható egy kis porpúderrel. Nekem a Kids hab már-már mondhatom, hogy nagyon matt volt, jobban szeretem, ha van egy kis természetes fénye az arcbőrömnek. Azt elhasználjuk testre, ez az arcra való pedig marad hű társam egész nyárra és az erős napsütéses napokra!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. július 11.

Mellyssa82

2023. június 27.

Sajnos nem jött be. A hab miatt nem lehet vele gyorsan dolgozni. Borzasztóan ragad (napközben, futtában, autóban, stb. nem lehet használni, kivéve, ha a kezed ügyében van egy csomó nedves törlőkendő). Ami a legjobban zavar, hogy nekem alsó hangon 1 órát tükörfényes tőle a képem, rossz érzés rásminkelni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. június 27.

Adriii93

2023. június 21.

Szerelem ez a fényvédő, annak ellenére, hogy octocrylene van benne, amitől nekem kifolyik a szemem. :D Ennek tudatában vásároltam meg. Hab állaga miatt viszont feltudom úgy kenni, hogy ne menjen a szemembe. Más termékeknél ez nem ment, akármennyire óvatos voltam felkenésnél, belement a szemembe és csípte.
A hab állag nagyok mókás, imádom felkenni. A 6 órás védelem csodás.
A dewy finish engem nem zavar pedig kombi bőröm van. A ragadás nekem 15 perc után kb elmúlik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. június 21.

A hab állag nagyok mókás, imádom felkenni. A 6 órás védelem csodás.

Sz. Csilla

2023. május 3.

A fényvédő!!
Hormonálisan pigmentálódik a böröm, ami a terhességem idején úgy tűnt mintha megszűnt volna. Minden nap reggel ezt kentem fel, nyár volt és egész nap nem frissítettem. Mégsem foltosodtam. Egyszercsak elutaztam és nem vittem magammal, de volt nálam egy gyogyszertári drága márka mintája, szintén 50faktoros. Aznao úgy kifoltosodtam, hogy még télen is vastagon alapoznom kellett. Utána minden nap ezt használtam és nem erősödtek a foltok. Ezért állítom pigmentfoltos bőrre csodaszer!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. május 3.

A fényvédő!!

Erosz

2023. április 16.

ReRe: Sajnos hosszútávon kiütésszerű apró pattanásaim lettek tőle, így leváltottam.

Re: 1 flakon után újravéleményezem.
Még mindig dewy finishe van, csillog, picit ragad, az első pár órában jobban. Amolyan reklámfilmekben látható módon ragyogóvá teszi a bőrt. Nem nehezít el, viszont tágpórusú, kombinált , esetleg rosaceas bőrön kell alá a rendszeres hámlasztás, nyugtató szérumok, ugyanis, gondolom mivel pont ilyen fényes, kissé ragacsos finishű, nagyon kiemeli a sötét kis pontokat az orron.

Továbbra sem szárít, normál, kombi, kissé száraz bőrre egy megváltás. Nem pereg, lehet alá pacsmagolni, nem hagy fura foltokat, nem vagyok tőle pattanásos. Talán a fehér pólók nyakát kissé sárgítja. Csak lemosás után öltözz, vetkőzz. :)

-----------------------------------------------------------------------------------
Elővélemény, 1 hét használat után, normál, tágpórusú bőrön.

Nos hát igen, ahogy sokan írták, ez bizony ragad. Az idő elteltével kevésbé, de ragad. Na nem úgy, mintha zsírral lenne bekenve a bőr. Látszatra csupán a dewy finishe van, érzetre pedig abszolút semmi, tehát nem nehezít el, nem ül a bőrre egy filmrétegben. Maga a ragacsosság engem azért nem zavar, mert alap dolog a skincare-ben, hogy nem nyúlkálunk az arcunkoz napközben, nem tapogatjuk folyton folyvást.
Tápláló a bőrnek, nem szárít, nem húzódik alatta a bőr, viszont én személy szerint nem ajánlom zsíros, tocsogós bőrűeknek. Nem hiszem, hogy otthonosan éreznék magukat ebben a fényvédőben.
Semmit nem mattul, ha sokat vagy napon vagy 30-40 fokban, ez bizony csillogni fog. Persze ha van alatta mondjuk vagy 2-3 szérum, hámlasztó, talán nem nehezíti el a pórusokat, de azok nélkül feltűnő kis fekete pontokként ragyognak egész nap. Tehát...semmi olyan nincs benne, ami kicsit összéb rántaná a pórusokat, vagy csökkentené a zsírosságot. Persze ez összetevő elolvasással is látszik, de azért az ember lánya reméli, hogy ha minden bőrtípusra ajánlják, kicsit azért csökkenthetné a mértékét.

Egyelőre 3 csillag. Ha nem fog bazi nagy pattanásokat előhozni néhány hét alatt, vagy nem nehezíti el a pórusaimat (még jobban), akkor felértékelem. De egyelőre úgy tűnik, hogy muszáj lesz mellé valami szérumot találni mitesszerekre, különben 5 km-ről is látszani fognak. Vagy a Holdról.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. április 16.

Re: 1 flakon után újravéleményezem.

Elővélemény, 1 hét használat után, normál, tágpórusú bőrön.

Antioxidánsok: Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Nymphaea Alba (White Water Lily) Flower Extract
Hidratálók: Propylene Glycol, Glycerin, Butylene Glycol
Vitaminok: Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate

Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől.) Az összetevőt alapvetően biztonságosnak tartják, mivel nem rendelkezik endokrin romboló tulajdonságokkal, és ritkán okoz bőrérzékenységet is sok más szintetikus UV-szűrővel ellentétben. Egy 2010-es kutatás szerint azonban egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Az összetevő használatát Palau-ban betiltották a korallokat károsító hatása miatt.

A bután igen gyúlékony, színtelen és szagtalan, könnyen cseppfolyósítható gáz. A kozmetikai iparban segédanyagként használják sprékben a többi anyag "kinyomásához" (propellant). Jellemzően hajtóanyagként használják a spray kiszerelésben kapható kozmetikai termékekben.

Más néven Uvinul A. Új generációs, szintetikus kémiai fényvédő, mely az UVA-sugarak ellen nyújt védelmet (a csúcsa a 350nm-es régióban van, viszont védelmet nyújt a 320-340 nm-es területen is). Viszonylag nagy stabilitású és kiválóan kompatibilis más fényvédő- és kozmetikai összetevőkkel is. Jelenleg az FDA által nem jóváhagyott fényvédő szer az Egyesült Államokban.

Sűrűség szabályozó anyag, oldószer. Parfümök, haj- és bőrápló termékek gyarkori összetevője. Kiváló bőrhidratáló képességgel is rendelkezik.

PVP 0 0

A PVP a polyvinylpyrrolidone rövidítése. Az 1950-es években ez volt az első szintetikus polimer, amelyet hajrögzítőként használtak a rovar eredetű sellak helyett, és a mai napig is a hajformázó termékek egyik elsődleges összetevője, amely a haj helyén tartásában segédkezik. Az összetevő és szép, vékony, egyenletes filmréteget képes képezni a bőrön és a hajon. Ha csekély mennyiségben van jelen a bőrápoló termékekben, észrevehetetlen vízmegkötő filmréteget képez a bőrön, amely segít a bőrnek feszesebb megjelenést kölcsönözni.

A kozmetikumokban gyakran használt segédanyag, melyet emulgeálószerként (segíti a vizes és az olajos fázis összekeveredését) valamit felületaktív anyagként használnak.

Búza fehérjéből előállított aminosav. A bőrre nyugtató, gyulladáscsökkentő és regeneráló hatással van.

A fehér tündérrózsa virágának kivonata. Gyulladáscsökkentő, nyugtató hatású összetevő.

Bőrpuhító (emolliens) és sűrítő anyag. Antimikrobiális hatása is van, így tartósítszerként is használt. Gyakran használják UV szűrőt tartalmazó termékekben oldószerként. Selymes érzetet hagy maga után a bőrön.

Természetes eredetű, biztonságos szintetikus kelátképző szer. 1%-ig terjedő mennyiségben alkalmazzák a tartósítószerek hatékonyságának növelésére, lehetővé téve a szokásosnál kisebb mennyiségek használatát a hatékonyság veszélyeztetése nélkül.