Egyéb

Ár:   1480 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: indus, Módosítva: 2017. július 26.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Samponok

Magyar termék. Kifejezetten korpás fejbőrre kifejlesztve.

Borsolina

2019. október 13.

Kicsit több, mint egy hónapos használat után írom le a tapasztalataimat, heti átlag 2-3 hajmosás után. Alapvetően az én fejbőröm nem korpás, hanem egy kicsit súlyosabb, mert egy örökletes, erősebb fejbőrhámlásom van, amin (elvileg) nem is segít semmi, max. csak enyhíti a tüneteket. Na,ennek ez sikerült. :D Kétszer mosok vele hajat minden egyes alkalommal, először egy kis teafaolajjal megspékelem a sampont, és hagyom hatni egy pár percig a fejbőrömön, majd átmosom simán csak samponnal a hajamat. Nagyon tiszta érzésű utána a fejbőröm, a hámlás visszatérését is kitolta egy pár nappal későbbre, és láthatóan mérsékelte is azt. Az "illata" borzalmas, szúrós, de én nem vagyok ezekre már érzékeny, úgyhogy hozzászoktam, nem kellemes, de simán kibírható. Ami viszont nekem egy kicsit zavaró, hogy nagyon kis csomagolásban lehet csak kapni, így havonta vennem kell, valamint lehetne egy kicsit környezetbarátabb a csomagolóanyag. Összességében emiatt 4,5*-ot adnék, de felfele kerekítek. :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 13.

oaxaca

2019. május 7.

Szintén zenész seborrheával és diprosalic oldattal. Nekem ez a sampon bejött a seborrheámra. A szaga valami borzalmas, de a hatása miatt el tudom viselni. Kicsit azért zsírosítja a hajamat mert túlszárítja az egész fejbőrömet... Úgyhogy még keresem az igazit.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. május 7.

Kmerci

2019. március 13.

December közepén kezdtem használni erre való Babé samponnal váltogatva. Az SZTKs doki annyit mondott minden nap mossak hajat annyit se árult el mi is okozza pontosan ezt a korpásodást... ezért magán dokihoz kellett mennem ahol ezt ajánlotta a doki. Sajnos nekem ez se volt teljesen megváltás egyedül a szemöldök tetoválás után ami kijött seborreas ekcéma (nem tudtam hogy ez a betegségem van ezért is mentem simán tetováltatni) azt teljesen elmulasztotta de a fejbőröm sajnos megszokta és már másnap hajmosás után hullik a fejemről a korpa. :( Uriage habzó gélt próbálom most ki később oda is írok véleményt.

UPDATE!:
Továbbra is használom, füleimet és arcomat is érinti a szeborreás ekcéma ezzel a samponnal szoktam átmosni ezeket a területeket. A fejbőrömön nem segített, itt a krémmánia oldalon ajánlották a SUBRINA RECEPT korpás fejbőrre való hajszeszt és az teljesen megszüntette az ekcémám sőt már egyáltalán nem vagyok korpás tőle!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. március 13.

UPDATE!:

smith8

2019. január 14.

Sziasztok!
Mivel sokat jelentettek az itt megjelent vélemények,ezért én is írok pár sort erről a termékről.
Jó pár éve én is seborreás fejbőrrel küszködök,amit eddig Diprosalic oldattal próbáltam kordában tartani. Sajnos sok rosszat olvastam ennek a terméknek az összetevőiről (főleg a szteroidról),ezért elhatároztam,hogy minél előbb próbálok valami kevésbé káros összetevőjű terméket találni. (a negatívumok közé az is hozzátartozott,hogy egyedül elég nehéz volt a csúnya területeket bekenni).
Ezen az oldalon találtam rá a Pala samponra és a vélemények alapján elhatároztam,hogy beszerzek egyet én is és próba szerencse.
Ha jól emlékszem 1400 Ft-ért jutottam hozzá az egyik gyógyszertárban (vidéki vagyok,szóval nagyobb városokban is biztos lehet kapni).
Heti 2x használattal (3 naponta hajmosás) kordában tudom tartani a néha kegyetlen mód csúnya fejbőrömet,úgyhogy én szeretném ajánlani,hogy aki gondolkozik rajta,próbálja ki. :-)

Én úgy használom,hogy előtte egy normál fejbőrre való samponnal átmosom a hajam annak érdekében,hogy a Pala sampon minél jobban habozzon.
Nem kell sokat nyomni belőle,én már lassan 3 hónapja használom és még kb. félig van a kis "flakon".
Az egyetlen hátránya,hogy nekem nagyon kiszárítja a fejbőrömet,meg az arcomat,ha a hab kicsit lefolyik,így utána mindig átöblítem almaecetes vízzel,amit szintén az interneten olvastam. Én sem hittem el,de bármennyire hihetetlen,megszünteti a szárazság miatt létrejövő fejbőr viszketést,ráadásul még a hajamat is puhábbá és fényesebbé teszi. Látszik,hogy a természetben mindenféle gyógymód megtalálható. :-)

Nekem ezek a praktikák segítenek ennek a kellemetlen bőrbetegségnek a szinten tartásában.
Remélem tudtam segíteni!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. január 14.

Sziasztok!

Remélem tudtam segíteni!

dynuchu

2018. július 10.

A Sanatopic krémmel együtt kezdtem használni, a bőrgyógyász így javasolta. Gondolom a korpa fellazításért a krém felel, de így ketten együtt megszűntették a tizenéve fennálló szeborreás korpám, amivel már elég nehéz volt az élet... Most már csak szinten kell tartani.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 10.

Babika20

2018. március 7.

1700 Ft-ért jutottam hozzám a Benu gyógyszertárban. Igaz, nem volt készleten de a honlapon megrendeltem és a patikában már másnap!!! átvehettem, oda ingyenes volt a szállítás. Ez hatalmas plusz pont. A samponról: ha nagyon szimatol az ember akkor a flakonban nem az a hű de jó illata van, de ez mosás közben és hajon majd szárítás után egyáltalán semennyire nem érződik. Én csak a fejbőrre használom, nekem elég hosszú és dús hajam van, így kicsit nehéz azért oda célzottan felvinni, de igyekszem, keresem a megfelelő technikát. Igyekszem jól belemasszírozni. A hajam száli részére megy a sampon és a balzsam plusz utána fújós hajspray is. A sampon jól habzik Az előírt fél diónyit használom kb. A hatásával meg vagyok elégedve, mert 4 napig vállalható a hajam, plusz a fejbőröm nem viszket, vagy nagyon minimál de az is a vége felé. Örülök neki :) Ajánlom!! Korábban használtam a Bideorma Nodé DS+ sampont, de ez fele annyi se és a hatása jobban tetszik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 7.

Makk Zsuzsó

2017. október 30.

Az én esetemben csak enyhe és időszakos korpával kellett megküzdenie, és ez sikerült is. Sokkal egészségesebb a fejbőröm, mióta használom. Nem minden hajmosást végzek ezzel, csak kb. minden 4-5. alkalommal használom. Viszont nagyon szárítaná a hajat, ha nem balzsamoznék utána. De azt amúgy is használok, úgyhogy emiatt nem vonok le pontot. Amire való, arra tök jó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 30.

ediok

2017. július 25.

Zsíros korpával küszködöd, nagy reményekkel próbáltam ki ezt a sampont, de nem valtotta be az elvárásaim.
Sanatopic krémmel is csinaltam pakolast a hajmosás előtt, de így sem vált be. Nagyon kiszárította a fejbőröm, így még látványosabb volt a korpa.
Most ezt hasznalom elő samponkent, és utána kénes -kátrányos samponnal mosok hajat egyenlőre így tökéletes a két sampon összhangja.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 25.

Rien

2017. június 26.

Sajnos nem voltak jó tapasztalataim ezzel a samponnal. Sok sampont kipróbáltam már korpásodás ellen és reméltem, hogy ez a magyar termék hatásos lesz. Néhány mosás után sajnos visszatért a viszketés és a korpa. Mivel ahhoz túl drága, hogy csak simán a koszt mossam le vele (másra nem volt jó), ezért egyszeri alkalom volt a vásárlása.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. június 26.

Africa

2016. április 22.

Seborheás a fejbőröm, ezzel a samponnal meg tudom nyugtatni a bőröm. Kellemes illata van, könnyen habzik, nem kell sok belőle. Kúraszerűen használom és elégedett vagyok vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 22.

Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid, Salicylic Acid
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Salicylic Acid

Az olajpala lepárlási termékének, az Ichthammolnak egy másik formája. Természetes erdetű, barna színű, átható szagú összetevő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antimikrobiális (vagyis segít a bőrön található mikroorganizmusok egyensúlyban tartásában), korpásodásgátló és felületaktív anyag. Az összetevővel leggyakrabban korpásodás elleni samponokban találkozhatunk, de előfordul pattanás elleni készítményekben is.