Stadelmann

Ár:   4390 Ft   Kategória:   Testápolók

A krémet és az összetevőket feltöltötte: dr.szöszi, Módosítva: 2015. július 6.

Kategória:   Testápolók

Kiegyensúlyozó hatású, ezért testileg és lelkileg is erősít. Hormonrendszer serkentő, erősíti az izom- és kötőszöveteket.

• Segít feldolgozni a sérülések testi és lelki következményeit.
  • Szoptatási időszakban, ha gyengék, fáradtak vagyunk, és úgy érezzük, hogy minden erőnk elszállt.
  • Operációk után.
  • Elősegíti a méh regenerálódását.
  • Hólyagpanaszok esetén.

Fontos információ: Várandósok és csecsemők részére önterápiára alkalmatlan. Gyermekek számára növényi olajjal ajánlott higítani.

Pöti

2015. július 27.

Használom egy ideje, aromaterápia részeként. Csodát nem várok egy olajtól, szóval tisztában vagyok vele, hogy a belső felborulásaimat nem ez fogja rendbe tenni, de a lelkemnek jót tesz az illata. Bedörzsölve még nem próbáltam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. július 27.

Gyulladáscsökkentők: Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil
Hidratálók: Jasminum Officinale (Jasmine) Oil

A jojoba olaj egy változata, lásd jojoba olaj.

A Salvia Sclarea növény kivonata. Faggyútermelést szabályozó, szövetösszehúzó, nyugatató összetevő a CosIng besorolása szerint.

vetiver gyökeréből kinyert illóolaj. A növény szárított rizómáiból (gyöktörzseiből) és gyökereiből vízgőz-desztillációval nyerik ki. Az illóolaj nyugtató, antimikrobiális és keringésfokozó hatásokkal bír, ezért elsősorban sebek és bőrbántalmak, izom- és ízületi fájdalmak kezelésére használják, de ellazulást és a stressz oldását elősegítő masszázsolajok és gyógyfürdők, illetve rovarriasztó szerek alkotórészeként is alkalmazzák.

Közönséges cickafark:

Az Ilicsi honlapja szerint vizes kivonatát, illóolaját bakteriosztatikus, antiszeptikus, gyulladásgátló hatása miatt érzékeny, rozáceás, zsír- és vízhiányos bőr ápolására használják. Flavonoidjai révén vérkeringést serkentő, sejttevékenységet élénkítő hatása miatt is előnyös alkalmazása a kozmetikai készítményekben.

Paula Begoun szerint azonban a cickafark kivonat nem olyan előnyös, ahogy azt az Ilcsi gondolja: kevés valódi kutatás utal arra, hogy valóban előnyös a bőr számára, de néhány kémcsőben végzett tanulmány szerint (in vitro) valóban van gyulladás csökkentő hatása. Más kutatások szerint azonban a cickafarknak bőrirritáló és fényérzékenységet okozó tulajdonságai is vannak. Összességében Paula Begoun mint kerülendő összetevőt jellemzi a cickafark kivonatot.