Erboristica

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   Myropolium, online   Bőrprobléma:   Tág pórusok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: bavarbivi, Módosítva: 2014. március 20.

Lelőhely:   Myropolium, online
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Tág pórusok

A Purysens egy olyan új és hatékony formula, melyet kifejezetten a kevert és tisztátalan bőrtípus számára fejlesztették ki.

Könnyű, bársonyos fluid, mely folyamatos hidratációt biztosít és egyben hatékony ránctalanító is. Segít a matt és hibátlan bőr elérésében, valamint halványítja a pigmentfoltokat.

Mindennapos használatra ajánlott. Smink alá is ideális.

TKriszta

2018. február 14.

A problémás arcbőrömet ez a termékcsalád hozta rendbe, csak ajánlani tudom. Kellemes illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 14.

Nimir-ra

2016. november 21.

annyira..de tényleg ANNYIRA elviselhetetlenül büdös.... egyszerűen nem bírom használni.
amúgy állagra jó, nem kukacosodik le, nem vettem észre azt hogy mattítana, összehúzá a bőrömet, vagy hatással lenne a pattanásokra vagy a hegekre...nem tud semmit pedig küzdöttem vele 3 hónapig. de aztán feladtam mert azalatt se sikerült elfogadnom a szagát. borzalmas.
a tonikja is hasonló szagú de azt mégis tudom használni. legalább egyik sem irritál.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 21.

RekaBon

2016. augusztus 5.

Bioboltos tanácsára kipróbáltam, de ettől a hidratálótól is apró pattanások jöttek ki rajtam, pedig nem túlérzékeny a bőröm...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 5.

ST

2015. április 8.

Ebből is próbáltam mintát, ami szintén elég kellemes volt a lemosóhoz és a maszkoz hasonlóan. A 2 ml-es minta pofátlanul kicsi, kb. 2x tudtam használni. Mondjuk a célt elérték vele: megvettem a teljes kiszerelést, elsősorban a paraben- és szilikon-mentessége, illetve a pumpás kiszerelése miatt - majd referálok!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. április 8.

Antioxidánsok: Bakuchiol, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Sulfur
Hidratálók: Glycerin, Zinc PCA
Vitaminok: Niacinamide, Tocopherol

Antioxidás növényi kivonat, amelyet a malájtea (Psoralea corylifolia) magjából és leveleiből nyernek ki. A bakuchiol strukturálisan ugyan nem mutat egyezőséget a retinolfélékkel, a bőrön használva mégis nagyon hasonló módon fejti ki hatását, vagyis azokra a kollagéntípusokra hat, amelyekre a retinol is (I, III és IV). Egy 2014-es kutatás és egy 2019-es kutatás szerint is halványítja a ráncokat és a pigmentfoltokat is, a bőr rugalmasabb lett és általában a napfény okozta bőrkárosodások csökkentek anélkül, hogy a retinol használatánál esetlegesen jelentkező mellékhatások előfordultak volna. Az összetevő 1%-os koncentrációban pattanások ellen is hatásosnak bizonyult (az aknék 57%-al csökkenése 6 hetes kezelés után), ráadásul 2% szalicilsavval kombinálva a pattanások 67%-al csökkentek 6 hét után.

magvas gomborka (más néven sárgarepce) magjából sajtolt olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A Wikipédia információi alapján a magvas gomborka a növényi források között szokatlanul magas (akár 45%-os) omega-3 zsírsavtartalommal rendelkezik; a hidegen sajtolt Camelina-olaj több mint 50 százalékban többszörösen telítetlen. Az olaj igen gazdag természetes antioxidánsokban, mint a tokoferolok, ami miatt igen stabil, ellenáll az oxidációnak és az avasodásnak. Paula Begoun nagyszerű összetevőnek tartja, bár úgy tudja, hogy nem született még olyan kutatási eremény, mely alátámasztaná, hogy egyéb különleges hatása is van-e a bőrre a magas omega-3 zsírsav tartalmának hatásán túl.

közönséges bojtorján gyökerének a kivonata. A népi gyógyászat vértisztító orvosságnak használta, vizelethajtó és izzasztószerként. Serkenti az epe elválasztását, reuma és bőrbetegségek kezelésére is felhasználják. Olajokkal előállított kivonatait bedörzsölőszerként, fürdőolajként használják reumatikus fájdalmak ellen, de hajhullás, korpásodás kezelésére is alkalmazzák. Paula Begoun szerint a közönséges bojtorján gyökere antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatású, ezért minden bőrtípus számára hasznos összetevő.

Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.