Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: bokihugi, Módosítva: 2014. november 21.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Lemosók, Tonikok
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A Lubexyl benzoil-peroxid hatóanyagot tartalmazó bőrlemosó szuszpenzió. Az akne kezelésekor tisztítja a bőrt és elősegíti a gyógyulás folyamatát. Hármas hatással rendelkezik:

• Antimikróbás hatás: gátolja az akne keletkezését okozó baktériumok szaporodását.
  • Seborrhoea ellenes hatás: korlátozza az akne fellépésénél gyakori faggyútermelést.
  • Kerato-komedolitikus hatás: megnyitja az elszarusodott és ezáltal elzárt faggyúmirigyeket és megakadályozza a pattanásképződést.

A Lubexyl rendszeres használata megszünteti az akne tüneteit (pörsenés, pattanás, mitesszer) és gátolja újraképződésüket.

Ez egy gyógyszertári készítmény, így itt az INCI listán nem mennyiség szerint csökkenő sorrendben szerepelnek az összetevők. A készítmény hatóanyaga a benzoyl peroxide, melyből 4% van a lemosóban.

porcukor

2018. december 13.

Örömmel olvasom, hogy megszűnt. Nekem konkrétan lemarta az arcbőröm a helyéről. Az akne súlyosabbik verzióját nyertem meg. Ez csak akkor volt jó ha éppen kedvem szottyant a fájdalomküszöbömet?! feszegetni. :
D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 13.

D

Birkin22

2016. április 27.

Régen használtam bőrgyógyász javaslatára, a tinikori pattanásokon sokat javított.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 27.

joci3000

2013. december 10.

Régen használtam most is szerettem volna a gyógyszertárba azt mondták megszünt kár érte :(
Amúgy tölem megkapja az 4 csilagot 5-ödiket azért nem kapja meg mert megszünt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. december 10.

Amúgy tölem megkapja az 4 csilagot 5-ödiket azért nem kapja meg mert megszünt.

Emeren

2013. december 9.

én régen használtam (kb. 2 éve) és nekem akkor nagyon bevált, bár én aknesol tonikkal párosítottam. Igazság szerint azért kezdtem el használni, mert alapjában véve nem voltam egy pattanásos típus, sőt mondhatnám úgyis, hogy olyan bőröm volt, mint a babáknak, aztán egy kicsit stresszesebb lett az életem, és hirtelen az egész arcomat ellepték kis piros kiütés szerű vmik. A patikában azt javasolták, hogy ha a lemosókat szeretem, akkor használjam ezt, ha a tonikokat, akkor az aknesolt...én meg úgy döntöttem, hogy megveszem mindkettőt, és kb. 2 hetes használat után szépen letisztult a bőröm! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. december 9.

beauty.squirell

2013. május 28.

Megkaptam sophieeny-töl, amiért hálám üldözni fogja a kenceföldeken át.
Eddig leginkább LRP és Bioderma valamint natúr (Olivia) szappanokkal próbálkoztam, mert elég egyenetlen az arcböröm felülete és gyakran "puklis" ezen felül bör alatti pattanások ékitik, amikor olyanja van.
Pár órán belül (2-3) kifényesedik (halleluja) amit napközben papirzsepivel itatok fel (na jó, ez nagyon képletes, ennyire nem szörnyü a helyzet).
Szeretek radirozni - bizom benne, hogy hatása is van - de mivel rozaceára is hajlamos a böröm, ezért csinján kell vele bánnom (de akkor kérdezem én, hogyan újul meg a börréteg?)
Nos, már egy hete használom (tudom idö kell neki) és eddig erröl tudok nyilatkozni:
- naponta egyszer használom, 2-3 percig hagyom rajta (és ekkor se mar még)
- olyan üde lesz a böröm töle, azaz nem a becuppantott, extra matt (amit egyes zsirtalanitók okoznak), nem száraz, nem húzódik, nem pirosodik be
- a régi pattik piros helyeit nem emeli ki (nem is gyógyitja, de legalább nem irritálja), azaz az ilyen pörsenésekre is hatásosnak tünik
- kellemesebb rá krémezni (de nem viszem túlzásba)
- nem jelentek meg gyulladások vagy csúnyaságok töle, de még nem merem kijelenteni, hogy a meglevöket avagy a kialakulóban levöket elmulasztja. Update-el jövök (május vége van).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. május 28.

Megkaptam sophieeny-töl, amiért hálám üldözni fogja a kenceföldeken át.
- naponta egyszer használom, 2-3 percig hagyom rajta (és ekkor se mar még)
- kellemesebb rá krémezni (de nem viszem túlzásba)

sophieeny

2013. április 28.

Update: Ha valakinek szüksége van rá én szivesen odaadom , elég kevés hiányzik belőle mivel csak 2 napig használtam.

Nekem 1-2 pattanás volt / van néha az arcomon és arra akartam volna használni, esténként 1 percre hagytam fent , de 2 nap után ugy kiszárította az arcom, hogy alig mertem kilépni az utcára is, igy abbahagytam a használatát. Később rájöttem, hogy felesleges használnom, mert a tinikori pattanásokat ugy néz ki kinőttem,

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 28.

toxicdoll

2013. április 23.

A bőrgyógyász javasolta, hogy próbáljam ki, mert ez egy nagyon jó termék (megjegyzem véleménye szerint az én aknés, extra tág, zsíros arcbőröm is szép és mindezt nagyjából 5 méter távolságból állapította meg) Részemről nem érte meg az árát. Naponta egyszer használom. Zuhanyozás közben felkenem az arcomra pár percre és lemosom. Valóban vörös lesz tőle a bőröm, de nem tart túl sokáig. Nekem nem szárít, de a pattanásaimmal sem veszem észre, hogy bármi különöset művelne. Nekem egy átlagos, semleges krémnek tűnik, ami nem eredményez feltűnő változást. Úgy tűnik mintha hozzá szokott volna a bőröm, mert eleinte még csak-csak volt valami hatása, de az utóbbi időben szinte semmi. Többet biztosan nem veszem meg!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 23.

Vixodite

2013. március 14.

Régebben vettem egyet, de a túlzott mértékű használattól teljesen kiszáradt a bőröm, és rosszabb lett mint előtte. Pár hete vettem elő újra, most csak napi egyszer használom, olykor csak a problémás területekbe dörzsölve, és láss csodát, gyönyörűen tisztul az arcom. Makacs aknéra is beválik, de figyelni kell a hidratálásra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 14.

floralili

2013. március 13.

Én nagyon szeretem ezt a készítményt. Nekem is acnés, pattanásos, sebes volt a bőröm, emellett mindentől ki is száradt, állandóan hidratálni kellett, amitől meg újabb pattanások lettek... elegem volt már. A bőrgyógyászom mondta, hogy nem árulják, de próbáljam meg a patikában, hát volt szerencsére. Nagyon sok jót tusok róla mondani, először is azt, hogy szárítja a pattanásokat, én kb 2-3 percig szoktam fennhagyni az arcomon, és miután lemosom, nem lesz piros, csak egy picit száraz. Nem vagyok türelmetlen, amíg rajtam van addig pl fogatmosok, utána mosom le, és mintha talán puhább is lenne a bőröm. És olyan sima mint a babapopsi :)) Abszolút megéri az árat, biztosan újravásárolom majd ha elfogy, bár elég lassan fogy szerencsére :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 13.

Lotheg

2013. március 2.

Egyértelműen csodaszer... szépen letusztította az arcomat... mostanra már "csak" mitesszerek maradtak .... pattanás csak néha van... most abba is hagytam ennek a használatát ... és sincs pattin, csak egy-kettő, de újra lekezdem használni rá. Nos én itt sokat olvastam a BP készítményekről, de először nem hoztak lázba azt hittem itt nem nagyon kapni, aztán láttam egy videót youtube-on, amiben a lény ebmutatta, milyen volt és milyen lett az arca.. megmutatta minek a hatásara... acne.org.... tök jó istewni nem kapni, kintről pedig nem akartam rendelgetni. Aztán olvasgattam a véleményeket és valaki írta, hogy ez hasonlló megnéztem, úgy gondoltam megéri az árát. Közben újra még 10x legalább elolvastam apolka írását a BP készítményekről... akkor gondolkoztam és erre jutottam: akneroxidot nem akartam mert azt túl soknak találtam nem akartam teljesen szétszárítani az arcom, csak gyengédebb ez -meg hát olcsóbb is azért valljuk be-, pedig elég ragyás voltam... de inkább türelmesen vártam.. midnent kiiktattam ami komedo képző és ezt először naponta kétszer használtam... Első alkalmakkal nekem is vörös, irritált lett tőle a bőröm, de írta is, hogy ilyesmi előfordulhat.... úgy voltam vele ha sokáig így lesz abbahagyom, de 4. napra már semmi ilyen nem volt... aztén ahogy letisztult az arcom csak esténként használtam, utóbbi időben pedig 2-3 naponta most meg nem is használom... de mindenképp újra elüveszem... ha visszakapom... ugyanis otthagytam valakinél és nem akartam újat venni... pedig én AHA hémlasztok is utána és nem szárít ... mondjuk csak 1-1,5 percre hagyom fennt többre nem :) És valóban gyorsabban is gyógyulnak a hegek is :I A nővéremnek is ajánlottam, mostmár ő is napi szinten használja és szebb a bőre .... szóval, aki nem akar túl erős BP-t annak ezt ajánlom, vagy esetleg csak szinten tartásnak. MErt ugye ez csak 4% meg lemossa az emebr szóval egyértelműen 5 csillag :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 2.

Emulgeálószerek: PEG-3 Distearate, Sodium Laureth Sulfate
Tisztítószerek: Sodium Laureth Sulfate

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm