Escada

Ár:   7600 Ft, 9900 Ft és 11 500 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   25 ml, 50 ml és 75 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Yndre, az összetevőket feltöltötte: kisviol, Módosítva: 2016. február 21.

Ár:   7600 Ft, 9900 Ft és 11 500 Ft
Kiszerelés:   25 ml, 50 ml és 75 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Összetevők: sárgadinnye, licsi, magnólia, kömény, frézia, vetiver, karamell

blondiebunny

2020. január 3.

Fú, ez nagyon nőcis. Rengeteg gyümi van benne, ami nagyon frissé teszi, a karamell már csak kedves ráadás. Állati élénk illat, igazi talpraesett, szívdöglesztő, életvidám lányoknak. A tartóssága is rendben van. :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 3.

Milva07

2019. december 3.

Magam sem értem miért, de fejembe vettem, hogy kell egy decens illat nekem, ha véletlenül olyan helyre megyek, ahol nagyon kell (kéne) viselkednem. Magam sem értem miért, de erre a parfümre esett a választásom. Nos, valóban decens, ha a kedvenceimet vesszük alapul (YSL Opium, M.J. Decadence, Mugler Aura, Shiseido Feminité du bois) de nevezhetjük komfortillatnak is. Rajtam a karamell dominál, finoman gyümölcsös, picit még zöldes/nyers is és nekem leheletnyit csokis/nugátos (miért?) .Egyszóval tetszik, de tényleg meghagyom ügyintéző/beteglátogató/ "orvoshozmegyekdemégsemakarokcsakúgypőrén" illatnak. Annak tökéletes. Érzelmeket belőlem nem vált ki, de azt igen kevés parfüm tudja. Fiam szerint a Lila akác közben lakó anyuka illata, kötelező kellékként a jól kereső férj két gyermek-egy fiú és egy kislány-és a kutya (lehetőleg golden retriver) mellé. Kiskosztüm, pumps, háromnaponta beszárított, lehetőleg szőke haj. Hétvégén kötelező kert parti, ahol meglehet mutatni a kirakatba kreált, a díszletek mögött unalmas, fásult,vagy hajszolt életet. American dreams….Én ennek 100%-osan az elllentéte vagyok, de...Kell egy decens illat, ez pedig tartós,kellemes,kényelmes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. december 3.

Erika80

2019. október 19.

Számomra egy nagyon finom illat ez a Magnetism. Merőben más, mint az általában készített gyümölcsös illatai az Escadanak. Krémesen, lágyan édes, nem túlzott, nem szirupos. Nagyon enyhén megbújik benne némi zöldes vonal és szerintem épp ettől különleges. Gyümölcsös, mégsem csupa gyümölcs illatú. Virágos és mégsem szimplán virág illatú. Olyan egyensúlyban van benne a sok összetevő (nem csupán annyi, amennyit a fentiekben leírtak), hogy semmi nem érzik ki túlzottan. Remek összhangban vannak egymással. Számomra valóban mágnesesen vonzó és elbűvölő, mégis szolid illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 19.

Phoenix19

2019. október 11.

Bizony nincs könnyű helyzetben az a leendő vásárló, aki nem ismeri az illatot és az itteni véleményeket (is) figyelembe veszi, ugyanis azt látom, hogy szinte mindenki mást érez. Én például nem gyümölcsös illatként aposztrofálom. Az én olvasatomban a gyümölcsös illat teljesen más, nemes egyszerűséggel: gyümölcsös, méghozzá gyümölcs dominanciával. Nem is kell messzire menni, az Escada parfümök túlnyomó többsége gyümölcsös. Ez az illat karamellás, vaníliás , az emlegetett gyümölcsök csak udvarhölgyek. Inkább hűvösebb időre való. Piros bogyós, erdei gyümölcsös karamell vaníliával, de semmiképpen nem a gyümölcsök uralkodnak, hanem a karamell. Citrusokat nem érezni, nem véletlenül, ugyanis ebben a parfümben nincsenek citrusos jegyek, kovászos uborka meg főleg nem. Kasmír puhaságú vanília, sűrű karamell, ínycsiklandó piros gyümölcsök, zöld jegyzetekkel. A legfinomabb Escada illat. Stílusában, jellegében emlékeztet YSL Manifesto L'Eclat-re, a vaníliás, zöldes jegyek miatt, de a Magnetism édesebb.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. október 11.

Jule

2019. szeptember 1.

Fantasztikus illat!
Merőben eltér az általában kirobbanóan gyümölcsös Escada illatoktól. Habár bőven tartalmaz összetevőket, gyönyörű szépen összerakott, simulékony, puha és mégis határozott, semmivel sem összetéveszthető, krémesen gyümölcsös illat, ami belopta magát elsőre a lelkembe.
Azt hiszem állandó darab lesz nálam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 1.

Fantasztikus illat!
Azt hiszem állandó darab lesz nálam.

Megany

2019. augusztus 25.

Szerettem ezt az illatot,bár eleinte nekem túl citrusos-gyümölcsös,túl sokféle gyünölcs van benne,de aztán átvált a kicsike valami sokkal kifinomulattbra,olyan már-már orientális irányba és az már oké.
Karakteres,de mindennap viselhető,én nyáron is használtam,mert a fejillat citrusos és könnyű.
Mondjukaz tény,hogy nem túl tartós az edp-je de a szép üveg miatt mégis adom acsillagot.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 25.

Sheila

2019. június 5.

Itteni vélemények alapján figyeltem fel rá, kíváncsi lettem. Papírcsíkra és kézfejre fújva is teszteltem, és már jött is a vigyor a fejemre, hogy nahát, én ezt ismerem! Azaz másokon már éreztem néha-néha ezt az isteni illatot, de fogalmam sem volt hogy ez az. Úgyhogy még aznap ment rá a rendelés , mert kell és kész. Az illatát nehéz lenne leírnom, számomra leginkább édes és gyümölcsös elsőre, aztán szépen lassan puha, meleg, fűszeresen púderessé szelídül (az illatjegyeket nem érzem ki külön, de gondolom a karamell miatt lehet). Talán picit Jil Sander Jil-re emlékeztet (pedig az összetevőik köszönőviszonyban sincsenek egymással) , nem is tudom. A külleme és az első benyomás alapján inkább őszi-téli vagy esti illatnak gondoltam, de kellemes meglepetés hogy a nyárias melegben is mennyire gyönyörűen működik a bőrömön.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. június 5.

NovErke

2019. május 30.

Ez annyira jó!!! Igazi gyümölcsös, üdítő, krémes friss illat. Egyik koleganőmnek van ilyen, most ide adta megnézni, fújtam is egyet magamra. Isteni jó és tartós is. Most már nekem is kell! :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 30.

Sophieka

2019. április 14.

Hűha! Azt hiszem, megtaláltam a pasimágnest! :) Eszméletlenül tetszik, ínycsiklandóan gyümölcsös-krémes csoda! Csillagos ötös *****

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. április 14.

Scara

2019. március 19.

Hosszú évek óta kerestem azt a parfümöt, amit tényleg a magaménak érzek. A legtöbb parfümöt megunom 1-2 hónap után, mert vagy túl édes, vagy túl zöld, túl púderes, túl fűszeres stb. Nem hittem volna, hogy egy parfüm tud egyszerre édes és üde zöld is lenni. :)
Sosem volt Escada parfümöm eddig, valahogy elkerültük egymást. Sokáig a niche vonalon mozogtam, de mégsem találtam meg a 100%-ig hozzám passzoló illatot, amit bármikor szívesen viselek.
Hetek óta csak a Magnetism után nyúlok és alig várom, hogy fújjam magamra. Ilyen velem még nem történt. :) Vészesen fogy a 25ml-es üveg tartalma, picit sajnálom, hogy rajtam nem túl tartós az illata.

(A N. online parfümériából rendeltem és észrevettem, hogy az üvegen nincs rajta a márkajelzés, ami a képeken mindig szerepel, bár a batch kód rendben van. Lehetséges, hogy esetleg nem eredetit kaptam?)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 19.

Antioxidánsok: BHT